Panasonic Toughbook FZ-T1: nerozbitný handheld s baterií vyměnitelnou za chodu

Notebooky Panasonic Toughbook svým vzhledem spíše připomínají kufříky nežli zařízení pro práci. A není divu, jedná se o odolná zařízení určena pro práci v terénu, která mají potřebné certifikace např. i pro použití v armádě. Notebooky Toughbook jsou na trhu již velmi dlouho, před pár lety se v portfoliu objevily tablety a nyní máme před sebou první „nerozbitný“ smartphone, Toughbook FZ-T1.

Technicky vzato, Panasonic se v tiskové zprávě zmiňuje o FZ-T1 jako o „handheldu“, nikoliv o telefonu. Základní verze má totiž pouze podporu Wi-Fi sítí, počítá se však i s rozšířenou Wi-Fi/LTE variantou, se kterou si budete moci zavolat jako z běžného smartphonu. Nečekejte však žádný funkcemi našlapaný topmodel, tím hlavním parametrem je nerozbitnost zařízení.

Tělo smartphonu je robustní a pogumované, Toughbook FZ-T1 splňuje obvyklé odolnostní normy IP68 a MIL-STD810G. Zařízení přežije pády z výšky 1,5m na tvrdý povrch a zvládne pracovat v teplotním rozmezí - 10 až 50°C. Displej můžete ovládat v dešti, přes rukavice nebo pomocí kapacitního stylusu. Výrobce u telefonu uvádí, že je „tenký a lehký“, to nám však při pohledu na čísla moc nesedí., např. váha zařízení je udávána „pod 240 gramů“.

Základní hardwarové specifikace jsou, slušně řečeno, nic moc. Telefon nabídne 5" HD displej, 2GB RAM a zastaralé čtyřjádro Snapdragon 210. Až po delším pátrání v paměti jsme si vzpomněli, že v roce 2014 na něm běželo několik nejlevnějších smartphonů... Panasonic u baterie přesnou kapacitu neuvádí, jen výdrž 12 hodin. Zajímavým funkčním detailem je to, že baterii můžete vyměnit za druhou nabitou přímo za chodu, tj. bez vypnutí telefonu.

Podívejte se, jak Panasonic testuje produkty Toughbook:

Osmimegapixelová kamerka už dnes nikoho neuchvátí, Panasonic ji však zkombinoval se skenerem barkódů a dokumentů. Má fungovat při skenování na blízku ai na dálku. V zařízení běží Android 8.1 Oreo s nadstavbou Panasonic COMPASS 2.0 (Complete Android Security and Services), která umožňuje zařízení zařadit do stávajících firemních MDM systémů. K zastaralému hardwaru se váže překvapivě vysoká cena. Wi-Fi verze vychází v přepočtu na 33 500 Kč bez daně, za LTE verzi si připlatíte 2 tisíce. FZ-T1 se v Evropě začne prodávat v průběhu září.

Zdroj Businesswire

Diskuze (3) Další článek: Postihl vás výpadek sítě T-Mobile? ČTÚ radí, jak reklamovat služby a požadovat kompenzaci

Témata článku: Panasonic, Android, IP68, Smartphony, MIL-STD 810, LTE, Fotoaparát, Oreo, Outdoor, Snapdragon, Baterie, Voděodolnost, Wi-fi verze, Handheld, Toughbook, Přesná kapacita, Notebook, Kapacitní stylus, Nejlevnější smartphone, Teplotní rozmezí, Chod, Tvrdý povrch, Zařízení, Evropa, Panasonic Toughbook


Určitě si přečtěte