Panasonic GD55: mobil nebo přívěšek na klíče?

Všichni, jenž mají problémy s titěrnými tlačítky u současných mobilů, berou tento kolibří mobil jako provokaci ze strany Panasonicu. Sami se zanedlouho přesvědčíte, kam až může zajít miniaturizace mobilního telefonu - Panasonic GD55 se totiž chystá na cestu do Evropy.
Panasonic GD55: mobil nebo přívěšek na klíče?

O tomto zajímavém počinu jsme vás již informovali na konci loňských prázdnin. Od té doby se hodně změnilo a Panasonic se rozhodl, že kromě asijských trhů nabídne svůj model i evropskému uživateli. Na pultech obchodů se oficiálně objeví v jarních měsících, ale neoficiálně jej můžete zakoupit již dnes – u prodejců dovážejících své mobily ze zahraničí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: Mobile-Review.com; iMobile.com.au

Přestože se to z obrázků nezdá, Panasonic GD55 je opravdu malý mobil. Výhodou je jeho skladnost – v kapse u kalhot nebude o jeho přítomnost ani vědět a to nemluvím o bezedné dámské kabelce. Daní za miniaturní rozměry je však horší ovládání. Drobná tlačítka na malé ploše jednoduše mnoho kouzel nenadělají. Přes tyto handicapy však ohlasy uživatelů, kteří měli již s tímto mobilem co do činění, znějí příznivě. Neboť, jak sami dokládají - při stisku tlačítka většinou nepatrně stisknete i vedle sousedící, které se však doopravdy nestiskne. Jde hlavně jen o pocit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: Mobile-Review.com; iMobile.com.au

Miniaturní telefony si uživatelé kupují převážně kvůli jejich velikosti. Ta jim dodává patřičný šmrnc a styl. Funkce jdou stranou. Toto pravidlo funguje i zde. Panasonic GD55 nabízí pouze to nejnutnější k uskutečnění hovoru a odeslání textovky – nic víc. Přesto i zde naleznete celkem důstojnou vnitřní paměť na kontakty (250). Na druhou stranu je možné uložit ke každému jen jedno číslo. Textovky se ukládají pouze na kartu SIM, ale při jejich psaní je k dispozici i T9.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: Mobile-Review.com; iMobile.com.au

Velikost displeje je přes jeho rozměry dostačující. Na ploše o velikosti 112 x 64 pixelů nabízí čtyři řádky textu plus jeden řádek s ikonkami. Výrazně modré podsvícení jen umocňuje jeho skvělou čitelnost. Absenci „důležitých“ funkcí vynahrazuje nabídka maličkostí jako jsou například grafické tapety na pozadí nebo 35 polyfonních melodií.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: Mobile-Review.com; iMobile.com.au

Kdo chce více, musí se spokojit s vestavěným wapovým prohlížečem. O technologii GPRS se může jen nechat zdát – na řadě je jen obyčejných 9,6 kb/s  s CSD. Kromě jedné hry, jednoduchého kalendáře a úkolovníku již nic dalšího nenajdete. Z toho vyplývá, že Panasonic GD55 bude vhodnou alternativou pro všechny, kteří hledají pouze mobil na volání a důraz kladou na jeho velikost. Panasonic GD55 je příjemně malý telefon, který svou velikostí leckoho zaskočí, a který těžko bude hledat konkurenci. Ze současné nabídky mu mohou konkurovat pouze dva telefony – Sony Ericsson T600 a Siemens CL50. Posledně jmenovaný má s modelem GD55 společné útroby. Ač se to zdá neuvěřitelné - oba fungují na stejném hardwaru.

Všimněte si velmi kvalitních hodnot o výdrži na jedno nabití.

Ve zkratce:

 • Mobilní telefon Panasonic GD55
 • Síť: GSM, 900/1800 MHz (…1900 MHz – Thaiwanská verze)
 • Rozměry: 77 x 43 x 16.9 mm
 • Hmotnost: 65 g
 • Displej: monochromatický, 112 x 64 pixelů, 4 řádky
 • Baterie: Li-Ion, 720 mAh
 • Pohotovostní doba: až 230 h
 • Doba hovoru: až 474 min
 • Doba nabíjení: méně než 1,5 h
 • WAP: 1.2.1
 • Vyzvánění: vibrační, polyfonní (4hlasé)
 • Další funkce a vlastnosti: EMS, modem, pozadí na displeji, budík, kalkulačka, kalendář, úkolovník, konvertor měn, profily.
 • Cena: 6000 – 7500 Kč
Diskuze (22) Další článek: Sony Ericsson přikládá pod kotel – investuje 300 mil. do rozvoje

Témata článku: Panasonic, Siemens CL50, Sony Ericsson T600, Klíč, Mobil, Panasonic GD


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39