PCM keyboard: zdarma jedním palcem

Máte v kapse komunikátor bez hardwarové klávesnice? Pak čtěte dále. S touto aplikací stylus nepotřebujete.

Dotykový displej je jistě výborným uživatelským rozhraním, ovšem v běžné praxi se dostáváme do situací, kdy narážíme na jeho větší či menší omezení. Mám tím na mysli především psaní jakéhokoliv textu, setkal se s tím jistě každý uživatel. Napsání byť kratičké SMS zprávy v prostředcích hromadné dopravy může být nepřekonatelným oříškem. Samozřejmě existují výborné celoobrazovkové klávesnice, přesto ale možnost snadného psaní jednou rukou standardně chybí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pro mě osobně to bylo po přechodu ze smartphonu na HTC Touch velkým rozčarováním. Až dodatečně jsem si uvědomil, jak moc jsem telefonu využíval ke psaní. Začal jsem tak hledat řešení a našel ho v podobě PCM keyboard. Jedná se o softwarovou klávesnici která umožní relativně snadno psát jednou rukou. Záměrně píši relativně, protože rychlejší psaní vyžaduje trochu cviku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Po instalaci a prvním spuštění aplikace máme ve spodní části displeje anglickou qwerty klávesnici. Nelekejte se základního vzhledu, který je velmi nepřehledný. Po změně zobrazení je rozměr jednotlivých „tlačítek“ o něco větší než u standardní Windows Mobile klávesnice. To je prvním předpokladem ke snadnějšímu psaní. Další praktickou pomůckou je zobrazení aktuálně stisknuté klávesy mimo prst. Ano, poznáváte správně. Jako u iPhonu. Jablečný telefon byl, je a bude inspirací nejen pro tvůrce této aplikace. Třetím pomocníkem při psaní je „našeptávač“. Klávesnice na základě slovníkové metody „předvídá“, jaké slovo se chystáte zadat. Není to sice stoprocentní, ale většinou je to ku prospěchu. Trochu zamrzí, že je integrován jen anglický a francouzský slovník. Stále je tu ale možnost ukládání vlastních slov.

Při běžném psaní je odezva stisku klávesy příjemně svižná a napsání poznámky či SMSky palcem jedné ruky, je skutečně hračkou kdekoliv a kdykoliv. Podrobnější nastavení aplikace neumožňuje. Lze měnit vzhled, použitý slovník, rozložení kláves, případně vypnout „našeptávání“. K dispozici je i česká qwertz klávesnice včetně diakritiky, ale k té mám jisté výhrady. Totiž díky většímu počtu písmen zcela chybí mimo jiné i numerické klávesy 1, 2 a 3. Věřím, že toto může být pro část uživatelů značně limitující vlastnost…

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Mně osobně to ale nevadí, PCM keyboard je výborným pomocníkem ve chvílích, kdy potřebuji napsat krátkou poznámku či SMS kdekoliv, bez nutnosti vytažení stylusu či zaměstnání obou rukou na „fullscreen“ klávesnici. Právě v těchto případech bez problémů oželím českou diakritiku a používám qwerty zobrazení. Jako drobný bonus vidím skvělou integraci do minule testovaného programu pro zprávu kontaktů Pocket CM a již připravený skin pro HTC Touch. To nejlepší jsem si ale nechal na konec. Klávesnice PCM keyboard je zcela zdarma, tudíž vám nic nebrání v jejím vyzkoušení. Stahujte ZDE.

Klady:

  • snazší psaní jednou rukou
  • integrace do Pocket CM
  • česká diakritika
  • je zdarma

Zápory:

  • pouze qwerty klávesnice je plnohodnotná
  • jen anglický a francouzský slovník pro „našeptávání“
  • hůře dostupná tečka a čárka

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Zdarma, HTC Touch, HTC Touch 3G, Česká diakritika

Určitě si přečtěte

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

** iTunes už není taková hrůza, mp3 skrz něj totiž prohnat musíte ** Máte-li sbírku CD z dob minulých, můžete je poslouchat i v iPhonu ** Otázka je, zda vám všechna ta námaha stojí za 149 Kč měsíčně...

Dnes | Pospíšil Aleš | 33

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

** Huawei dělá krok do budoucnosti, Mate 10 má koprocesor pro umělou inteligenci. ** Modely jsou tři, všechny jsme je v Mnichově vyzkoušeli. ** Rozptyl cen je značný: 10 až 21 tisíc, a to nepočítáme Porsche design.

Včera | Láska Jan, Miksa Martin | 58

Tak nám zabili mobilní Windows

Tak nám zabili mobilní Windows

** Mobilní Windows a lumie umíraly už několik let ** Teď to přiznal i samotný Microsoft ** Už s nimi nepočítá, průšvih to ale není

15.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 84


komerční sdělení

Komerční sdělení