Pátrání: kam zmizely mé oblíbené příspěvky z Poradny?

Už mi několik lidí poslalo e-mail, že jim chybí jejich hodně sledované diskuse u příspěvků v Poradně. Měli totiž v oblíbených položkách uložený odkaz a ten nyní nefunguje. Chcete vědět, kam se tyto příspěvky poděly a jak je najít?
Pátrání: kam zmizely mé oblíbené příspěvky z Poradny?

Na staré MobilManii, resp. na starém enginu, byla Poradna, tedy dotazy čtenářů s určitými problémy, řešena jako běžné články. Pokud jste vložili dotaz do Poradny, vložili jste ho jako článek do domku se stejným názvem do patřičné kategorie. Každý článek na MobilManii má svoje jedinečné číslo (ID), pod kterým je uložen v naší databázi. Když jsem přidal běžný článek na MobilManii, přidal jsem ho pod nejbližším volným ID. Kdokoliv pak položil dotaz do Poradny, obsadil další ID. A tak to šlo dál a dál.

Na novém enginu je však Poradna od databáze článku oddělena. Má tedy svoji vlastní databázi a vlastní číslování ID. Proč? Protože článkový engine příliš Poradně neseděl a bylo logičtější, když budou články a dotazy čtenářů zvlášť.

Co se ale nestalo. Při importu databáze článků bylo v nové databázi zachováno původní ID každého článku. Pokud někdo použije starší odkaz, který byl funkční na staré MobilManii, náš program ho správně přesměruje na adresu, kde je článek uložen nyní. ID článku totiž zůstala zachovaná.

S Poradnou je to však trošku jiné. Ta byla importovaná zvlášť a dotazy mají vlastní ID odlišná od původních; na ID ale nezáleží. Důležité je, že se o obsluhu Poradny stará jiná část MobilManie (jiné ASP). Pokud použijete starý odkaz na článek v Poradně, nemůže přesměrovávací program vědět, že se jedná o dotaz v Poradně (odkazy na články i příspěvky v Poradně byly na staré MobilManii totožné a lišila se pouze ID článků), a proto nasměruje prohlížeč na článek. Ovšem tento samozřejmě neexistuje (je to bývalý dotaz v Poradně) a v prohlížeči se zobrazí chybové hlášení. Proto můžete získat pocit, že daný dotaz v Poradně není. Doufám, že toto stručné vysvětlení byla jasné, a to i přes svoji zašmodrchanost.

Můžeme vás však ubezpečit, že všechny dotazy v Poradně jsou, chybí jen ty, které jste přidali v době importu databáze (mezi 15. a 22. hodinou v úterý 17. července) a tím i vaše odpovědi z té doby. Dotazy musíte proto místo používání starého odkazu nalézt přímo v Poradně a pak si dát do oblíbených položek novou, aktuální adresu.

Viník nefungujících odkazů se tedy našel; doufám, že nám drobné nepohodlí s hledáním vašich navštěvovaných diskusí v Poradně prominete.

Diskuze (2) Další článek: Na MobilManii nezůstal kámen na kameni

Témata článku: Ostatní, Určitý problém

Určitě si přečtěte