Panasonic VS3: šestnáct miliónů barev na displeji (test)

Nový Panasonic zaujme nejen svým brilantním, obrovským displejem. Nabídne nevšední atraktivní design, véčkovou konstrukci s automatickým otevíráním, megapixelový fotoaparát a solidní funkční základ.
Panasonic VS3: šestnáct miliónů barev na displeji (test)

Není to tak dávno, co byl barevný displej na mobilním telefonu považován za zbytečný a vzhledem k chabým zobrazovacím schopnostem byl stále praktičtější monochromatický displej. Dnes je barevný displej standardem a kvalita displejů se neustále zvyšuje. Jsou stále jemnější a také barevnější. Moderní telefony by dnes měly umět zobrazit obligátních 65 tisíc barev, ale pokud chtějí vyniknout, tak 262 tisíc. Nové véčko VS3 od Panasonicu však dokáže zobrazit ohromujících 16 miliónů barev. A to navíc na obrovské ploše s velmi jemným rozlišením.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Panasonic VS3

Rychlé odkazy

 • fotogalerie se všemi obrázky
 •
nerozdělená recenze v textové verzi

Klíčové vlastnosti

 • brilantní displej
 • atraktivní, originální design
 • megapixelový fotoaparát s makrem
 • vystřelovací mechanismus
 • velká vnitřní paměť

Hlavní nedostatky

 • chybí vnější displej
 • diakritika zkracuje zprávy
 • vyhledávání v seznamu podle prvního znaku
 • hodil by se Bluetooth


Ze dvou šest

Letošní novinky Panasonicu v oblasti mobilních telefonů se mohou zdát na první pohled značně jednotvárné. Véčka představená na letošním únorovém kongresu 3GSM v Cannes mají podobný design a stejný konstrukční základ. Přesto je nabídka docela bohatá.

Základem je velmi dobře vybavený model VS7. Je to véčko s vynikajícím a velkým vnitřním displejem, který doplňuje malý vnější displej. Tělo telefonu je velmi tenké, výbava pestrá a zahrnuje i megapixelový fotoaparát. O trochu níže je postaven model VS3, který si dnes blíže představíme. Oproti vrcholnému modelu nemá vnější displej; je nahrazen pouze informační diodou. Tělo telefonu zůstává stejné, zachován je také vnitřní displej a fotoaparát. Drobné rozdíly můžeme čekat ve funkční nabídce, zatím ale neznáme přesnou specifikaci modelu VS7.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Panasonic VS7 a VS3

Z výše uvedených modelů jsou dále odvozeny odolné varianty s označením SA6 a SA7. Ty se pochopitelně odlišují robustnějšími kryty s pryžovými lemy, funkčně jsou na tom telefony stejně s VS3, resp. VS7. Zajímavým počinem jsou modely MX6 a MX7. Opět vychází ze základních typů, jsou ale o milimetr tlustší a vybaveny speciálními akumulátory s dvojnásobnou kapacitou, které by měly výrazně prodloužit výdrž telefonu na jedno nabití.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Odolné varianty SA7 a SA3 • verze s lepšími akumulátory MX7 a MX6

A vystřel!

Panasonic VS3 si mě svým designem okamžitě získal. Tenký kvádr s ostrými hranami a zcela plochými kryty vypadá možná až příliš stroze, ale rozhodně si tento telefon s jiným nespletete. Design působí moderně, je decentní, ale zároveň lehce provokativní. Je to milé zpestření oproti záplavě zaoblených véček.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Telefon je originál, podobný na trhu nenajdete

Rozměry telefonu jsou 96 × 46 × 20 mm. Dva centimetry tloušťky naměříte pouze v oblasti čočky fotoaparátu, odvrácené strany předního a zadního krytu jsou od sebe vzdáleny pouze 18 mm a telefon proto působí jako velmi tenký. V ruce se drží pohodlně, vzhledem ke své délce v rozevřeném stavu má ale sklony k převažování dopředu. Hmotnost telefonu je 99 g.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Oproti zavedenému průměru mezi véčky je trochu větší

Kostra telefonu je vyrobena ze stříbrného plastu. Plochu předního krytu ale tvoří barevná deska, kterou si uživatel může měnit dle libosti. Stačí odšroubovat čtyři šroubky v rozích. V našem případě byla destička bílá, ozdobená drobnými šedými tečkami a logem výrobce ve spodní části. Žádnou jinou jsme k telefonu nedostali a chybělo nám také potřebné nářadí. Je však velmi pravděpodobné, že v prodejním balení bude připraveno několik barevných krytů včetně malého šroubováčku. Takto byl telefon prezentován i na letošním CeBITu, kde jsme si výměnu krytů mohli sami vyzkoušet.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Výměna krytu • telefon s červeným krytem

Další konstrukční finesou telefonu je vystřelovací mechanismus. Tlačítkem umístěným na levé straně kloubu můžete telefon ve zlomku sekundy efektně otevřít. Postará se o to energie nahromaděná v pružině, telefon proto musíte zavřít klasicky. Ručně lze telefon samozřejmě i otevřít. Se stejným mechanismem jsme se již setkali u modelu X400.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Tlačítko pro otevření telefonu • kloub je pevný, ale povrzává

Při zavírání se z kloubu ozve hlasité cvaknutí aretace. Ozývat by se však nemělo nepříjemné skřípaní. Ostatní plastové části včetně klávesnice jsou příkladně pevné a tímto neduhem netrpí. V rukou však nemáme ještě zcela finální vzorek, tak zatím počkáme na konečné soudy.

Tankovaní z levé strany

Do výměnného předního krytu zasahuje vyvýšený stříbrný plast, ve kterém je zapuštěna čočka fotoaparátu, malé zrcátko pro autoportréty a informační dioda. Ta nahrazuje vnější displej a dokáže se rozzářit v různých barvách. Světlo je poměrně silné a efektně se rozprostírá po plochém krytu. Obzvlášť za šera je to pěkná podívaná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Čočka fotoaparátu je doplněna o zrcátko • informační dioda osvětluje přední kryt • připevnění krytu šroubky

Na levé straně najdeme kromě tlačítka pro otevření také pryžovou krytku a pod ní systémový konektor. Spodní hrana je proto prázdná a zasahuje do ní pouze malá systémová dioda, která signalizuje nabíjení. Na pravé straně je docela plno, je tu tlačítko pro spuštění fotoaparátu, okénko infraportu a poměrně nízko umístěná tlačítka pro ovládání hlasitosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chráněný konektor na straně jedné • tlačítka a infraport na straně druhé

Zadní strana je zcela plochá. V horní části jsou dva gumové výčnělky které zabraňují klouzání telefonu na stole a ušetří tak krytu mnoho škrábanců. V levém horním rohu je poutko pro připevnění šňůrky, o trochu níže vpravo je mřížka hlasitého reproduktoru a krytka konektoru pro externí anténu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Pryžové nožičky a poutko na šňůrku • mřížka hlasitého reproduktoru • pohled pod zadní kryt

Zbytek zadní strany tvoří snímatelný kryt. Pod ním je ukryt lithium-iontový akumulátor, který by měl telefonu zaručit průměrnou výdrž až 240 hodin v pohotovosti nebo 300 minut hovoru. Telefon mi při plné testovací zátěži vydržel dva dny bez vypnutí na noc, což je docela dobrý výsledek. Při běžnějším provozu odhaduji výdrž na dvojnásobek. Zajímavější v tomto ohledu bude sledovat modely MX6 a MX7.


Druhou kapitolu
začneme prohlídkou displeje. Dále se zaměříme na klávesnici a uživatelské prostředí telefonu

Témata článku: Panasonic, Recenze, Test, Panasonic VS3

53 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Jiří Janeček 19. 4. 2008 13:58:56
  Zdravím.Jestli Vás to zajímá, tak mám VS3 a sice jsem nečetl tento článek,...
 • navibok (novy), navibok (novy) 10. 12. 2006 3:44:16
  ted se vyprodává za 2300,což je slušná cena,jen nevím jak se...
 • procvi 17. 8. 2006 10:47:43
  Cena bejvávala kolem 6000Kč bohužel už se nevyrábí protože to málo...
Určitě si přečtěte

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

** Nenápadný navenek, povedený uvnitř ** Lenovo Moto G5 potěší výbavou, ale hlavně čistým Androidem ** Díky speciální úpravě přežije déšť i polití

Včera | Miksa Martin | 14

Honor 6A: kvalitní základ [recenze]

Honor 6A: kvalitní základ [recenze]

** Povedený telefon s rozumnou cenovkou ** Evropská verze bohužel bez čtečky otisků prstů ** Odladěné prostředí nad Androidem 7 s řadou užitečných funkcí

13.  8.  2017 | Herodek Martin | 13

Nokia 5: kovový odkaz na řadu Lumia je jen dobrý [recenze]

Nokia 5: kovový odkaz na řadu Lumia je jen dobrý [recenze]

** Precizní kovové zpracování a líbivý design ** Výdrž na baterii je solidní a čistý Android je velké plus ** Zklamala pomalá čtečka otisků i škobrtání fotoaparátu

9.  8.  2017 | Vrbacký Jakub | 34

Honor 9: Když je jedno z dvojčat hezčí a levnější [recenze]

Honor 9: Když je jedno z dvojčat hezčí a levnější [recenze]

** Srovnáváte s Huawei P10? Volba je jasná – Honor 9 ** Designem a poměrem výkon/cena obstojí i proti ostatní konkurenci ** Oproti loňské generaci je dražší, ale dostanete dvojnásobek paměti

6.  8.  2017 | Kůžel Filip | 85

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

** Vodafone Smart V8 je letošní jedničkou modelové řady od Vodafonu ** Svou výbavou se řadí do nižší střední třídy ** Lákat bude na kovové zpracování nebo čtečku otisků prstů

30.  7.  2017 | Měchura Milan | 9

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

** Evoluce osvědčeného konceptu bez výrazných chyb ** Konkurence nespí a pořádně Vodafonu zatápí ** Zajímavý poměr cena/výkon už není tak atraktivní jako dříve

27.  7.  2017 | Herodek Martin | 14

Asus Zenfone AR: na rozhraní mezi třemi realitami [recenze]

Asus Zenfone AR: na rozhraní mezi třemi realitami [recenze]

** Asus Zenfone AR vás přenese do rozšířené i virtuální reality ** Nekompromisní výbava uspokojí i ty nejnáročnějí uživatele ** Celkový dojem kazí jen vyšší cena

23.  7.  2017 | Miksa Martin | 4

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

** Chytrý adaptér do zásuvky poslouží jako osobní cloud ** Pomocí webové kamery získáte dálkový dohled ** Mobilní aplikace umožní rychlý přístup na disk, flasku nebo webovou kameru

20.  7.  2017 | Michlovský Jakub | 1


komerční sdělení

Komerční sdělení