Palm m100 a Palm VIIx oficiálně

Již před časem jsme vás informovali o nových modelech Palmů včetně M100. Nyní po oficiálním uvedení je k dispozici několik dalších zajímavých informací.
Již před časem jsme vás informovali o nových modelech Palmů včetně M100. Nyní po oficiálním uvedení je k dispozici několik dalších zajímavých informací. Palm M100, jak jsme dříve psali, je skutečně nejlevnějším Palmem. Za 149 dolarů získáte oblý organizér s plastovým krytem přístroje i displeje. Rozměry jsou 11,8 x 7,9 x 1,8 centimetru, s těmito rozměry je na tom v podstatě stejně jako jeho předchůdce Palm IIIe, jen je o třetinu lehčí. Od Palmu IIIe je odlišuje i operační systém Palm OS 3.5 (dříve 3.1) ale také chudší vybavení. Místo kolíbky se dodává jen propojovací kabel, aplikace jsou o něco chudší, infra port ale zůstává. Paměť zůstala na 2 MB. Mezi nové vlastnosti patří průhledné okénko v ochranném krytu, kterým je vidět i při zavřeném Palmu na hodiny a datum. Potvrdily se informace o nových grafických poznámkách. Prográmek Note Pad umožňuje malovat po obrazovce poznámky, rozpoznávání znaků ale není implementováno. Tento grafický Note Pad nahrazuje i na pravém tlačítku dřívější Memopad.

Stejně jako u mobilních telefonů se již zaběhly výměnné kryty, budou vyměnitelné kryty i na M100, dostupných je zatím 5 barev mimo základní černé, přičemž jeden kryt přijde na 20 dolarů.

Nový M100 jednoznačně posílá do vyhnanství model IIIe, za stejnou cenu dostanete jiný přístroj, ale s horším vybavením. To, co je v Palmu M100 navíc, si můžete zadarmo nahrát z webu, výhoda v softwaru tedy není na místě. Vzhled není nějak zvlášť úchvatný, i když je to po dlouhých letech výraznější změna designu.

Inovace se dočkal i u nás nedostupný Palm VII. Nová verze Palm VIIx přidává zcela v duchu "x" verzí více paměti. Proti staršímu modelu s 2 MB jich nabízí 8. Právě malá kapacita byla Palmu VII často vytýkána, jeho využitelnost tak vzroste a bohužel s tím i cena o 50 dolarů (na 6 MB to není moc). Lepší je i základní operační systém ve verzi 3.5 oproti dřívější verzi 3.2.

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2