Paron MPC - neobyčejný tučňák

Linuxových kapesních počítačů není nikdy dost. Paron MPC je dalším z nich a určitě má co nabídnout nejen příznivcům tohoto operačního systému.
Paron MPC - neobyčejný tučňák

Klepněte pro větší obrázekKapesní počítače s integrovanými bezdrátovými moduly pomalu ale jistě přestávají být pouhými představami, naopak stále častěji se s nimi potkáváme nejen na stránkách odborného tisku, ale také na pultech obchodů a především v našich kapsách.

Přestože můžeme prohlásit, že trh je v současné době víceméně rozdělen do tří kategorií rozlišitelných podle použitých operačních systémů (PocketPC, Palm OS a Symbian), čas od času narazíme i na přístroje, které běží pod operačním systémem - mírně řečeno - nestandardním.

Pomineme-li asijské mutace či napodobeniny jiných systémů, můžeme čas do času narazit i na linuxový kapesní počítač. Podobně, jako je pro mnohé z vás synonymem PocketPC zařízení iPaq, stejně lze za "vlajkového" výrobce linuxových kapesních počítačů považovat společnost Sharp.

Ovšem zařízení, které si představíme dnes, pochází z dílen společnosti CDL. Přístroj disponuje barevným TFT displejem s rozlišením 320 x 240 obrazových bodů. Jako uživatelské rozhraní je použita QTopia, která je zárukou uživatelské přívětivosti a snadného ovládání.

Paron MPC však není jen obyčejný kapesní počítač. Dokáže totiž komunikovat v GSM mobilních sítích a rozumí si také s rychlými datovými přenosy s využitím paketové technologie GPRS. O zabezpečení dat i vašich aplikací je také dobře postaráno - pod displejem totiž najdete tlakově citlivou plošku pro sejmutí otisku vašeho palce - bez vašeho prstu se tedy do zařízení nikdo jiný nedostane.

Diskuze (7) Další článek: Sony Ericsson P800: absolutní vrchol sezóny (velký test)


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14