Panasonic GD 93 – zářící perla z Japonska

Je malý, má dokonale reprezentativní vzhled, který ozáří barevné podsvícení displeje a hlavně je to první Panasonic s WAPem s emailovým klientem.
Panasonic GD 93 – zářící perla z Japonska
Je malý, má dokonale reprezentativní vzhled, který ozáří barevné podsvícení displeje a hlavně je to první Panasonic s WAPem s emailovým klientem.

Vzhledu vévodí masivní displej a typické kurzorové čtyřsměrové tlačítko. Stylový pokovovaný kabát dává tušit, že se jedná o mobil z vyšší kategorie. První dojem kazí snad jedině poněkud delší anténa, kterou už by konečně i Panasonic mohl zkusit integrovat. Výrobce udává tloušťku pouhých 15 mm, tedy stejně jako Ericsson R320 s nejtenčí baterií.

Změňte si barvu podsvícení displeje

GD93 má mezi telefony se značkou Panasonic několik dalších prvenství. Je první, který podporuje rychlé psaní textovek díky technologii T9, první s hlasovým vytáčením a především první s WAPem. WAPování bude zaručeně komfortní díky velkému displeji, na který se vejde šest řádků. Navíc si můžete vybrat z několika barev podsvícení – někdo mění kryty, jiný bude měnit podsvícení (to je zdarma, kdežto kryty ne).

Další způsob, jak si přizpůsobit telefon svým potřebám, je možnost nastavení vlastního vyzvánění. Podobně jako u mobilů Sony CDM-J5 nebo Panasonic GD 52 si zde lze nahrát přes mikrofon jako vyzvánění jakýkoliv zvuk. Tak vám může klasické vyzváněcí melodii nahradit třebas řev manželky, nebo štěkot psa.

Umí číst i elektronickou poštu

U telefonu této značky nepřekvapí vibrační vyzvánění a hlasový záznamník. Co je však další skvělou funkcí a tentokrát o něco praktičtější? Integrovaný e-mailový klient, díky kterému můžete poštu přijímat a odesílat přes svého internetového poskytovatele a nejste přitom závislí na připojení k WAPu. Poštu si pak přečtete v klidu off-line, třeba ve vaně.

Škoda jen, že telefonu chybí IrDa; mám totiž Palm III a infračervený port časot využívám. Ke komunikaci s okolím nebude zřejmě k dispozici ani modrý zub (Bluetooth). Ostatně, pokud by byl, držel by i v tomto model GD93 mezi telefony Panasonic další primát.

Nový Panasonic přinejmenším vypadá velmi dobře. Bohužel zatím nevíme, kdy a za kolik se u nás bude prodávat. Takže, pokud se vám už začal líbit, buďte trpěliví a Ježíškovi o něj rozhodně nepište. Letos by ho nejspíš nesehnal.

Ve zkratce:

 • Panasonic GD93
 • Rozměry: 118 x 40 x 15 mm
 • Hmotnost: 78 g
 • Síť: 900/1800 MHz
 • Baterie: Li-Ion 650 mAh
 • Pohotovostní doba: až 170 h
 • Doba hovoru: až 210 min
 • Displej: grafický, 6 řádků, výběr z několika barev podsvícení
 • Paměť: 100 telefonních čísel
 • Zvonění: 21 melodií + vibrace
 • Další vlastnosti a funkce: WAP, hlasový záznamník, hlasové vytáčení, časové funkce, kalkulačka, T9, hlasitý odposlech, PPP mail, SIM Toolkit, EFR, hardwarový modem
Diskuze (23) Další článek: Když začínáte s mobilem...

Témata článku: Panasonic, Panasonic GD93, Září, Panasonic GD

Určitě si přečtěte