Palm Pixi: Pre dostal štíhlejšího sourozence

Tloušťka pouhých 11 milimetrů, QWERTY klávesnice, webOS a podpora sociálních sítí: necháte se zlákat Palmem Pixi?

Již v dubnu se objevily první tajné informace z kuchyně Palmu: chystá se malý přístroj s kódovým označením Eos, který nepostrádá tradiční klávesnici a běží na systému webOS. Uběhlo pár měsíců a Pixi, jak jej výrobce pojmenoval, je na světě. Svou cenou i výbavou se zařadí mezi levnější přístroje a tedy pod model Pre.

Tip: prozkoumejte nový webOS v recenzi Palmu Pre.

Prcek s klávesnicí

Pixi vychází z designu nalajnovaného již modelem Pre. Černé, do oblázku zaoblené tělo však tentokrát neukrývá hardwarovou qwerty klávesnici uvnitř. Z rozměrů 111 x 55 milimetrů vyniká především tloušťka necelých 11 milimetrů, to vše při hmotnosti pouhých 100 gramů. Lákavé, nemyslíte?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Palm Pixi navazuje vzhledem na tolik diskutovaný Pre

Čelní straně dominuje především klávesnice. Na prostor, kde má většina telefonů dvanáct tlačítek, vměstnal výrobce plnohodnotnou qwerty. Již z modelů Treo však víme, že se i přes velmi malé rozměry na klávesnicích Palmů píše poměrně dobře. To ostatně dokazují i první zkušenosti ze zahraničí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klávesnici i vzhledem k rozměrům věříme

Na úhlopříčce 2,63 palce nabízí dle mého názoru zcela dostačující rozlišení 320 x 400 obrazových bodů. Výrobce slibuje podporu ovládání gesty, senzor natočení přístroje a chybět nebude ani dnes tak důležitý GPS přijímač.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
I do tak tenkého těla se vměstnal standardní výstup na sluchátka

Multimediálně založení uživatelé ocení především standardní 3,5 mm jack a 8 gigabajtů integrované paměti. S tou si však musíte chtě nechtě vystačit, slot pro paměťové karty byste hledali marně. Fotoapará nabízí dnes již obstarožní rozlišení 2 megapixely bez automatického ostření, zato s vysoce svítivou diodou. I přes útlé rozměry se výrobci podařilo integrovat baterii se slušnou kapacitou 1 150 mAh.

Módní limitovaná edice

Hlavním tahákem však bude především Web OS a jeho funkce. Pixi se zaměří především na komunikaci mezi lidmi a sociální sítě. Již v základu nabídne komunikační klienty pro AIM, Google Talk a Yahoo! Messenger, další budou následovat. Nechybí klient pro Facebook, propojení s LinkedIn a synchronizace s účty různých služeb.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Za módními variacemi stojí umělci

Palm uvedl také limitovanou speciální sérii Pixi Artist Series. Přední umělci si vzali Pixi do parády, aby z nich vytvořili módní a jedinečný doplněk. První návrhy můžete zhlédnout na stránkách Palmu a hodnocení jejich vkusnosti ponechám zcela na vás.

Zatím není pro nás

V současné době představil výrobce model Pixi pouze ve verzi pro amerického operátora Sprint, který provozuje síť třetí generace na technologii CDMA 1xEV-DO Rev.A. Pro evropský trh výrobce přichystá GSM/UMTS/HSPA specifikaci, bohužel zatím nevíme, jak dlouhé bude čekání. Také odhad ceny by byl velmi ošemetný. Sprint nabízí dotovaný model Pre za 150 dolarů, v případě Pixi se špitá o dvou třetinách této ceny, možná méně. Nedotovaná a evropská cena pak bude již tradičně znatelně vyšší.

Tip: jako první si nový Palm Pixi osahali redaktoři serveru Engadget, kde najdete i videa z běžného použití.
 

Diskuze (28) Další článek: Další ekologický mobil Samsung bude vysouvák

Témata článku: Palm, Důležitý GPS, Evropská cena

Určitě si přečtěte