Panasonic X300 - s výklopným displejem jako u kamery

CeBIT 2004: Mezi nejzajímavější telefony, který byly představené na letošním CeBITu, patří Panasonic X300. Při prvním pohledu vypadá jako obyčejný mobilní telefon, na druhý pohled se ale jeví úplně jinak.
Panasonic X300 - s výklopným displejem jako u kamery

Překvapení způsobuje hlavně displej, který se dá vyklopit o devadesát stupňů doprava. Řešení Pop-Up Screen, jak jej označuje výrobce, má sloužit ke snadnějšímu pořizování fotografií a videoklipů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Oficiální fotografie modelu X300

Zajímavá konstrukce

Telefon se v takovém případě drží jako videokamera. Objektiv je umístěn na levém boku, kousek od něj je také zrcátko pro pořizování autoportrétů. Fotoaparát nabídne dnes již standardní samospoušť. Pořízené fotografie mohou být až v rozlišení 640 x 480 bodů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Panasonic X300 naživo z CeBITu

Konstrukce Panasonicu je podle mého názoru šikovnější než třeba u otáčecích véček jako je Samsung SGH-P400 nebo LG G7100, který k němu lze přirovnat. Přece jenom dvakrát otočný displej – jednou jako véčko, podruhé kolem druhé osy – mi přijde trochu nešikovné řešení. Na druhou stranu ale ani výklopný displej jako má Panasonic by mě asi také nepřesvědčil k tomu, abych investoval více peněz než do normálního telefonu bez výklopného displeje. Kritickým místem bude určitě uchycení výklopného displeje, uvidíme, jak se s ním Panasonic vypořádá a jak se bude chovat v praxi. Displej mimochodem zobrazí dnes již obvyklých 65 tisíc barev.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Základní popis a funkce

Konkrétní rozměry mobilu bohužel výrobce neuvádí. Velký displej zabírá více než polovinu celkové velikosti telefonu, a to se projeví hlavně na klávesnici, která má poněkud menší tlačítka protáhlejších tvarů. Klávesnice má ve vrchní části celkem čtyři klávesy a uprostřed dvě další, které budou sloužit jako směrové šipky. Tato dvě tlačítka jsou umístěna na modrém podkladě, do něhož je laděn také okraj displeje a boční hrany telefonu. Jinak je telefon vyveden v elegantní stříbrné barvě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Panasonic X300 je triální a podporuje tedy pásma GSM 900/1800/1900 MHz. Výrobce do telefonu zabudoval datové přenosy GPRS třídy 8, které využijete pro wap (verze 2.0) a pro stahování javových aplikací, které X300 bude také podporovat. Mezi již tradičně podporované funkce patří kalkulačka, kalendář nebo 40hlasé melodie. Telefon se začne prodávat na podzim.

Diskuze (4) Další článek: Nokia N-Gage z pohledu "nehráče"

Témata článku: Panasonic, Displeje, Alcatel Pop Up, LG G7100, Panasonic X300, Pán, Displej


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů napříč cenovým spektrem ** Cena použitelných modelů začíná na dvou tisících korun

Jan Láska | 92

RECENZE: Honor 7A — dobrá volba, když nechcete utrácet

RECENZE: Honor 7A — dobrá volba, když nechcete utrácet

** Honor 7A je ideální smartphone pro děti či začátečníky ** Nestojí moc a systém na něm jede hezky plynule ** Má rozumně nastavené parametry, zabezpečení a hezké barvy **

Jakub Vrbacký | 20

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

** 6,5" displej nemusí nezbytně znamenat nepoužitelně velkou plácačku ** Výbava nezklame, až na zastaralý microUSB konektor ** Zásadní inovace nečekejte, ale ve střední třídě to (zatím) nevadí

Martin Herodek | 60

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 11