Palm uvádí nový Palm M105

Palm M105 v nabídce kapesních počítačů značky Palm nahrazuje model Palm IIIxe.
Palm M105 v nabídce kapesních počítačů značky Palm nahrazuje model Palm IIIxe.

Palm M100 se za krátkou dobu své existence vyšvihl na přední místa prodejů počítačů Palm především díky své nízké ceně. Osvědčil se jako nenáročné řešení kapesního počítače. Palm M105 toto chce dále rozvíjet a nabídnout vylepšení především pro náročnější uživatele.

Již známým vylepšením je 8 MB paměti a kolíbka místo konektoru pro synchronizaci, další vylepšení co se týče hardwaru nečekejte. USB kit si nadále musíte koupit samostatně. Všechny další novinky se týkají především vylepšeného standardního programového vybavení. Velký důraz je tak kladen na internetové služby a komunikaci s mobilním telefonem. Již Palm M100 podporuje posílání SMSek přes mobil s infraportem, M105 má navíc podporu pro e-maily, surfování po Internetu, využívání internetových služeb podporujících web clipping, wapový prohlížeč a podobně. Stejně jako u M100 je operačním systémem Palm OS 3.5, napájení zajišťují dvě AAA baterie, stejné jsou rozměry i váha.

Osobně se mi starší design řady Palm III líbil podstatně více, Palm ale viditelně na základě úspěchu řady M100 volí kompletní opuštění vzhledu řady Palm III a jde novým směrem chrarakterizovaným oblými roky a celkově kulatějším provedením. Cena za Palm M105 je 199 dolarů, tedy o 50 dolarů více než za Palm M100, pro české poměry to vychází na zhruba 8700 Kč.

Váš názor Další článek: Mobil ve škole: pohled ze strany učitele

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte