Panasonic GD67 – barva pro mládež

Co nevidět se na českém trhu objeví nový Panasonic GD67 s barevným displejem, který hodlá okouzlit dospívající mládež. A to nejen svým vzhledem a nabídkou funkcí, ale především svou cenou.
Panasonic GD67 – barva pro mládež

Protože jsme o Panasonicu GD67 informovali již dříve, připravili jsme dnes pro vás jeho obrázkovou galérii. Na úvod si zrekapitulujeme jeho přednosti:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Panasonic GD67 je v ruce až nepříjemně lehký; Ovládání obstarává joystick

Malý, líbivý a barevný

Panasonic GD67 na nás útočí líbivým designem a malými rozměry. Své ambice na poli mobilů s barevným displejem, podtrhuje velký displej, který dokáže zobrazit 256 barev. Díky velkému displeji byl redukován prostor pro numerickou klávesnici, která je umístěna tak nízko, jak jen lze. Ovládání telefonu je klasicky ve stylu Panasonicu, ale s tím rozdílem že pohyb kurzoru určuje joystick místo kurzorového tlačítka

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Průhledný zadní kryt je světová rarita; V balení naleznete pět barevných variant a šablonu pro přesné ořezání své kreace.

Vrhněte se na obrázky

Rozměry mobilu jsou více než příjemné - 106 x 46 x 16 milimetrů a svou hmotností 82 gramů vám rovněž ostudu neudělá. Barevné provedení telefonu je vyvedeno v kovově šedé barvě v kombinaci buď s červenou nebo modrou barvu v okolí displeje. Novinkou, o které jsme vás již dříve informovali, je zadní kryt, který je průhledný a nabízí tak možnost vložit si pod něj obrázek podle vašeho gusta. Je jen na vás zda zvolíte svou milou nebo obrázky z Hvězdných válek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Oba telefony mají hodně podobného, počínaje ovládáním a velmi podobným menu.

Využijte GPRS

Technická výbava nového modelu je rovněž na úrovni. Kromě oblíbených EMS zpráv, objevíte v mobilu také GPRS v konfiguraci 4+1. Ačkoli telefon obsahuje prohlížeč wapových stránek, neumí je zobrazit v barvě. Wapový prohlížeč je ve verzi 1.2.1.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ikonkové menu je nepřehledné, a to díky zvýrazněné ikoně, která zabírá téměř čtvrtinu prostoru; Samozřejmostí jsou barevné motivy na pozadí displeje.

Telefon využívá barevný displej pouze pro animované šetřiče obrazovky, barevné pozadí nebo obrázky - fotografie, které máte přiřazené ke kontaktům. Obrázky je možno stáhnout přímo z Internetu. Dostatek barev si rovněž užijete v připravených hrách.

Další z novinek, které naleznete v telefonu je polyfonní vyzvánění. V jednom okamžiku může najednou znít až šestnáct tónů. V telefonu je připraveno 23 melodií a tónů, ale místo se najde i na vaše oblíbené melodie, které si můžete stáhnout z Internetu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Animované spořiče jsou celkem vtipné; Nastavit lze několik variant barevného menu, tzv. témata.

Není to manažer

Přestože je barevný displej velký žrout energie, je překvapující, kolik telefon vydrží na jedno nabití. Doba hovoru je udávána až na 6 hodin a 40 minut, což je nadprůměrný výsledek, ale pohotovostní doba již tak slavná není - „pouhých“ 150 hodin.

Panasonic GD67 není a ani si nečiní žádný nárok být manažerským telefonem. Přesto můžete do paměti telefonu uložit až dvě stě kontaktů. Přes abseci manažerských funkcí, by mohl na trhu konkurovat velikánům jako je Sony Ericsson T68i či nový Philips Fisio 820, ale reálně může ohrozit jen připravovaný Sagem MY X-5 nebo Sony Ericsson T300.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Bez obrázku vypadá zadní strana prázdně; ikonky ve zprávě EMS.


Obrázky připravil kolega Paul Matt.
Diskuze (38) Další článek: Philips Fisio 820 - recenze stylového barevňáka

Témata článku: Panasonic, Panasonic GD67, Philips Fisio 820, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T68i, Nadprůměrný výsledek, Panasonic GD, Barva

Určitě si přečtěte