Palm m100 a Palm VIIx oficiálně

Již před časem jsme vás informovali o nových modelech Palmů včetně M100. Nyní po oficiálním uvedení je k dispozici několik dalších zajímavých informací.
Již před časem jsme vás informovali o nových modelech Palmů včetně M100. Nyní po oficiálním uvedení je k dispozici několik dalších zajímavých informací. Palm M100, jak jsme dříve psali, je skutečně nejlevnějším Palmem. Za 149 dolarů získáte oblý organizér s plastovým krytem přístroje i displeje. Rozměry jsou 11,8 x 7,9 x 1,8 centimetru, s těmito rozměry je na tom v podstatě stejně jako jeho předchůdce Palm IIIe, jen je o třetinu lehčí. Od Palmu IIIe je odlišuje i operační systém Palm OS 3.5 (dříve 3.1) ale také chudší vybavení. Místo kolíbky se dodává jen propojovací kabel, aplikace jsou o něco chudší, infra port ale zůstává. Paměť zůstala na 2 MB. Mezi nové vlastnosti patří průhledné okénko v ochranném krytu, kterým je vidět i při zavřeném Palmu na hodiny a datum. Potvrdily se informace o nových grafických poznámkách. Prográmek Note Pad umožňuje malovat po obrazovce poznámky, rozpoznávání znaků ale není implementováno. Tento grafický Note Pad nahrazuje i na pravém tlačítku dřívější Memopad.

Stejně jako u mobilních telefonů se již zaběhly výměnné kryty, budou vyměnitelné kryty i na M100, dostupných je zatím 5 barev mimo základní černé, přičemž jeden kryt přijde na 20 dolarů.

Nový M100 jednoznačně posílá do vyhnanství model IIIe, za stejnou cenu dostanete jiný přístroj, ale s horším vybavením. To, co je v Palmu M100 navíc, si můžete zadarmo nahrát z webu, výhoda v softwaru tedy není na místě. Vzhled není nějak zvlášť úchvatný, i když je to po dlouhých letech výraznější změna designu.

Inovace se dočkal i u nás nedostupný Palm VII. Nová verze Palm VIIx přidává zcela v duchu "x" verzí více paměti. Proti staršímu modelu s 2 MB jich nabízí 8. Právě malá kapacita byla Palmu VII často vytýkána, jeho využitelnost tak vzroste a bohužel s tím i cena o 50 dolarů (na 6 MB to není moc). Lepší je i základní operační systém ve verzi 3.5 oproti dřívější verzi 3.2.

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

28.  8.  2017 | Kůžel Filip | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení