PenPhone Haier P5: mobil nebo pero?

Je tomu týden, co byl oficiálně představen tzv. PenPhone Haier P5. Mobilní telefon netradiční konstrukce, vzhledu a konečně také funkcí. Očekávají se od něj výborné prodejní výsledky.
PenPhone Haier P5: mobil nebo pero?

Nedávno jste si mohli na stránkách MobilMania.cz přečíst o nové módní značce Xelibri, která bude zastupovat módní mobily značky Siemens. S podobnou strategií, kdy vedle klasických mobilů se budou dělit o zájem uživatelů také nejrůznější módní výstřelky, můžeme očekávat i u ostatních výrobců. Příkladem může být čínská společnost Haier a její PenPhone P5.

Společnost Haier již jednou zaujala mobilní veřejnost, když její telefon kandidoval na post nejtenčího mobilního telefonu na světě. Dnes nasazuje želízko v podobě tenkého mobilního telefonu Haier P5, který svými rozměry – 135 x 27.2 x 17.9 mm – budí dojem hrubšího psacího pera. Stejně jako jeho psací kolega je vybaven sponou pro uchycení například u kapsy košile (viz. Obrázek).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

„Pé pětka“ je zcela plnohodnotný mobilní telefon pracující v sítích 900 / 1800 MHz, který byl dovybaven o další rozšiřující funkce jako jsou laserové ukazovátko a diktafon. Jeho hlavní předností však budou jeho kompaktní rozměry. V tenkém těle se ukrývá podlouhlý displej. Informace o něm nejsou zatím dostupné, můžeme ale očekávat pouze monochromatický. Telefonní seznam je vcelku slušný – v paměti telefonu je pro něj vyhrazeno 300 paměťových míst. Deset zvolených čísel můžete i hlasově vytáčet. Kontakty lze rozdělit do pěti skupin. Pokud si budete chtít obsah telefonního rozhovoru poznamenat, můžete využít služby vestavěného diktafonu. Ten disponuje pamětí o velikosti až 15 minut. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

O komfortním psaní textových zpráv nemůže být na tak malé klávesnici ani zmínka, ale omezit tento handicap se snaží prediktivní slovník iTAP, který si rozumí s čínskou a anglickou abecedou. O paměti na textovky v telefonu se naše informace nezmiňují.

Přestože se jedná o mobilní telefon pro úzkou cílovou skupinu, nezapomněl výrobce ani na legrácky v podobě stáhnutelných obrázků, animací a melodií (pouze pomocí textovek), či na polyfonní vyzvánění (35 melodií) a vestavěné hry (3).

Se standardní baterií Li-Ion (420 mAh) můžete s mobilem hovořit téměř dvě hodiny nebo zůstat na příjmu až 150 hodin. Na pultech obchodů se objeví ve čtyřech barevných variantách – stříbrné, temně modré, šampaňské zlaté a růžové.

Ve zkratce:

  • Mobilní telefon Haier P5 (PenPhone)
  • Síť: GSM, 900/1800 MHz
  • Rozměry: 135 x 27.2 x 17.9 mm
  • Váha: 66 g
  • Baterie: Li-Ion, 420 mAh
  • Pohotovostní doba: 70 – 150 h
  • Doba hovoru: až 115 min
  • Další funkce a vlastnosti: diktafon (15 min), vibrace, animace, obrázky, polyfonní vyzvánění, laserové ukazovátko, hlasové vytáčení a hry.
Diskuze (4) Další článek: Nokia: máte aktuální firmware?

Témata článku: Mobil, Pero, Haier, Pen


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11