Philips 625 a 825: informace a fotografie nových mobilů

Včera Philips oficiálně představil dva nové mobilní telefony. Oba vycházejí ze svých starších brášků 620 a 820, přičemž mají mnoho nových funkcí jako EMS, e-mailového klienta či polyfonní zvonění. Chytá Philips nový dech?
Philips 625 a 825: informace a fotografie nových mobilů

Philips 625

Philips 625 je malý stylový telefon pro klientelu s moderním životním stylem. Vzhled je oproti modelu 620 stylovější, rozdíl najdete především v lemu displeje a jiném tvaru funkčních kláves. Stejně jako 620 má i 625 výměnné kryty, přičemž základní barvy jsou svítící stříbrná, magická purpurová a fantasy modrá. Displej má oproti 620 bílé podsvícení, přičemž by měl více kontrastní a lze na něm zobrazit až osm řádků.

Další novinkou je možnost přiřadit obrázek ke kontaktku, který se zobrazí, když daný človíček zavolá. Obrázku do mobilu dostanete pomocí speciálního programu Mobilephone tool, který by měl být přibalen k mobilu. Philisp 625 má navíc ještě vícehlasé zvonění, které si můžete stáhnout třeba z WAPu, stejně jako nové hry. Přidává také hlasité hansdfree a EMS ve verzi 4. Co mne ale velmi překvapilo, je e-mailový klient, v němž si můžete vytvořit dva účty. Rovněž by neměl být problém prohlížet si obrázky v příloze.

K internetu se připojíte pomocí GPRS, které je nyní v konfiguraci 4+2, s přiloženým programem si můžete také synchronizovat svůj kalendář v počítači s tím v mobilu. Zajímavostí je ekvalizér zvuku při hovoru, který má pět nastavení - můžete si tedy nechat volajícího znít v hlubokých nebo naopak vysokých tónech. Mimochodem, v mobilu bude přítomen i prohlížeč souborů, předpokládám, že provedení bude podobné jako u mobilů Siemens.

Na živu mobil vydrží až 400 hodin a při hovoru pět hodin. Na vybraných trzích se objeví ještě v říjnu. O ceně bohužel Philips nemluví.

Klepněte pro větší obrázek

Tip: Přečtěte si preview na mobilní telefon Phisio 620.

Philips 825

Philips 825 je zatím nejnadupanější mobil tohoto výrobce. Je malý, stylový, lehký (85 g) a přitom plný funkcí. Narozdíl od 625 má 825 stejně jako 820 barevný displej, který zobrazí 4096 barev; 820 má jen 256 barev. Právě s tímto displejem bude lépe použitelnější funkce FotoCall, díky níž si můžete ke kontaktu přiřadit obrázek. Rozlišení displeje je poměrně vysoké, 112 na 112 bodů, což je více, než má třeba Sony Ericsson T68i, ale zase méně než Nokia 7210. Na pozadí v pohotovostním stavu si můžete zobrazit jakýkolic obrázek, který si do mobilu stáhnete pomocí přibaleného programu.

Stejně jako u 625 podporuje 825 EMS, kterými si můžete posílat obrázky či melodie. Bohužel, MMS chybí, přitom na barevném displeji s tolika barvami by byla tato funkce naprosto špičková a Philips by byl připraven na velký vzůrst uživatelů této služby v první polovině příštího roku. Ale co, však on se s nějakou novinkou jistě vytasí.

Stejně jako 820 i 825 má Bluetooth, nikoliv však už infraport. K počítači připojíte mobil také USB kabelem. Stejně jako u 625 i zde můžete využít nového herního enginu pro Infusio ExEn V2, díky němuž lze do mobilu stahovat nové hry. Pro lepší hraní her by se vám mohl hodit čtyřsměrový kurzor, který je vtipně udělaný z kláves 2, 4, 6 a 8. Stejně jako 625 i 825 má ve standardní funkční výbavě také e-mailový klient, s nímž přišel již model 820. GPRS je jako na 625 rovněž v konfiguraci 4+2.

Oproti 820 by mělo být vylepšeno hlasové ovládání, nechybí také záznamník na 30 sekund poznámek nebo hovoru. Zdá se mi to ale docela málo.

Philips 825 se na vybraných trzích objeví ještě v říjnu. Stejně jako 625 i on vydrží v pohotovostním režimu až 400 hodin a hovořit s ním můžete až pět hodin. Dodávat se bude v diamantové černé, keramické bílé, metalicky modré a stříbrné.

Klepněte pro větší obrázek

Tip: Přečtěte si recenzi mobilního telefonu Phisio 820.

Diskuze (12) Další článek: Nejlevnější kapesní počítač Palm Zire již prodeji

Témata článku: Philips, Nokia 7210, Nokia 7210 Supernova, Sony Ericsson T68i, Informace, Vysoký tón, Mobil, Fotograf, Fotografie, Info, Nový mobil, Foto


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15