Philips 362: zkrátka normální mobil (první pohled)

Philips chystá uvést na trh nový mobilní telefon klasické konstrukce, kterým chce oslovit široké spektrum zákazníků. Telefon je vzhledově velmi atraktivní a má zajímavou výbavu odpovídající střední třídě.
Philips 362: zkrátka normální mobil (první pohled)

Véčka mu jdou lépe

Nizozemský výrobce Philips představil nový model s označením 362. Telefon klasické konstrukce zapadá svými parametry do střední třídy, kde nahradí již vysazený model 535. Většina uživatelů by mohla být s telefonem spokojena, protože nabízí solidní funkční základ: velký displej, fotoaparát, bohatý adresář, organizační funkce a nechybí například ani e-mailový klient. Jako vždy se můžete těšit na nevšední, ale přesto elegantní design.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový Philips 362 v atraktivní červené barvě

Mobilní telefony Philips jsou proslaveny zejména svoji delší výdrží. Ale nízká spotřeba či kvalitní akumulátory nejsou zdaleka jedinými přednostmi Philipsů, které se stále více dostávají do podvědomí českých uživatelů.

V současné nabídce nejvíce zaujmou originální véčka. Modely jako 655, 855 nebo i levnou stylovku 639 si s jiným telefonem určitě nesplete. Přestože se design značně odlišuje od konkurence, nejedná se o žádné extravagantní výstřelky, ale celkem decentní a líbivé telefony. Do řady telefonů s klasickou konstrukcí by se však již hodilo oživení. Nejvyšším modelem je 755 s aktivním dotykovým displejem, který je však už na trhu déle a jeho cena klesla pod čtyři tisíce. O něco dražší je mladší a o trochu hůře vybavený model 568. Dále v nabídce najdeme levné modely 350 a 355.

  
Philips 755 • Philips 350

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Philips 568

Bude to opět „držák“?

Novinka je výbavou se stávajícím modelem 568 velmi podobná, velké rozdíly jsou však v designu. Zatímco starší telefon působí decentně, nový model má design více odvážný a bude se více líbit zejména mladým uživatelům. Ti také jistě ocení možnost výběru ze tří barevných variant: stříbrné, černé a červené.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pro konzervativnější uživatele je určená stříbrná varianta

Klasicky střižený telefon má rozměry 100 × 45 × 18 mm a poměrně nízkou hmotnost 83 g. Na přední straně nejvíce zaujme barevným obdélníkovým rámečkem joysticku, na zadní straně je nejnápadnějším prvkem čočka fotoaparátu s členitým, kruhovým orámováním. Po zapnutí pak na sebe strhne oči displej, který disponuje rozlišením 128 × 160 bodů a dokáže zobrazit 65 tisíc barev. S největší pravděpodobností půjde o displej pasivní, tedy stejný jako u modelu 568.

Fotoaparát má rozlišení VGA a je doplněn i o zrcátko pro tvorbu autoportrétů a diodou pro přisvětlení scény. Obraz si můžete až čtyřnásobně přiblížit a vytvářet můžete i rychlou sekvenci až devíti snímků za sebou. O možnosti natáčet video se oficiální tisková zpráva nezmiňuje, takže zřejmě nebude podporována. Každopádně si budete moci dokoupit speciální kabel pro propojení telefonu s televizí a prohlížet si fotografie na obrazovce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Novinka v černé barvě

Jsme zvědavi, jak si nový Philips povede s výdrží. Oficiální čísla jsou 360 minut hovoru nebo 400 hodin v pohotovosti. Máme se tedy opět na co těšit, protože u telefonů Philips nejsou reálné výsledky natolik vzdálené od uváděných, jak tomu bývá u konkurence.

Vystupte z davu

Funkční nabídka nikoho zřejmě nepřekvapí. Připraven je vícepoložkový adresář, do kterého se vejde tisícovka záznamů, dále budou k dispozici základní organizační a doplňkové funkce, podpora textových, EMS a multimediálních zpráv a u telefonů Philips je zažitým standardem i e-mailový klient. O vyzvánění se postará 32hlasé polyfonní vyzvánění, o zábavu čtyři připravené hry. Nechybí ani podpora Javy, wapový prohlížeč a datové přenosy GPRS třídy 10. Pro spojení s počítačem nebo jiným telefonem poslouží infraport.

Telefon by měl na náš trh dorazit ještě v červnu, není však zatím známo, za jakou cenu. Aby se uchytil mezi více rozšířenými značkami, měla by se vejít do čtyř a půl tisíc korun. Takový Sony Ericsson K300i, Nokia 3220 nebo Siemens CX70 budou tvrdá konkurence. Philips 362 se však jistě zalíbí lidem, kteří se chtějí odlišit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Největšími slabinami telefonů Philips jsou pomalejší reakce a povrzávající plasty. Pokud se novinka oprostí od těchto neduhů, má poměrně dobré šance na úspěch. To však poznáme, až k nám telefon dorazí na test.

Ve zkratce

sítě: GSM 900/1800 MHz

rozměry a hmotnost: 100 × 45 × 18 mm, 83 g

výdrž: 360 minut hovoru, 400 hodin v pohotovostním režimu

displej: 128 × 160 bodů, 65 tisíc barev, pasivní

fotoaparát: VGA, plynulý čtyřnásobný zoom, možnost sekvenčního záznamu devíti snímků, dioda na osvětlení scény, možnost promítání snímků na televizi

vyzvánění: 32hlasá polyfonie

datová spojení: GPRS třídy 10, infraport

funkční výbava: adresář pro 1000 záznamů, organizační funkce, zprávy SMS, EMS, MMS a e-mailový klient, hlasité handsfree, čtyři předinstalované hry, wapový prohlížeč

Témata článku: Philips, Nokia 3220, Philips 350, Philips 568, Philips 755, Siemens CX65, Siemens CX70, Sony Ericsson K300i, První pohled, Největší slabina, Tvrdá konkurence, Normální mobil, Mobil

Určitě si přečtěte

Philips Sonicare: Co si zubní kartáčky půjčily od mobilů [vyzkoušeno]

Philips Sonicare: Co si zubní kartáčky půjčily od mobilů [vyzkoušeno]

** Pojmy spojené s mobily se objevují i v zubních kartáčcích Philips ** Powerbanka, bezdrátové nabíjení, Bluetooth, spojení se smartphonem, mobilní aplikace, senzory pohybu, intenzita tlaku ** Zkusili jsme dětský i dospělácký Sonicare a oba nás uchvátily nejen jako gadgety, ale i jako (pozor, překvapení) skvělé zubní kartáčky

15.  12.  2016 | Kůžel Filip | 3

Philips dá smysl nositelnostem. Zaměří se na péči o zdraví

Philips dá smysl nositelnostem. Zaměří se na péči o zdraví

Philips se ve velkém vrhá do nositelností. Zajímavé je, že nechce konkurovat Apple Watch, nebo Samsungu. Jeho nositelnosti mají zlepšit péči o lidské zdraví.

27.  5.  2016 | Kůžel Filip | 1

Philips W732: Android, dualSIM a sloní výdrž

Philips W732: Android, dualSIM a sloní výdrž

22.  7.  2012 | Láska Jan | 25

Philips Fidelio: hudební show také pro Android

Philips Fidelio: hudební show také pro Android

Pro iPhone dělá hudební aparaturu kde kdo, ale Philips se pustil i do komplikovanější platformy Android. Krátce si představíme čtyři modely řady Fidelio.

16.  3.  2012 | Posejpal Jan | 33

Philips PPX 1430: domácí kino do kapsy [video]

Philips PPX 1430: domácí kino do kapsy [video]

Kapesní LED projektor nepředstavuje už nic mimořádného, tento Philips ale exceluje podporou formátů videa. Ani cena není zlá.

15.  10.  2011 | Holčík Tomáš | 6