Pět plus jeden důvod proč nemít mobil

V dnešní době je stále obtížnější najít pádný důvod, proč nenosit po kapsách či za pasem mobilní telefon. My jsme pár rozumných důvodů našli.
Pět plus jeden důvod proč nemít mobil
1. Kdo nemá mobilní telefon, je výjimečný a jistým způsobem originální

Tato věta by byla před dvěma – třemi lety postavená na hlavu. Výjimečný byl v oné době právě ten, který se honosil cihlou s anténou. Byl něco víc: vytížený, zajímavý (= úspěšný?). Situace se však změnila a mobilní telefon má každý, i ten, kdo jej nepotřebuje, a je stále těžší najít osobu v dospívajícím věku, která by neměla mobilní telefon. Představte si atraktivní slečnu, která prohlásí, že mobilní telefon nemá, protože jej nechce a nepotřebuje. Není na tom něco originálního? Výjimečného?

2. Mobilní telefon jako žrout kapesného

Mobilní telefon vždy byl, je a také bude žroutem financí. Pro někoho větším, pro jiného menším. Kredit bývá první věcí, kterou si mladší uživatelé za své čerstvé kapesné koupí. A nezáleží na tom, jestli jim zbudou peníze na zbytek měsíce.

3. Starosti a strasti s mobilem

Mobil je i v dnešní době věc žádaná a cenná a na denním rozvrhu kapesního zlodějíčka zabírá nejvyšší místa. Své starosti o mobil za pasem možná nepociťujete. Uvolnění poznáte, až když necháte při večerní procházce svůj mobil v bezpečí doma na stole.

4. Budete pány svého volného času

Je faktem, že mobilní telefon slouží k tomu, aby byl majitel vždy a všude k zastižení. V dospívajícím věku, nebo u lidí s omezenými financemi, se mobil stane „záchranářem“. Tito uživatelé vám málokdy zavolají jak se máte a jestli se už skamarádila kočka se psem. Volající bude vždy něco potřebovat a váš volný čas je fuč. V této souvislosti však nepopírám, že mobil slouží i k věci opačné – domluva na setkávání s přáteli, potěšení textovkou a tak dále.

5. Ušetříte se rozčilování se s porouchaným mobilem či nefunkční službou

Otázka kvality mobilních telefonů se stává stále častějším tématem v mobilních diskusích na internetu i v běžném životě. Samozřejmě nic není dokonalé a slovy Murphyho – pravděpodobnost pokažení mobilního telefonu je přímo úměrná důležitosti následujícího hovoru. Bez mobilu se ušetříte otravování s nefunkčními tlačítky, vypínajícím se displejem, ztrátou signálu. V důsledku se vyhnete návštěvám přeplněných servisů s často nepříjemnou obsluhou, vysokým cenám za opravy i dlouhým čekacím dobám při vyřizování reklamace.

plus jeden:

Budete imunní vůči reklamám operátorů, nový mobil kolegy vás nechá naprosto klidným (klidnou) a vyhnete se dlouhosáhlým řečem o novinkách, výhodnosti toho či onoho operátora, přehlédnete i nekonečné vřavy na bojišti zastánců a odpůrců Nokie a konečně – čas, který byste strávili četbou internetových či tištěných médií o mobilech, můžete využít jinak.

Diskuze (52) Další článek: Nové Nokie: podrobné srovnání

Témata článku: Plus, Následující hovor, Mobil

Určitě si přečtěte