Pebble Watch: chytré hodinky na kolo i do kanceláře

Pebble Watch byly jednou z hvězd nedávného veletrhu CES. Chlubí se e-paper displejem, příkladnou komunikací s telefony a zářnou budoucností.

Rekordmani webu Kickstarter, kteří zaujali ostatní uživatele svými chytrými hodinkami Pebble Watch, začali 23. ledna letošního roku rozesílat první hotové hodinky těm, kteří jim pomohli tento projekt uskutečnit. Kickstarter je webová stránka, kde se lidé svými projekty snaží zaujmout ostatní uživatele natolik, aby jim přispěli na zrealizování svého nápadu. Na začátku každého projektu musí být stanovena částka, kterou je nutné vybrat, aby byl projekt uskutečněn a lhůta, za kterou musí být tyto prostředky vybrány. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pebble Watch se nabízejí v několika barevných variantách.

Tvůrci Pebble Watch se rozhodli nastavit cenu na 100 tisíc dolarů, které bylo nutné dosáhnout za jeden měsíc. Během šesti dnů však vybrali přes 3 milióny dolarů a bylo jasné, že tento projekt se dočká skutečné výrobu. Nakonec se za měsíc vybralo přes 10 miliónů dolarů, když alespoň jedním dolarem přispělo přes 68 tisíc uživatelů. Nakonec bylo ustanoveno, že se pro jejich podporovatele na Kickstarteru vyrobí 85 tisíc hodinek. Až poté se začnou vyrábět i pro ostatní.

Úspěch Pebble Watch tkví v tom, že dokáží prostřednictvím Bluetooth 4.0 komunikovat se smartphony s Androidem ve verzi 2.3 a vyšší a iPhonem s verzi iOS 5.0 a vyšší. K ideálnímu nastavení bude k dispozici speciální aplikace. Díky tomu dokážou zobrazit zmeškané hovory, příchozí SMS nebo maily, které na hodinkách lze ihned přečíst. Upozornit mohou také lehkou vibrací. Tvůrci navíc poskytli ostatním SDK balík, pomocí kterého může každý vývojář pro tyto hodinky napsat vlastní aplikaci. Ta může využívat mj. zabudovaný akcelerometr. K tomu všemu budou tyto hodinky vodotěsné.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na výběr bude velké množství ciferníků hodin. Od klasických analogových až po binární zobrazení.

Displej využívá k zobrazování e-paper, tudíž nebude barevný, ale pouze černobílý. K ovládání prostředí hodinek budou složit čtyři tlačítka, tři na pravé a jedno na levé straně. Dobíjet bude nutné přibližně jednou za sedm dní, k čemuž bude sloužit magnetický konektor na levé straně. Pebble Watch bude také pomocníkem při sportovních aktivitách, když jeho podporu již oznámila společnost RunKeeper a nativně ho lze využít jako tachometr pro kolo. Tvůrci navíc slibují, že softwarové aktualizace budou vycházet velmi často po sobě (v řádech několika týdnů).

První distribuce Pebble Watch by měla trvat 6-8 týdnů, a poté se otevře také možnost předobjednávek pro širokou veřejnost. Následná dostupnost zatím není jasná, ale proslýchá se, že týdně dokáže výrobce smontovat 15 tisíc kusů této vychytávky. Zbývá dodat ještě cenu, ta byla stanovena na 150 dolarů (3 000 Kč).

Diskuze (17) Další článek: Slovensko vs. Česko: Kdo má lepší operátory?

Témata článku: Technologie, Chytré hodinky, Hodinky, Příslušenství, Pebble, Hod, Watch, Kolo


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 117

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 10