Pět nových Samsungů: nízká cena, rádio, 3G a televize

Samsung připravil k příležitosti blížícího se 3GSM Congressu nové telefony. Jsou mezi nimi nejlevnější modely s monochromatickým displejem, ale i nadupané telefony s podporou sítí třetí generace nebo digitální televize T-DMB.
Pět nových Samsungů: nízká cena, rádio, 3G a televize

Samsung N700

Samsung N700 je velmi jednoduchý telefon klasické konstrukce. I když barevné displeje dnes najdeme i v těch nejlevnějších modelech, zde od něj výrobce upustil. Telefon je tak vybaven jen monochromatickým displejem s rozlišením 128 × 64 bodů. Jeho rozměry činí 105 × 42 × 14 milimetrů a hmotnost velmi slušných 70,6 gramů. Jak je patrné z obrázku, ovládání je mírně netradiční. Střed čtyřsměrné klávesy nebude sloužit k potvrzovaní, ale jako korekční tlačítko.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Samsung N700

Výbava telefonu je opravdu jen velmi základní, moderní funkce byste u něj hledali marně. Výhodou oproti konkurenci ovšem budou datové přenosy GPRS třídy 10. Využijete je s vestavěným wapovým prohlížečem verze 1.2.1. Do telefonního seznamu se vejde až tisíc kontaktů. Na příchozí hovor telefon upozorní šestnáctihlasou polyfonií nebo vibracemi. Z organizačních funkcí potěší kalendář a úkolovník. Na cestách přijde vhod aplikace pro světový čas.

Z důvodu absence barevného displeje jsou zprávy zastoupeny pouze ve formě SMS a EMS. Zajímavá je pak funkce automatického zapnutí telefonu nebo vestavěná svítilna. Samsung N700 se na náš trh nejspíš nedostane, výrobce jej uveden jen v určitých zemích. Dostupný by měl být ve čtyřech barevných provedeních.

Samsung P900

Druhou novinkou od Samsungu je véčko s označením P900. Výrobce jej oficiálně představí až příští týden na kongresu 3GSM v Barceloně, kde bude taky zveřejněna jeho kompletní specifikace. Největší zajímavostí tohoto telefonu je bezesporu to, že je uzpůsoben pro příjem digitální televize ve formátu T-DMB (Terrestrial Digital Media Broadcasting), která by měla být v některých zemích Evropy spuštěna již na konci jara tohoto roku. Ve výbavě tak najdeme i elektronického programového průvodce (EPG).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Samsung P900

Aby se na telefonu televize dobře sledovala, je možné celou jeho horní část s hlavním displejem pootočit o devadesát stupňů. O kvalitu obrazu nemusíte mít obavy. Hlavní displej má rozlišení 320 × 240 bodů a dokáže zobrazit 262 tisíc barev. Telefon je díky netradiční konstrukci a velkému displeji poměrně rozměrný (95 × 48 × 27 milimetrů) a také těžký (124 gramů). Se světem se Samsung P900 spojí pomocí technologie GPRS i EDGE. S okolím potom díky Bluetooth.

Ani na multimediální výbavu výrobce nezapomněl. Na kloubu se nachází otočný dvoumegapixelový fotoaparát, který umí také natáčet videosekvence. Díky speciálnímu výstupu lze fotografie prohlížet i na běžném televizoru. Vestavěný hudební přehrávač podporuje formáty MP3, AAC a AAC+. O dostatek úložného prostoru pro fotografie a hudební soubory se postará vnitřní paměť o velikosti 100 MB a slot pro paměťové karty typu microSD. K praktickým funkcím pak patří prohlížeč dokumentů. Kvůli absenci podpory sítí třetí generace UMTS si s telefonem zavoláte pouze v sítích GSM 900/1800/1900 MHz.

Telefon by se měl do prodeje dostat v druhém čtvrtletí tohoto roku. Na českém trhu se s ním ale zřejmě nesetkáme.

Samsung N710

Druhý telefon s monochromatickým displejem a základní výbavou má označení SGH-N710. Zkratka SGH napovídá, že se telefon může přihlásit do sítí GSM 900/1800 MHz. Oproti modelu N700 má "en sedm set desítka" zakulacenější tvary a svým designem připomíná špičkový model D600. Rozlišení monochromatického displeje se zvýšilo na hodnotu 128 × 128 bodů. Rozměry telefonu činí 105 × 44 × 17,5 milimetrů, hmotnost 76 gramů.

Klepněte pro větší obrázek 
Samsung N710

Základní výbava se téměř neliší od modelu N700. Datové přenosy zajistí GPRS třídy 10. Budou se hodit zejména na prohlížení wapových stránek ve verzi 1.2.1 nebo při spojení telefonu s počítačem přes datový USB kabel. Kalendář, kalkulačka nebo budík jsou dnes samozřejmostí. Telefon umí vyzvánět polyfonními melodiemi a bude k němu standardně dodávána Li-Ion baterie s kapacitou 800 mAh, která zvládne až 300 hodin pohotovosti nebo sedm hodin hovoru.

Výrobce se zatím bohužel nevyjádřil, zda bude telefon k dispozici i na našem trhu.

Samsung X300

Samsung X300 je druhým véčkem v připravované kolekci. Jde o jednoduchý telefon nižší třídy s dvěma displeji. Vnější je jen monochromatický s rozlišením 96 × 64 bodů, vnitřní UFB displej pak dokáže zobrazit 65 tisíc barev a má standardní rozlišení 128 × 160 bodů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Samsung X300

Největším lákadlem tohoto telefonu je vestavěné FM rádio s pamětí na třicet stanic. Fotoaparát bohužel chybí. Díky barevnému vnitřnímu displeji umí telefon kromě SMS a EMS posílat a přijímat také zprávy MMS. Rozměry telefonu činí 86 × 46 × 20 milimetrů, hmotnost je 80 gramů. Více informací o tomto modelu zveřejní výrobce příští týden na 3GSM Congressu.

Samsung Z150

Modní vlna plochých telefonů stále pokračuje. Svědčí o tom připravovaný model Z150, jehož tloušťka činí pouhých 9,8 milimetrů. Telefon podporuje sítě UMTS a má přední kameru pro videohovory.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Samsung Z150

Bližší specifikace bohužel nebyly zveřejněny. Již za týden se ale dozvíme víc.

Na Barcelonu jsme připraveni

Jak je vidět, Samsung nezahálí a na barcelonský 3GSM Congress je dobře připraven. Je potěšující, že kromě špičkových telefonů s moderními funkcemi výrobce pamatuje i na běžné uživatele. Stále existuje hodně lidí, kterým telefon slouží pouze k volání a psaní SMS zpráv a kteří od něj vyžadují hlavně jednoduché ovládání a nízkou cenu.

Témata článku: Samsung, 3G, Samsung X300, Samsung Z150, Nový samsung, Cena, Televize, Rádio, Automatické zapnutí, Nízká cena

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

** Ohebné telefony nás patrně neminou. Chceme je vůbec? ** Představíme vám 4. řadu legendárních Xiaomi Redmi ** Po Mobilní pavlači dostanete malý ještě bezdrátový bonus

28.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 28

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

** První reálně vyhlížející snímek ze spolehlivého zdroje ** Potvrzuje hlavní spekulace z minulosti ** Displej zabírá 83 % čelní plochy. Xiaomi pro Mi Mix uvádí 91 %

27.  1.  2017 | Kůžel Filip | 39