Palm m505 a USB – problém vyřešen!

Velkému množství uživatelů kapesních počítačů Palm m505 přestala po velmi krátké době fungovat synchronizace se stolním počítačem. Existuje však řešení, které tento nepříjemný problém odstraní. Ptáte se jaké? Přečtěte si náš článek.

Když mi před týdnem přestala fungovat synchronizace na novém Palmu m505, říkal jsem si, že je problém v kolébce. Můj předpoklad byl však mylný a po zjištění bezvadného stavu synchronizační kolébky padlo podezření na kapesní počítač. Podezření bohužel přešlo v naprostou jistotu a problém byl na světě. Nicméně těsně před naprostou rezignací svitla naděje zdárného vyřešení při nulových nákladech.

Vyhledávač Google.com mne po zadání hesla „problem with Palm m505“ nasměroval na stránky PalmInfocenter (www.palminfocenter.com), kde byl přesně můj „bug“ rozebírán ze všech stran. Zjistilo se, že problém se týká pouze synchronizace přes rozhraní USB, přičemž s klasickou sériovou kolébkou potíže nejsou! Problém se zdál být neřešitelný, ale jen do té doby, než se svým řešením přišel pan Ales Omahen ze Slovinska. Celý postup bude lepší popsat v jednotlivých bodech.

  • Použijte tvrdý restart (držte tlačítko ON/OFF a stiskněte RESET). Na displeji se objeví hláška, zda-li chcete smazat všechna data – stiskněte šipku nahoru.
  • Jelikož po restartu přijdete o všechna uložená data, vše si pečlivě zazálohujte (většinou se záloha provádí během synchronizace a data jsou uložena v adresáři Palm/Sync name/Backup).
  • Zapněte podsvícení (!) a spusťte MemoPad. Zvolte novou poznámku a napište – shortcut (jako malá kurzíva písmene L) .1
  • Displej následně „zatuhne“ a nebude na nic reagovat. Tento postup je nutný k úplnému vybití baterie (proto zapnuté podsvícení).
  • Jakmile displej automaticky zhasne (mě se to povedlo po cca 5 hodinách), vložte Palm m505 do kolébky a nechte ho znovu nabít.
  • A jsme na konci – po nabití Palm opět komunikoval přes rozhraní USB a tolik očekávaná synchronizace mohla po týdnu začít!

Autor výše zmíněného postupu sice doporučuje nechat po zhasnutí displeje kapesní počítač alespoň 24 hodin „odpočívat“, nicméně já jsem dal Palm m505 do kolébky zhruba po hodině a „záplata“ funguje pořád. Problém prý také lze vyřešit updatem na verzi 4.1 operačního systému Palm (není to ale potvrzeno).

Objevily se také názory, že baterie nemusí totální vybití vydržet. Výše zmíněný postup ale již použilo několik stovek lidí a zatím si prý nikdo na problémy s baterií neztěžoval. Podle autorů tohoto „fixu“ ale není řešení konečné a problémy se synchronizací se můžou vyskytnout znovu (stačí ale opět použít výše zmíněný postup). Sečteno podtrženo, uvedené řešení opravdu funguje a vy tak nebudete ponecháni na pospas nemilosrdné mašinérii reklamačního oddělení.

 

Váš názor Další článek: Aktuálně: Motorola v Miláně uvedla devět nových mobilů

Témata článku: Palm, Problém, USB


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40