Palm.Net míří do Evropy

Palm nabídne služby sítě Palm.Net v Evropě již v létě letošního roku.
Palm nabídne služby sítě Palm.Net v Evropě již v létě letošního roku. Palm.Net je bezdrátovou sítí, kterou využívají organizéry Palm VII. Ty se zatím u nás neprodávají hlavě proto, že bez podpory bezdrátového přenosu dat je to vyhozená investice; mohlo by se to ale změnit. Palm oznámil již dříve svůj úmysl přenést vlastnosti sítě Palm.Net i do evropských podmínek. Na CeBITu byly slyšet hlasy, že by evropská verze měla využívat v Evropě zavedené GSM, zatímco v Americe se jedná o proprietární datovou síť. Podle Financial Times bude Palm.Net uveden do Evropy již letos v létě a do konce roku by měl být dostupný v celé Evropě.

Palm.Net nabízí informace podle oblasti, v níž se právě nacházíte, a také informace z webových stránek, které zpracovává pomocí technologie web clipping. Není to tedy jako u WAPu, kde musí existovat samostatná aplikace, Palm VII se dokáže prochroustat i běžnými stránkami, ze kterých odstraní nadbytečné informace a zanechá jen hrubé informační jádro.

Palm chce protlačit svůj Palm.Net jako alternativu wapových služeb, zatímco u WAPu platíte u nás za pro komunikované minuty, v případě Palm.Netu platíte jen za přenesená data. V USA funguje systém tarifů, kdy máte určitý datový objem zdarma a vše nad tento limit si musíte doplácet. Cena nad limit je 20 centů za kilobajt, přičemž existuje i bezlimitní tarif za 45 dolarů. V případě Evropy se však chystá přístup bez paušálu, nebudou žádné tarifní programy a zákazníci tak budou platit jen za skutečně přenesená data. Cenová politika není zatím upřesněna, ale pokud to bude těch 20 centů (tedy asi 8 korun) za jeden kilobajt, nebude to pro našince myslím moc přitažlivé.

Zpráva hovoří obecně o Evropě, nemluví se tedy například o východní Evropě. Protože je celý Palm.Net orientován hodně regionálně, bude nutné vedle jeho technického zavádění pracovat i na obsahu sítě. Proto se dá očekávat postupné pokrývání Evropy od západu na východ s tím, že u nás by se mohl Palm.Net objevit také; pro Českou republiku mi ale připadá letošní rok ještě dost optimistický.

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

28.  8.  2017 | Kůžel Filip | 15