Pět nových Motorol: levné, tenké a s pořádnou výdrží

Do konce roku by se na trhu měla objevit zcela nová řada Motorol nižší třídy. Nejnižší model s cenou do dvou tisíc, levný a atraktivně tenký telefon s rádiem nebo s výdrží 700 minut při hovoru vypadají slibně. Který z pětice nových mobilů se vám nejvíc zalíbí?
Pět nových Motorol: levné, tenké a s pořádnou výdrží | wikipedia

Motorola koncem minulého týdne na veletrhu 3GSM v Singapuru představila pět nových mobilních telefonů. O všechny bychom se přitom měli velmi zajímat, protože jsou určeny pro sítě GSM a evropské trhy. Do konce roku by se mohly dostat i na náš trh. A na co se tedy můžeme těšit? Především na příznivé ceny, kterými chtějí novinky nalákat masy zákazníků.

Pětice nových telefonů začíná nejnižším modelem C118 s monochromatickým displejem a minimem funkcí, pokračuje již barevnými modely C139 a C168, které se diametrálně odlišují designem a kromě toho je Motorola C168 lépe vybavena. Vrcholem nové řady lowendů pak budou modely C257 a C261, které se vyznačují novým designérským stylem útlého těla. Oba telefony se liší pouze integrovaným fotoaparátem, který má pouze model C261.

Motorola C118: zapomeňte na eskymáka

V současné době je nejnižším modelem z nabídky Motoroly telefon označený C115, přezdívaný pro svůj vzhled Kenny. Kulatý rámeček displeje dával vzpomenout na slavnou postavičku z kresleného seriálu, ale prodejnosti zřejmě příliš nepomohl. Decentnější design chystaného nástupce s označení C118 se bude jistě líbit širšímu spektru uživatelů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola C118

Telefon má pouze monochromatický displej a nezbytný funkční základ. Dokáže telefonovat a pracovat s textovými zprávami, ale s pamětí se spoléhá pouze na kartu SIM. V nabídce budou k nalezení jednoduché hry, skladatel vlastních melodií, budík, převodník měn, kalkulačka a stopky. Vyzvánění je pouze monofonní.

Předností tohoto telefonu bude především cena, dále pak kompaktní rozměry a také výdrž. Výrobce udává výdrž neuvěřitelných 700 minut hovoru a 450 hodin v pohotovostním stavu.

Motorola C139: téměř půl dne telefonování

Na jednoduchý design a kompaktní rozměry vsadil výrobce i u modelu C139. Ten bude určen uživatelům, kteří chtějí za telefon utratit co nejméně, ale zároveň se nespokojí s holým základem a černobílým displejem. U tohoto telefonu proto najdeme barevný displej, který je aktivní, nicméně docela malý. Pro ovládání jednoduchých funkcí telefonu by to ale mělo bohatě stačit. Velikost písma na displeji bude možné měnit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola C139

Se psaním texotvých zpráv pomůže slovník iTap a do paměti telefonu se vejde až stovka kontaktů. Vyzvánění je bohužel pouze monofonní, budete si však moci vytvořit vlastní melodie. V nabídce funkcí dále najdeme jednoduchý organizér, tři hry, kalkulačku, převodník jednotek, budík nebo například stopky. Datové přenosy a wap zřejmě budou chybět.

Mezi hlavní přednosti by měla opět patřit výdrž, která je stejná jako u modelu C118, tedy až 700 minut hovoru a 450 hodin v pohotovostním režimu.

Motorola C168: levná placka s rádiem

Zase o další stupínek výš stojí model C168. Design už více připomíná elitní modely SLVR – tělo je poměrně tenké a hranaté. Přesné rozměry a hmotnost nejsou zatím známy, stejně jako u předešlých novinek. Telefon by se mohl velmi líbit, a to nejen díky svému vzhledu, ale také zajímavé výbavě spadající do nižší střední třídy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola C168

Telefon je vybaven kvalitním aktivním displejem a zvládne přehrávat polyfonní melodie. Do vícepoložkového adresáře se vejde až 600 záznamů a 250 pozic je rezervováno pro textové zprávy. Ty bude možné tvořit za pomocí slovníku iTap a nemusí zůstat pouze u textu. Telefon si poradí i s multimediálními zprávami. O přenos dat se postará GPRS, které poslouží i wapovému prohlížeči.

V nabídce nebude chybět ani organizér s upomínkami a standardní doplňkové funkce. Hlavním lákadlem je ovšem vestavěné rádio se stereofonním výstupem do sluchátek dodávaných s telefonem. Výdrž telefonu vypadá podle čísel opět docela slibně – 550 minut hovoru nebo 340 hodin v pohotovostním režimu na jedno nabití.

Motorola C257 a C261: fotoaparát na výběr

Číslování nových modelů jsem nepochopil. Souvislost nemohu najít ani mezi označením modelů C257 a C261, které se přitom liší pouze přítomností vestavěného fotoaparátu. Ten na svých zádech nese model C261 a má rozlišení VGA, tedy 640 × 480 bodů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Motorola C257

S Motorolou C257 už jsme se mohli krátce seznámit a podrobné parametry k telefonu už také najdete v katalogu mobilů. Udivilo mě, jak se liší parametry telefonu uvedené v aktuální tiskové zprávě od těch, které jsme získali z předstihem a mohli jsme si je ověřit na samotném vzorku telefonu. Tak například displej je sice docela kvalitní, ale pasivní. Ve zprávě je přitom uveden aktivní displej TFT, takže zůstávám na pochybách, zda se aktivní displej objeví u nižších modelů C139 a C168. Další rozpory jsou vidět u uváděné výdrže. Podle původních informací by měla dosahovat 250 minut při hovoru nebo 310 hodin v pohotovosti, nově jsou uváděny údaje 450 minut a 250 hodin.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola C261

Nic se nebude měnit na rozměrech 109 × 49 × 15 mm. Telefon tedy upoutá především svým štíhlým tělem, příjemná je také nízká hmotnost 85 g. Telefonní seznam uchová pouze 100 záznamů, pro textovky je vyhrazen stejný počet míst. O vyzvánění se postará dvaatřicet hlasů. Nechybí podpora MMS, GPRS třídy 8 a wapový prohlížeč.

Pro každého něco

Motorola se po úspěchu Razru upoutala na tenké telefony v podobném designérském stylu, a ten zasáhl i do nejnižších tříd. Nově představené modely jsou dobře rozvrženy přes celou kategorii levných telefonů a každý zákazník by si měl vybrat. Nabídku by mohlo ještě doplnit nějaké atraktivnější levné véčko než je model V171 nebo dosluhující V180.

U nových telefonů mě nejvíce zaujaly udávané hodnoty výdrže. Pokud budou nové telefony opravdu takoví vytrvalci, mohla by to být cesta k prodejnímu úspěchu.

Poznámka: vzhledem k tomu, že je doposud známo jen velmi omezené množství informací, nejsou nové telefony s výjimkou modelu C257 zařazeny do našeho katalogu mobilů

Diskuze (1) Další článek: Aktuální říjnový ceník: slevy pět tisíc a víc

Témata článku: Motorola, Výdrž, Motorola C118, Motorola C139, Motorola C168, Motorola C257, Motorola C261, Kulatý rámeček, Motor, Barevný model


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34