Palm M505 - odlište se od ostatních!

Obalů či pouzder můžete pro kapesní počítače koupit nepřeberné množství. S originálním a bezesporu zajímavým řešením pro Palm M505 ale přišla společnost Parallel Design.

Řešení společnosti Parallel Design je vskutku originální a Palm M505 vám budou jistě všichni závidět. Zapomeňte na hliníková pouzdra či kožené obaly, pořiďte si tzv. Personality Pack. Hned ze začátku bych ale rád zmírnil optimismus, jelikož Personality Pack zatím u nás nekoupíte a kdy (a zda-li vůbec) dorazí i do Česka není známo (množná se ale dočkáme podobných mutací).

Co to ale Personality Pack je? Jedná se o plastové víko, které chrání displej kapesního počítače (nejlepší je podívat se na níže uvedené obrázky). Samotné víko může být nejrůznějších barevných provedeních, přičemž asi nejlepší je zvolit variantu průhledného plastu (viz obrázek). Fantazii se ovšem meze nekladou… Samotné víko lze samozřejmě odklápět, přichycení k tělu kapesního počítače je řešeno pomocí držáku, který se zaklapne do dvou otvorů na zadní straně M505 (viz obrázek).

Klepněte pro větší obrázek
Palm M505 zepředu

Klepněte pro větší obrázek
Způsob uchycení Personality Packu

Personality Pack sice zakrývá otvor pro reset, ale to je asi vše, co se mu dá vytknout. Přístup ke slotu pro SD/MMC karty je bezproblémový a jelikož infračervený port překrývá průhledná část (v případě všech barevných provedení), nemůžou nastat ani problémy s přenosem dat přes IR rozhraní. Navíc Palm M505 zůstává i po nasazení Personality Packu velmi tenký a problém není ani s jeho umístěním do kolébky (není třeba pouzdro sundávat). Nevýhodou může být fakt, že víko nikterak nepřekrývá tlačítka jako v případě koženého pouzdra. Může se tak stát, že se Palm v tašce či kabelce omylem zapne.

Klepněte pro větší obrázek
Různá barevná provedení

Podle informací získaných od společnosti Parallel Design není možné Personality Pack použít pro model M500, naopak je ale zajištěna kompatibilita s modelem M515. V současnosti již výše zmíněná firma připravuje sérii pro Palmy řady V, která by se měla vyznačovat velkým výběrem možného barevného provedení. Zajímavá je bezesporu také cena, jelikož v USA se Personality Pack prodává za $18! Sečteno podtrženo, skvělá, originální a vcelku levná možnost jak spojit pěkné s užitečným.

Plusy

- design
- velikost
- cena

Mínusy

- není možné použít jiné clip-on zařízení
- poskytuje malou ochranu přístroje
- blokuje Reset tlačítko

Výrobce: http://www.paralleldesign.com

Váš názor Další článek: Oskar: čím si vás chce získat

Témata článku: Palm

Určitě si přečtěte