Penetrace iOS 11 dosahuje 76 procent. Android Oreo je jen u 4,6 % smartphonů

Na velké rozdíly v aktuálnosti platforem iOS a Androidu jsme si již zvykli. Že budou rozdíly až tak výrazné, jste možná netušili ani vy. Apple na svých vývojářských stránkách publikoval statiky zařízení podle verzí systému iOS, a více než tři čtvrtiny iPhonů běželo k 22. dubnu na nejnovějším iOS 11. Devatenáct procent uživatelů iPhonů zůstává na iOS 10. A jen pouze 5 % iPhonů běží na iOS 9 a starším.

Aktualizace iPhonů na iOS 11 přitom podle dřívějších měřítek probíhá poměrně pomalu. K loňskému listopadu běžel nejnovější iOS na 52 procentech zařízení, v lednu se penetrace přehoupla na 65 zařízení. O rok dříve byl přitom iOS 10 již na 80 procentech zařízení. Apple nezmiňuje, kolik ze všech zařízení je aktualizace na iOS 11 vůbec schopné, podíl 76 % je však velmi slušné číslo. Zvláště tehdy, pokud se podíváme na Android...

Nejnovější verze Android Oreo je nainstalován na 4,8 % všech smartphonů. O zhruba tříčtvrteční koláč se dělí v součtu starší verze Nougat, Marhsmallow a Lollipop. Na vině jsou zejména úpravy jednotlivých výrobců, které vydání aktualizovaných ROM neúměrně zpomalují. Z pohledu aktualizace systému tak Android tahá za výrazně kratší konec.

Android loni v říjnu oslavil 10 let své existence:

Nová verze Androidu, přezdívaná Android P, by měla debutovat ve třetím čtvrtletí. Nejnovější iOS 12 se ukáže o něco dříve, již 4. června v San José.

Zdroj Venturebeat

Diskuze (31) Další článek: O2 přibyli noví zákazníci, výnosy z mobilních služeb rostou

Témata článku: Apple, Google, Android, Aktualizace softwaru, Oreo, Srovnání, iOS, Google I/O, iOS 11, Nougat, Zařízení, Aktualizace, Třetí čtvrtletí, Nejnovější verze, Velký rozdíl, Nejnovější IOS, Krátký konec, San José, Penetrace, Stará verze, Nová verze, Verze, Slušné číslo

Určitě si přečtěte