Petr Hošek: Nokia 5510 bude v Česku do Vánoc

Včera jsme si v Nokii mohli prohlédnout koncept nového telefonu 5510. Marketingovému manažerovi české Nokie, Petru Hoškovi, jsme při tom položili několik otázek k této novince a také k blížící se Nokia Game. Chcete vědět, kdy bude 5510 na trhu, kolik bude stát a co můžete vyhrát v Nokia Game?
Petr Hošek: Nokia 5510 bude v Česku do Vánoc
Pro jaké uživatele je Nokia 5510 určena?

Nokia 5510 je určena mladším lidem, kteří od svého mobilu očekávají více, než jen volání a posílání textovek. Nabízí velmi pohodlné psaní SMS díky plnohodnotné klávesnici, můžete si zahrát pět her, které se objevily již v Nokii 3330, poslouchat rádio a digitální hudbu ve formátu MP3 a AAC. Mobil má vestavěnou paměť 64 MB, do níž lze prostřednictvím rychlého portu USB uložit až dvě hodiny hudby. Kapacita baterie je dostatečně velká na to, aby poslechem hudby nebyla po několika hodinách vyčerpána. Mobil je tedy určen uživatelům, kteří se chtějí dokonale bavit.

Jaká bude předpokládaná cena?

Nokia je vlastně zařízení poskládané z několika různých samostatných přístrojů: je to mobilní telefon, herní konzole, přehrávač digitální hudby a FM rádio. Pokud bychom sečetli ceny všech těchto částí dohromady, dostali bychom velmi vysokou cenu, za kterou by byla Nokia 5510 neprodejná a nekonkurenceschopná. Proto počáteční cenu nastavíme na úroveň Nokie 6210, tedy na nějakých 14 tisíc korun. Tuto cenu by Nokia 5510 neměla při uvedení na trh přesáhnout.

Stihne Nokia 5510 český předvánoční trh?

Všechny naše produkty se začínají po celé Evropě prodávat současně, v jediný den D. Jedinou výjimkou, kterou jsme v poslední době udělali, bylo pozdržení Nokie 8310. To je totiž telefon s GPRS a nejprve jsme jej museli otestovat v sítích našich operátorů. Přesný termín nemůžu říct, Nokia 5510 ale bude každopádně uvedena před Vánoci. (Pozn. red.: proslýchá se, že u Nokie 5510 by den D mohl být zhruba v polovině listopadu.)

Motorola před rokem uvedla model V.100, od kterého si hodně slibovala. Dnes se doprodává za třetinovou cenu. Proč si Nokia myslí, že její podobný koncept bude mít úspěch?

Nokia 5510 je jiný mobil než Motorola V.100. Má úplně odlišné funkce: rádio, přehrávač hudby a hry a lze s ním jednoduše telefonovat bez jakéhokoli přídavného sluchátka. Podle našeho názoru se mobil stane velmi úspěšný v celém evropském regionu. Počáteční cena není nijak vysoká a nemyslím si, že by časem kopírovala vývoj ceny Motoroly V.100.

Klepněte pro větší obrázek

A nyní k Nokia Game. Nemůžete prozradit něco více k letošnímu příběhu hry? Bude nějak navazovat na loňský?

Myslím si, že by byla škoda, kdybych o tom mluvil už nyní. Nokia Game ale bude zcela jistě přitažlivější než loni. Tehdy jsme den po dni, úkol po úkolu vyřazovali hráče, kteří daný úkol nesplnili nebo se nestihli přihlásit na požadovanou stránku v termínu. Letos bude hra jednodušší a do finále by měla dojít většina hráčů. Během hry budou hráči získávat body a ti nejlepší s nejvyšším bodovým ziskem získají výhry. Doporučuji všem, aby se do hry včas přihlásili, protože letošní ročník bude opravdu dobrý.

Budou letos ceny pro všechny země různé jako loni, nebo naopak stejné?

Hlavní cena bude ve všech zemích stejná - je jí zhruba padesát mobilů Nokia 5510 pro každou zemi, v níž se bude hra pořádat. Tím dokazujeme, že Nokia 5510 skutečně stihne předvánoční trh, Nokia Game totiž končí koncem listopadu a ceny se budou rozdávat záhy. Další výherci dostanou celou řadu lokálních cen, které se můžou v různých zemích překrývat. Půjde o různá trička a podobné dárky a bude jich okolo dvou set.

Jak se Nokia staví k neoficiálním stránkám, které v průběhy hry jistě vzniknou po celém světě?

Vítáme je a jenom nás to utvrzuje v tom, že o Nokia Game je zájem ze strany hráčů po celé Evropě. Ne náhodou má oficiální stránka hry svůj oficiální chat, který slouží k uspokojení potřeb hráčů, kteří potřebují sdělovat svoje zkušenosti a názory ostatním. Neoficiání stránky jsou důkazem, že Nokia Game žije a že spojuje lidi všech věkových kategorií. Znám případy z loňska, kdy patnáctiletí výrostci radili šedesátiletým důchodcům, jak splnit některý úkol.

Tip redakce: Pokud nevíte, co je Nokia Game, přečtěte si náš vysvětlující článek. Pokud se chcete do hry zaregistrovat, běžte na oficiální adresu hry.

Nokia 5510 - jaká je?

A jak mobil vypadá? V ruce se drží velmi dobře, podobně jako Gameboy nebo podobná herní konzole. Tlačítka jsou docela malá, ale psaní myslím nebude problém. Při telefonování si dáváte k uchu část s klávesnicí, reproduktor je na její pravé straně. Datový konektor samozřejmě chybí, výstupy jsou stejné jako u Nokií 3310/3330. Navíc je tu výstup na sluchátka a kabel USB, kterým se písničky „sosají“ z počítače. Mobil není v ruce nijak těžký, snad proto, že ho nejčastěji budete držet obouruč. Displej je zhruba stejně velký jako na Nokii 7110. Shrnuto a podtrženo, mobil (nebo co to vlastně je) nás opravdu zaujal. 

 

Diskuze (96) Další článek: S jakým mobilem budete testovat GPRS?

Témata článku: Nokia, Nokia 5510, Petr


Určitě si přečtěte

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 47

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9