Pár rad do života s Oskartou

Minulý týden přišel Oskar s vánočním dárkem: hodinové volání z Oskarty za 3 koruny. Díky tomu si nyní každý kupuje svoji Oskartu. Proto přinášíme pár rad, jak se s Oskartou neztratit, jak volat a co za to.
Pár rad do života s Oskartou
Marek Lutonský: Minulý týden Oskar přišel s vánočním dárkem: hodinové volání z Oskarty za 3 koruny. Díky tomu si nyní každý kupuje svoji Oskartu. Proto přinášíme pár rad, jak se s Oskartou neztratit, jak volat a co za to.

Kupuji si Oskartu

Kartu lze získat dvěma způsoby. Buď Oskarovi zavoláte na číslo 0800 177 117, nebo zajdete do některé z jeho prodejen. V první variantě dostanete za pár dnů balíček na čtyřsetkorunovou dobírku, při přímé koupi čtyři stovky hned zaplatíte.

A předplacené sady? U Oskara je nehledejte. Jeho strategií je prodávat své služby, nikoli telefony. Chcete-li proto pro Oskartu i mobil, musíte si jej u něj (nebo jinde) pořídit za plnou cenu. Vánoční Oskartu však dostanete pouze s novým telefonem, jinak si domů odnesete Oskartu běžnou.

Dobíjím svou Oskartu

Dobíjecí kupóny jsou k dispozici také přes telefon nebo na prodejních místech. Oskar je nabízí v hodnotách 400, 800 (900) a 1500 (1800) Kč. U posledních dvou jsou zde bonusy v podobě většího kreditu – zaplatíte méně a můžete provolat více. Pro dobití zavolejte na číslo *77 a postupujte podle pokynů. Kartu můžete dobíjet také přes Internet, k tomu ale budete potřebovat ...

… heslo!

Na této webové stránce je pro majitele Oskaret připraveno několik služeb. Abyste k nim ovšem měli přístup, musíte se zaregistrovat a zvolit si heslo pro přístup.

Co lze dělat na Internetu?

O dobíjení jsem už psal. Stačí když do kolonky zadáte číslo dobíjecího kupónu a vše je hotovo.

Mnohem zajímavější je ale Přehled hovorů, kde najdete elektronický výpis všech uskutečněných hovorů s jejich délkou, cenou, zůstatkem kreditu před a po hovoru. Je to vynikající služba a se zatajeným dechem čekám, až ji Oskar nabídne i ke svým tarifním programům.

Výpis hovorů Oskarty

Chci vidět výši svého kreditu

Po každém hovoru se na displeji telefonu objeví informace o zbývající výši kreditu. Chcete-li informaci zjistit zrovna teď, navolte klávesnicí kód *22# a potvrďte jej klávesou Odeslat.

Jak zjistím, jestli můžu volat s Oskartou?

Překážkou může být váš telefon – pokud není duální a v místě vašeho bydliště Oskar vysílá na frekvenci 1800 MHz, příliš si nezavoláte. Můžete to ale velmi jednoduše zjistit: ve svém telefonu si dejte vyhledat dostupné sítě a jestli mezi nimi bude Oskar, máte vyhráno. Telefon pochopitelně nesmí být blokovaný.

Jak často musím volat?

Záleží na tom, jakým kupónem jste svou Oskartu nabili. Kupón s hodnotou 400 Kč musíte spotřebovat do půl roku, na osmistovkový kupón máte devět měsíců a na kupón 1 500 Kč celý rok. Po tomto limitu následuje třicetidenní lhůta a jestli ani během ní Oskartu nedobijete, vaše číslo bude zrušeno. Chcete-li vědět, kolik dnů vám zbývá pro vyčerpání limitu, vytočte *77.

Kolik stojí volání?

Do sítě Oskar stojí 3,15 Kč (včetně daně) za minutu, do ostatních sítí pak 6,30 Kč. Oskarta nerozlišuje časy ve špičce a mimo ni, takže platíte stále stejně. Mezi lidmi se také pohybují tzv. Oskarty 30 000, které umožňují volat do sítě Oskar za 10,50 korun za hovor. Maximální délka hovoru je přitom hodina. U vánočních Oskaret jste na tom ještě lépe – voláte jen za 3,15 za hovor, ale jen do 28. února 2001. Tehdy tyto Oskarty přejdou na běžný tarif, tedy 3,15 Kč za minutu. Tuto Oskartu si však musíte stihnout koupit ještě letos.

Budu odesílat textovky

Vše je již nastaveno. Kdybyste se přesto chtěli přesvědčit, číslo SMS centra ve vašem telefonu musí být +420 608 005 681. Cena textovky je 2,10 Kč s daní.

Nechci používat hlasovou schránku a chci si přesměrování ovládat sám

Pro zrušení hlasové schránky musíte zavolat na informační linku *608, kde vám pevné přesměrování do hlasové schránky deaktivují. U Oskarty si na rozdíl od jiných českých předplacených služeb můžete přesměrování ovládat sami – stejně jako u tarifních programů.

Budu používat roaming

Zatím můžete používat pouze příchozí roaming, což znamená jen příjem hovorů a textovek. Tuto službu si ale před tím musíte bezplatně aktivovat na čísle *608.

Oskarty a e-mail

Zatím bohužel nic – z Oskaret bez využití jiných služeb e-mail nepošlete a nikdo vám také nepošle textovku na vaši mobilní e-mailovou adresu. Chcete-li přesto nějakému Oskarovi poslat textovku a nemáte mobil, můžete využít webové brány na webu Oskara. Pokud přesto chcete na Oskara a z Oskara posílat e-maily, přečtěte si tento článek.

Přejdu z předplacené karty k tarifu

Zavolejte na číslo *608 a řekněte své přání. Za přechod na normální tarif nic neplatíte, karta SIM a telefonní číslo vám zůstane stejné a nepřijdete ani o zbývající kredit.
Diskuze (15) Další článek: Jak (vy)hrát Nokia Game, část druhá

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Pár, Život, Zatajený dech, Oskar


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11