Panasonic X70: stylový machr

Nejvybavenější telefon ze stáje Panasonic nese označení X70. Pochlubit se může nezvykle bohatou nabídkou funkcí včetně technologie Bluetooth nebo Java.
Panasonic X70: stylový machr

Panasonic X70

Následovník poměrně úspěšného modelu GD87 byl poprvé představen během veletrhu CeBIT 2003, zde můžete nalézt fotografie z místa činu a první dojmy z telefonu.

Termín uvedení na evropské trhy se sice plánuje až na počátek podzimu, ale menší seznámení s X70 absolvujete již dnes. Od pohledu nápaditější triální telefon je od svého předchůdce menší o 20 procent. Jeho hlavní dominantou zůstává velký barevný TFT displej o rozměrech 132 x 176 pixelů, který dokáže zobrazit až 65 tisíc barev. Vnější displej je skromnější a na ploše 96 x 28 pixelů si umí pohrát je s černou a bílou barvou. Podle „informovaných“ hostesek z CeBITu bude menší displej sloužit jen k zobrazování hodin. Osobně se však přikláním k opačnému názoru a jistě se setkáme i se zobrazením volajícího.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Do telefonu o rozměrech 87.3 x 47.1 x 24 mm se výrobci podařilo umístit i malou QCIF  kamerku s rozlišením 110 000 pixelů, přičemž hmotnost zůstala slušná – 95 gramů. Zmiňovaná kamerka se může pochlubit vymožeností v podobě pomocného světla, které asistuje při fotografování ve špatných světelných podmínkách. Přítomnost integrované kamerky vždy avizuje k ní navazující funkce. Řeč je o multimediálních zprávách MMS. Vy se však nemusíte spoléhat pouze na služby MMSek, někdy bývá praktičtější použít vestavěného klienta elektronické pošty, který se v telefonu také nachází.

Bluetooth, Java, 4 MB paměti

Pokud byste nebyli s nabídkou připravených aplikací v telefonu spokojeni, nic vám nebrání si vše potřebné dodatečně doinstalovat. Telefon si rozumí s programy v jazyce Java a má pro jejich uskladnění dostatek místa. Paměť je sice sdílená, ale 4 MB zaručují, že i náročnější aplikace nezůstanou bez povšimnutí.

Příjemné změny nastaly v pomyslné položce připojení. Zde k osvědčenému GPRS (třídy 8) a IrDA přibyla bezdrátová technologie Bluetooth. Své využití si zde určitě najde. Hudebně nadaní uživatelé jistě nepohrdnout ani 16hlasým polyfonním vyzváněním. Přestože má telefon barevný displej a ten je obrovský žrout energie, hodnoty týkající se výdrži na jedno nabití jsou skvělé. V pohotovostním režimu vydrží až 290 hodin a hovořit s ním můžete až pět hodin.

Diskuze (26) Další článek: UMTS versus WiFi: (ne)rovný souboj?

Témata článku: Panasonic, Panasonic X70, MAC, Styl

Určitě si přečtěte