PanzerGlass uvedl krycí sklo s ochranou proti šmírování přední kamerou

PanzerGlass uvedl krycí sklo s ochranou proti šmírování přední kamerou

Dánská společnost PanzerGlass se specializuje na výrobu ochranných krycích skel pro displeje smartphonů. Vedle výzev spočívajících v různých tvarech, zakřiveních a výřezech displejů se musí výrobce vypořádat také se zvýšenými požadavky na ochranu soukromí. Spousta lidí si dnes v obavách o tajné sledování přelepuje například webkameru na notebooku.

Klepněte pro větší obrázek

Hrozí podobné nebezpečí také u předních kamer smartphonů? To je otázka na softwarové inženýry zabývající se bezpečností operačních systémů. Nejlepší obranou je ale prevence, a tak PanzerGlass uvádí na trh první krycí sklo, které obsahuje mechanickou záslepku přední kamery. Pokud zrovna nechcete fotit selfíčka, krytku necháte uzavřenou. V opačném případě posunete jezdce bokem a objektivu kamery nebude nic překážet.

CamSlider je nový typ skla v rámci vlajkové řady PanzerGlass Privacy, které kromě ochrany displeje před škrábanci a nárazy poskytuje i zvýšenou ochranu soukromí. Funguje na principu polarizace, který zaručuje, že obsah displeje vidí jenom uživatel, který kouká na displej smartphonu čelním pohledem. Zvídavé pohledy ze stran nebo přes rameno pak vidí jen velmi deformovaný obraz nebo úplně černý displej.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní inovací je potom drobný kruhový posuvník, kterým se zakrývá nebo odhaluje čočka přední kamery. Ochranné sklo Privacy CamSlider může kromě zákazníků strachující se o své soukromí najít uplatnění i v místech, kde je zakrývaní senzorů a kamer absolutní povinností – např. v laboratořích a průmyslu, kde je vysoké riziko průmyslové špionáže. Uplatnit se může i ve státní sféře.

Nová skla PanzerGlass Privacy CamSlider jsou určeny zatím pouze pro modely Applu – iPhone 6, 6s, 7, 8, X, XS, XS Max a XR. Skla pro další modely jiných značek mají postupně přibývat. Cena skla s krytkou přední kamery se pohybuje okolo tisícovky.

Váš názor Další článek: Nokia vzkřísila další legendu. Ale tentokrát trochu nenápadně

Témata článku: Příslušenství, Krycí sklo, Ochrana, PanzerGlass, Tvrzené sklo, Vysoké riziko, Displej, Šmírování, Sklo, Zvídavý pohled, Operační systém, Čelní pohled, Uplatnění, Kamera, Černý displej, Přední kamera, Nejlepší obrana, Zvýšená ochrana, Hlavní inovace, Opačný případ, Nové sklo, Ochranné sklo, Nový typ, Vlajková řada


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 11

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 124

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 6 Pro — Proč měnit, co skvěle funguje?

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 6 Pro — Proč měnit, co skvěle funguje?

** Osvědčený recept z dílny Xiaomi, který pořád funguje ** NFC a USB-C se řadě Redmi bohužel stále vyhýbá ** Ve srovnání s předchůdcem pouze kosmetický facelift

Martin Herodek | 24