Pebble Watch: chytré hodinky na kolo i do kanceláře

Pebble Watch byly jednou z hvězd nedávného veletrhu CES. Chlubí se e-paper displejem, příkladnou komunikací s telefony a zářnou budoucností.

Rekordmani webu Kickstarter, kteří zaujali ostatní uživatele svými chytrými hodinkami Pebble Watch, začali 23. ledna letošního roku rozesílat první hotové hodinky těm, kteří jim pomohli tento projekt uskutečnit. Kickstarter je webová stránka, kde se lidé svými projekty snaží zaujmout ostatní uživatele natolik, aby jim přispěli na zrealizování svého nápadu. Na začátku každého projektu musí být stanovena částka, kterou je nutné vybrat, aby byl projekt uskutečněn a lhůta, za kterou musí být tyto prostředky vybrány. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pebble Watch se nabízejí v několika barevných variantách.

Tvůrci Pebble Watch se rozhodli nastavit cenu na 100 tisíc dolarů, které bylo nutné dosáhnout za jeden měsíc. Během šesti dnů však vybrali přes 3 milióny dolarů a bylo jasné, že tento projekt se dočká skutečné výrobu. Nakonec se za měsíc vybralo přes 10 miliónů dolarů, když alespoň jedním dolarem přispělo přes 68 tisíc uživatelů. Nakonec bylo ustanoveno, že se pro jejich podporovatele na Kickstarteru vyrobí 85 tisíc hodinek. Až poté se začnou vyrábět i pro ostatní.

Úspěch Pebble Watch tkví v tom, že dokáží prostřednictvím Bluetooth 4.0 komunikovat se smartphony s Androidem ve verzi 2.3 a vyšší a iPhonem s verzi iOS 5.0 a vyšší. K ideálnímu nastavení bude k dispozici speciální aplikace. Díky tomu dokážou zobrazit zmeškané hovory, příchozí SMS nebo maily, které na hodinkách lze ihned přečíst. Upozornit mohou také lehkou vibrací. Tvůrci navíc poskytli ostatním SDK balík, pomocí kterého může každý vývojář pro tyto hodinky napsat vlastní aplikaci. Ta může využívat mj. zabudovaný akcelerometr. K tomu všemu budou tyto hodinky vodotěsné.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na výběr bude velké množství ciferníků hodin. Od klasických analogových až po binární zobrazení.

Displej využívá k zobrazování e-paper, tudíž nebude barevný, ale pouze černobílý. K ovládání prostředí hodinek budou složit čtyři tlačítka, tři na pravé a jedno na levé straně. Dobíjet bude nutné přibližně jednou za sedm dní, k čemuž bude sloužit magnetický konektor na levé straně. Pebble Watch bude také pomocníkem při sportovních aktivitách, když jeho podporu již oznámila společnost RunKeeper a nativně ho lze využít jako tachometr pro kolo. Tvůrci navíc slibují, že softwarové aktualizace budou vycházet velmi často po sobě (v řádech několika týdnů).

První distribuce Pebble Watch by měla trvat 6-8 týdnů, a poté se otevře také možnost předobjednávek pro širokou veřejnost. Následná dostupnost zatím není jasná, ale proslýchá se, že týdně dokáže výrobce smontovat 15 tisíc kusů této vychytávky. Zbývá dodat ještě cenu, ta byla stanovena na 150 dolarů (3 000 Kč).

Témata článku: Chytré hodinky, Příslušenství, Technologie, Hodinky, Pebble, Watch

17 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Petr Husek 1. 2. 2013 9:00:17
    Hodinky podle posledních informací z minulého týdne nejsou vybaveny e-ink...
  • Martin Hošek 29. 1. 2013 13:13:00
    Já už od představení prvního a poté druhého pokusu od Sony vyrobit chytré...
  • Pino... 29. 1. 2013 12:45:19
    "Displej využívá k zobrazování e-paper, TUDÍŽ nebude barevný" Proč tudíž?...
Určitě si přečtěte

E-ink displej na zádech mobilu je skvělá věc. Proč se neprosadil?

E-ink displej na zádech mobilu je skvělá věc. Proč se neprosadil?

** Yota3 má AMOLED a E-ink. Bohužel také vysokou cenu ** Jaké výhody má integrovaný e-ink a proč radši zvolit příslušenství? ** Mobil pohltil řadu zařízení. Proč se to se nedaří se čtečkou knih?

Dnes | Kůžel Filip, Láska Jan | 1

Huawei Watch 2 Sport: telefonují a umí LTE, ale zcela samostatné nejsou [recenze]

Huawei Watch 2 Sport: telefonují a umí LTE, ale zcela samostatné nejsou [recenze]

** Druhá generace hodinek od Huawei přináší edice Classic a Sport ** Sportovnější model obsahuje LTE konektivitu ** Hodinky by tak teoreticky mohly být naprosto nezávislé na smartphonu

21.  9.  2017 | Láska Jan | 5

B&O BeoPlay P2: Minimalistické řešení na cesty [test]

B&O BeoPlay P2: Minimalistické řešení na cesty [test]

** Bang & Olufsen vyrábí designová zařízení se špičkovým zvukem. ** Může to platit i o malém a levném Bluetooth reproduktoru? ** Proč má BeoPlay P2 jen jedno tlačítko pro zapnutí?

18.  9.  2017 | Březina Petr | 4


komerční sdělení

Komerční sdělení