Pejskové, máme pro vás mobil!

Váš pejsek ještě nemá mobilní telefon? A proč by nemohl, když už jej má téměř každý? Prozradíme vám, co si vymyslel finský Benefon.
Pejskové, máme pro vás mobil!

Co ti výrobci mobilů ještě nevymyslí. Mobil má už téměř každý člověk, a tak by mohl nastat nepříjemná situace – pokles poptávky. A to přece výrobci mobilů nesmí připustit. Jenže komu prodávat mobily, když už je trh nasycen? Ve Finsku si lámali hlavy, až je napadla spásná myšlenka – co takhle domácí zvířátka? Možná by to stálo za zkoušku…

Na lov se psem a mobilem

Klepněte pro větší obrázekSlovo dalo slovo, vývojáři hlavy dohromady, marketing se dal do propočítávání a nakonec se objevil mobilní telefon zcela nové generace. Přesné typové označení sice ještě neznáme, nese však na sobě výrobní jméno Benefon a na jeho vývoji se podílela také společnosti Pointer Solution a Arbonaut. Blíže se zatím ve volném překladu může nazývat psí radar. Tento unikátní mobil, nástupce Benefonu Esc! je určen speciálně pro lovecké psy. Lovecká plemena psů totiž často stopují zvěř na kilometry daleko od svého pána, a tak se mohou lovci ztratit. S Benefonem mohou být však se svým pánem neustále v kontaktu. Prostřednictvím tohoto speciálního mobilu lze psovi na dálku dávat povely, které spolehlivě vycvičený pes poslechne, a samozřejmě také slyšet zvuky z psova okolí. Zkušené ucho honce podle jeho štěkotu snadno rozpozná, za jakou zvěří se pes vydal. Díky vestavěnému GPS je zase možné zjistit, kde a jakou rychlostí se pes zrovna pohybuje a jednoduše ho pak najít.

Výdrž stylu outdoor

Klepněte pro větší obrázekVýrobci slibují zařízení velkou budoucnost – zvíře si odmala bude zvykat na přístroj a hlas z něj, a přivykat si na dálkové příkazy, čímž se lov dostane na vyšší úroveň. Benefon garantuje zařízení odolnost i v extrémních podmínkách jako je voda, sníh nebo extrémní teploty, což ověřovali profesionální lovci během loňské zimy. Na základě výsledků byl přístroj uvolněn pro komerční trh, za 1 142 euro (tedy v přepočtu necelých pětatřicet tisíc korun), prozatím pouze ve Finsku a prý s velmi příznivým ohlasem. S rozšířením do celé Evropy se počítá už v blízké budoucnosti.

Pro záchranáře?

Lov je jistě docela uzavřená možnost využití, další způsoby využití na sebe však jistě nenechají dlouho čekat. Jedna možnost mě dokonce napadá hned – například při záchranářských pracích třeba v lavině. Pes najde oběť, jeho majitel to podle štěkotu pozná a snadno ho pak objeví pomocí GPS. A záchrana lidského života už je něco mimořádného. Jak si tento telefon dále povede si musíme ještě chvilku počkat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Všimněte si na displeji zobrazení ikony psa

Myslíte si, že má tahle novinka šanci na úspěch?

Diskuze (27) | Sony Ericsson T200 se začne prodávat už příští týden

Témata článku: Benefon, Mobil