Palm Zire 71: multimediální novinka pro každého

Čerstvou jarní novinkou v nabídce společnosti Palm se stal nový Zire. Ten se může pochlubit integrovaným foťáčkem, detailním rozlišením, joystickem nebo přehráváním MP3. To vše za sympatickou cenu.
Palm Zire 71: multimediální novinka pro každého

Palm Zire 71

Palm svou modelovou řadu pro začínající a mladé uživatele pojmenoval Zire. Nyní oznámil nástupce v této řadě, který ponese číselné označení 71. Od svého předchůdce se v mnohém liší. Viditelný je zejména posun k multimediálním schopnostem.

Nový Zire má přepracovanou konstrukci, kdy zadní stěna je výsuvná a chrání čočku foťáčku umístěného vzadu. Displej je nyní barevný (65 tisíc barev) a hlavně detailní – 320 x 320 pixelů. O svižnou odezvu aplikací se stará TI OMAP procesor s taktem 144 MHz. Vnitřní paměť RAM má hodnotu 16 MB. Celkovou paměť pak doplňuje slot pro paměťové karty SD.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Podle průzkumů trhu byl do nového Palmu Zire 71 přidán digitální foťáček. S ním lze pořizovat fotografie až do rozlišení 640 x 480 pixelů. Momentky pak lze poslat ostatním uživatelům nebo si je ukládat přímo v dodaném softwaru. Tlačítko pro focení se objeví až po odsunutí zadního krytu. Multimedia pokračují sledováním krátkých videosekvencí. Procesor o slušném výkonu již tento druh zábavy dovoluje. V programové nabídce se proto setkáte s přehrávači od RealOne a Kinoma.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Budoucí uživatele jistě potěší i možnost poslouchat své oblíbené písničky ve formátu MP3 nebo RealAudio. Oba formáty nový Zire přehrává. Z těchto důvodů nikoho nepřekvapí přítomnost klasického sluchátkového konektoru Jack na vrchní straně počítače.

Tip: Detailní informace o kapesním počítači Palm Zire 71 naleznete zde.

Novinka se objeví na pultech obchodů za 299 dolarů.

Diskuze (10) Další článek: Legend ET180: mobil, nebo kapesní počítač?

Témata článku: Palm, Klasické sluchátko, Novinka

Určitě si přečtěte