Pantech & Curitel PT-K1500: vysouvací Motorola Razr

Korejský výrobce Pantech & Curitel přišel s telefonem, který se nápadně podobná Motorole Razr. Je tenký, hranatý a má leptanou klávesnici. Ale navíc výsuvnou konstrukci a výbavu hodnou moderního korejského telefonu - tedy pořádnou nálož.
Pantech & Curitel PT-K1500: vysouvací Motorola Razr

Přestože jméno společnosti Pantech & Curitel příliš často neslýcháte, rozhodně se nejedná o žádného podřadného výrobce mobilních telefonů. Vždyť na korejském trhu, na němž je doma, je třetím největším hned za Samsungem a LG. Telefony vyrábí již bezmála deset let. A zajímavá je také informace, že část této společnosti (Pantech) je dceřinou společností korporace Huyndai a patří mezi významné dodavatele komponent mobilních telefonů pro Motorolu. Ano, podílela se na vývoji v podstatě všech chytrých mobilů tohoto amerického výrobce.

Tip: přečtěte si samostatný článek věnovaný výrobkům Pantech & Curitel

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pantech & Curitel PT-K1500 se bude nabízet v černé nebo stříbrné barvě

Přátelská výpomoc

V duchu výše řečeného nemůže pohled na nový mobilní telefon této společnosti působit takové překvapení. Nezapře totiž svoji inspiraci „žiletkou“ Motorolou Razr, se kterou jakoby model PT-K1500 přímo sdílel některé konstrukční prvky. V první řadě si všimnete stejně provedené klávesnice jako u Razru, tenké a vyrobené leptáním kovové destičky. Přitom rozdíl je patrný pouze ve vedení linek oddělujících jednotlivá tlačítka a jejich řady.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klávesnice je ve stylu Razru, stejně tak tloušťka telefonu

Úplně odlišné je ale mechanické provedení telefonu: zatímco je Razr véčko se vším všudy, PT-K1500 je poctivý telefon výsuvné koncepce, která je na asijských trzích v poslední době velmi populární. Podobnost s Razrem je však patrná i přes odlišnou konstrukci. Hranaté tvary a nezvykle malou tloušťku 16,9 mm nelze přehlédnout. Zbylé rozměry telefonu jsou 90 × 42 mm a hmotnost 89 g.

Klepněte pro větší obrázek 
Zřejmě nejtenčí vysouvací telefon

V zavřeném stavu působí telefon důstojným dojmem. Velkou část přední strany přístroje zabírá aktivní barevný displej s rozlišením 176 × 220 obrazových bodů, který dokáže zobrazit až 260 tisíc barevných odstínů. Pod displejem najdete několik funkčních tlačítek, kterým dominuje výrazný stříbrný čtverec hlavní navigační klávesy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Odkázán na kabel

Výbava tohoto telefonu je na poměrně vysoké úrovni. Fotografie můžete snímat vestavěným fotoaparátem s rozlišením 1,3 megapixelu a pokud by vám nestačilo 100 megabajtů vnitřní paměti, můžete je svěřit také vyměnitelné paměťové kartě microSD. Zatímco vestavěný přehrávač hudebních souborů ve formátu MP3 nebo videa formátu MP4 dnes zřejmě nikoho neohromí, funkce automatického čtení textu lidskou řečí (TTS – Text To Speech) se jen tak nevidí, vlastně neslyší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Telefon je určen pro sítě CDMA, v diskuzních fórech se však objevují informace, že na světě je i verze pro GSM sítě s podporou rychlých datových přenosů EDGE. Vyzvánění je polyfonní, podporuje čtyřiašedesát hlasů a pod jejich zvučnost se podepsala společnost Yamaha. Zajímavostí je také vestavěný e-mailový klient s integrovaným antispamovým filtrem.

Samozřejmostí je plná synchronizace se stolním počítačem, kterou můžete provádět i vzdáleně přes internet. S počítačem lze telefon spojit pouze prostřednictvím datového kabelu, Bluetooth nebo infraport je telefonu bohužel cizí. U korejských telefonů to však kupodivu není žádný zvláštní úkaz.

Pantech & Curitel PT-K1500 je mobilní telefon s atraktivní vizáží Razru a s výbavou pro náročné. Pořád si znovu a znovu říkám, proč naše trhy nejsou pro asijské výrobce natolik zajímavé, že se mobilní telefony těchto schopností u nás hned tak prodávat nebudou.

Ve zkratce

  • Rozměry a hmotnost: 90 × 42 × 16,9 mm, 89 g
  • Dostupné barvy: černá, stříbrná
  • Displej: aktivní TFT, 176 x 220 bodů, úhlopříčka 48 mm, 260 000 barev
  • Fotoaparát: rozlišení 1,3 megapixelů, možnost natáčení videa
  • Multimédia: MP3 a RealPlay přehrávač, podpora videa ve formátu MPEG4, 64hlasá polyfonie
  • Zajímavé funkce: Text to Speech, podpora MMS, e-mailový prohlížeč s antispamovým filtrem, organizér a adresář s možností synchronizace
  • Paměť: 100 MB vnitřní paměti, slot pro MicroSD/TransFlash karty
  • Datová komunikace: možnost propojení s počítačem pomocí USB kabelu
Diskuze (5) Další článek: Sony Ericsson začne vyrábět mobily nižší a střední třídy

Témata článku: Motorola, Pantech, Motorola Razr, Motor, Pant


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39