Pár rad do života s Oskartou

Minulý týden přišel Oskar s vánočním dárkem: hodinové volání z Oskarty za 3 koruny. Díky tomu si nyní každý kupuje svoji Oskartu. Proto přinášíme pár rad, jak se s Oskartou neztratit, jak volat a co za to.
Pár rad do života s Oskartou
Marek Lutonský: Minulý týden Oskar přišel s vánočním dárkem: hodinové volání z Oskarty za 3 koruny. Díky tomu si nyní každý kupuje svoji Oskartu. Proto přinášíme pár rad, jak se s Oskartou neztratit, jak volat a co za to.

Kupuji si Oskartu

Kartu lze získat dvěma způsoby. Buď Oskarovi zavoláte na číslo 0800 177 117, nebo zajdete do některé z jeho prodejen. V první variantě dostanete za pár dnů balíček na čtyřsetkorunovou dobírku, při přímé koupi čtyři stovky hned zaplatíte.

A předplacené sady? U Oskara je nehledejte. Jeho strategií je prodávat své služby, nikoli telefony. Chcete-li proto pro Oskartu i mobil, musíte si jej u něj (nebo jinde) pořídit za plnou cenu. Vánoční Oskartu však dostanete pouze s novým telefonem, jinak si domů odnesete Oskartu běžnou.

Dobíjím svou Oskartu

Dobíjecí kupóny jsou k dispozici také přes telefon nebo na prodejních místech. Oskar je nabízí v hodnotách 400, 800 (900) a 1500 (1800) Kč. U posledních dvou jsou zde bonusy v podobě většího kreditu – zaplatíte méně a můžete provolat více. Pro dobití zavolejte na číslo *77 a postupujte podle pokynů. Kartu můžete dobíjet také přes Internet, k tomu ale budete potřebovat ...

… heslo!

Na této webové stránce je pro majitele Oskaret připraveno několik služeb. Abyste k nim ovšem měli přístup, musíte se zaregistrovat a zvolit si heslo pro přístup.

Co lze dělat na Internetu?

O dobíjení jsem už psal. Stačí když do kolonky zadáte číslo dobíjecího kupónu a vše je hotovo.

Mnohem zajímavější je ale Přehled hovorů, kde najdete elektronický výpis všech uskutečněných hovorů s jejich délkou, cenou, zůstatkem kreditu před a po hovoru. Je to vynikající služba a se zatajeným dechem čekám, až ji Oskar nabídne i ke svým tarifním programům.

Výpis hovorů Oskarty

Chci vidět výši svého kreditu

Po každém hovoru se na displeji telefonu objeví informace o zbývající výši kreditu. Chcete-li informaci zjistit zrovna teď, navolte klávesnicí kód *22# a potvrďte jej klávesou Odeslat.

Jak zjistím, jestli můžu volat s Oskartou?

Překážkou může být váš telefon – pokud není duální a v místě vašeho bydliště Oskar vysílá na frekvenci 1800 MHz, příliš si nezavoláte. Můžete to ale velmi jednoduše zjistit: ve svém telefonu si dejte vyhledat dostupné sítě a jestli mezi nimi bude Oskar, máte vyhráno. Telefon pochopitelně nesmí být blokovaný.

Jak často musím volat?

Záleží na tom, jakým kupónem jste svou Oskartu nabili. Kupón s hodnotou 400 Kč musíte spotřebovat do půl roku, na osmistovkový kupón máte devět měsíců a na kupón 1 500 Kč celý rok. Po tomto limitu následuje třicetidenní lhůta a jestli ani během ní Oskartu nedobijete, vaše číslo bude zrušeno. Chcete-li vědět, kolik dnů vám zbývá pro vyčerpání limitu, vytočte *77.

Kolik stojí volání?

Do sítě Oskar stojí 3,15 Kč (včetně daně) za minutu, do ostatních sítí pak 6,30 Kč. Oskarta nerozlišuje časy ve špičce a mimo ni, takže platíte stále stejně. Mezi lidmi se také pohybují tzv. Oskarty 30 000, které umožňují volat do sítě Oskar za 10,50 korun za hovor. Maximální délka hovoru je přitom hodina. U vánočních Oskaret jste na tom ještě lépe – voláte jen za 3,15 za hovor, ale jen do 28. února 2001. Tehdy tyto Oskarty přejdou na běžný tarif, tedy 3,15 Kč za minutu. Tuto Oskartu si však musíte stihnout koupit ještě letos.

Budu odesílat textovky

Vše je již nastaveno. Kdybyste se přesto chtěli přesvědčit, číslo SMS centra ve vašem telefonu musí být +420 608 005 681. Cena textovky je 2,10 Kč s daní.

Nechci používat hlasovou schránku a chci si přesměrování ovládat sám

Pro zrušení hlasové schránky musíte zavolat na informační linku *608, kde vám pevné přesměrování do hlasové schránky deaktivují. U Oskarty si na rozdíl od jiných českých předplacených služeb můžete přesměrování ovládat sami – stejně jako u tarifních programů.

Budu používat roaming

Zatím můžete používat pouze příchozí roaming, což znamená jen příjem hovorů a textovek. Tuto službu si ale před tím musíte bezplatně aktivovat na čísle *608.

Oskarty a e-mail

Zatím bohužel nic – z Oskaret bez využití jiných služeb e-mail nepošlete a nikdo vám také nepošle textovku na vaši mobilní e-mailovou adresu. Chcete-li přesto nějakému Oskarovi poslat textovku a nemáte mobil, můžete využít webové brány na webu Oskara. Pokud přesto chcete na Oskara a z Oskara posílat e-maily, přečtěte si tento článek.

Přejdu z předplacené karty k tarifu

Zavolejte na číslo *608 a řekněte své přání. Za přechod na normální tarif nic neplatíte, karta SIM a telefonní číslo vám zůstane stejné a nepřijdete ani o zbývající kredit.

Témata článku: Operátoři, Vodafone

15 komentářů

Nejnovější komentáře

  • VLK 17. 7. 2001 19:00:47
    ten odkaz na "oblast chranenou heslem" u Oskarta je jiz neplatny a nove...
  • ondra 17. 7. 2001 19:00:47
    Ten odkaz v clanku nefunguje a kdyz se do samoobluhy doklikam rucne tak se...
  • Jirka 17. 7. 2001 19:00:47
    Jenom bych rád podotkl, že vy asi moc neslyšící nebudete, když můžete...
Určitě si přečtěte

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

** Novou Nokii 3 můžete mít za necelé čtyři tisíce ** Zlevňovaly iPhony, Huawei P10 (lite) a Xperia XCompact ** Suveréně nejdražším zařízením se stal 12.9 iPad Pro za 37 777 Kč

31.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

** Vodafone Smart V8 je letošní jedničkou modelové řady od Vodafonu ** Svou výbavou se řadí do nižší střední třídy ** Lákat bude na kovové zpracování nebo čtečku otisků prstů

30.  7.  2017 | Měchura Milan | 9

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

** Evoluce osvědčeného konceptu bez výrazných chyb ** Konkurence nespí a pořádně Vodafonu zatápí ** Zajímavý poměr cena/výkon už není tak atraktivní jako dříve

27.  7.  2017 | Herodek Martin | 14

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

** V červnu jsme nejvíc kupovali modely s cenovkou do 7 tisíc ** Ze značek převládá Samsung a Huawei ** Nejoblíbenějším smartphonem od Applu je iPhone SE

21.  7.  2017 | Láska Jan | 8

Vodafonu můžete dát kvůli zhoršení datových podmínek košem. Poradíme jak

Vodafonu můžete dát kvůli zhoršení datových podmínek košem. Poradíme jak

** Na infolince operátora nemusíte dostat správné informace ** Pokud máte starší tarif, na výpověď bez sankce máte nárok ** Výpověď můžete podat na prodejně nebo poslat poštou

19.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 14


komerční sdělení

Komerční sdělení