Philips 630: solidní véčko s rádiem (test)

Philips nabízí v tuto chvíli dvě stylová véčka. To lépe vybavené nese označení 630 a může se pochlubit kvalitním displejem s 4096 barvami nebo vestavěným FM rádiem. Důležitý je ovšem elegantní vzhled, který ocení zejména ženy.
Philips 630: solidní véčko s rádiem (test)
Kapitoly článku

Rychlé odkazy

parametry telefonu v katalogu mobilů
• fotogalerie se všemi obrázky
nerozdělená recenze v textové verzi

Philips u nás v tuto chvíli prodává pouze dvě véčka – 330 a 630. Tyto mobily výrobce představil zhruba před rokem. Už na základě číselného označení můžeme odhadnout, kam oba telefony patří. Model 330 je spíše levným véčkem s černobílým displejem a u nás se prodává za cenu okolo čtyř tisíc. Trošku dospěleji vypadá Philips 630, který přidává i vnější displej, ten vnitřní je navíc barevný. Zajímavostí je taky vestavěné rádio. To všechno můžete mít za šest tisíc. Sluší se uvést, že tento model se u nás vůbec neměl prodávat, ale nakonec ho Philips uvedl, za což mu patří pochvala. Další modely tohoto výrobce naleznete v katalogu mobilů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sluší mu to

Philips 630 vypadá jako klasické véčko, ze židle vás rozhodně nezvedne, už na první pohled si na něj ovšem zvyknete. Většině lidí okolo se líbil. Jediná výtka směřuje k anténě, která trčí ven a není bohužel integrována do těla přístroje. Nezoufejte však, u nejnovějších Philipsů je anténa uvnitř. Konstrukce se velmi povedla, tělo přístroje působí pevně a nevrže. Ani nebudete chtít uvěřit tomu, že je celý z plastu. Náš testovací kousek byl červený, jen prostor okolo vnějšího displeje, boční strany a vnitřek telefonu jsou ozdobeny stříbrnou. Dvoubarevná kombinace vypadá vkusně a elegantně. K dispozici jsou ještě další dvě barevné varianty – modrostříbrná a celostříbrná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Rozměry mobilu patří k průměru, konkrétně se bavíme o hodnotách 84 x 44 x 25 mm a hmotnosti 91 gramů. Než telefon otevřeme, všimneme si vnějšího displeje a externího reproduktoru na přední straně, dále třech bočních tlačítek, otvoru pro poutko nahoře a datového konektoru dole. Akumulátor typu Li-Ion je přilepen na zadním krytu a vyznačuje se kapacitou 560 mAh, v reálném provozu vydrží okolo čtyřech až pěti dnů. SIM karta je skryta pod klasickou západkou, s jejím vyjmutím nebudete mít problémy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Jakmile véčko otevřeme, zaujme nás čisté provedení kláves. Jejich rozmístění vypadá ideálně, v praxi je to už o něco horší. Klávesnici zhodnotíme v části věnované SMS zprávám. Co se týče ovládacích kláves, centrem všeho dění je čtyřsměrný kurzor s potvrzovacím tlačítkem, dále typický zelený plus červený telefonek a dvě funkční neboli kontextové klávesy.

Jeden černobílý, druhý barevný

Philips 630 nabízí oproti modelu 330 dva displeje. Ten vnější je pouze černobílý, na druhou stranu láká velmi příjemným podsvícením, které si můžete nastavit podle vašeho vkusu. K dispozici je sedm různých barev podsvícení. Při příchozím hovoru se displej rozbliká všemi barvami a za doprovodu silných vibrací vás nenechá nic zmeškat. V pohotovostním stavu nabízí celkem tři řádky – aktuální čas, datum a stav baterie a sílu signálu. Displej dále informuje o volajícím, nebo v případě zmeškaného hovoru či nové SMS.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Dostáváme se k vnitřnímu displeji. Ten nabízí 4096 barev při rozlišení 128 x 128 pixelů a je pasivní. Jeho kvalitě se nedá moc vytknout, s ohledem na použitou technologii vypadá poměrně dobře. Na jeho pozadí můžete uložit obrázek, kalendář nebo světový čas. Záleží na vašem výběru. Při čtení textových zpráv se na displej vejde celkem pět řádků, naopak v menu je to o řádek více. Někteří možná budou Philipsu vytýkat malou velikost hlavního displeje, kdy nad ním vzniká zbytečně volný prostor, podle mě je to akorát.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Telefon můžeme ovládat už v zavřeném stavu, slouží k tomu tlačítka na levém boku. Pomocí těchto kláves lze spustit rádio nebo stopky. Při příchozím hovoru lze také bočním tlačítkem utlumit vyzvánění, ne však přerušit hovor. Pojďme se podívat dovnitř telefonu. Do hlavního menu se dostaneme stisknutím potvrzovacího tlačítka nebo levé funkční klávesy. Hlavní menu se skládá z osmi ikon, další položky jsou už textové. Využít můžete číselných kratek, které lze ukládat pod čísla 2 – 9. Rychlý přístup k základním funkcím nabízí i čtyřsměrný kurzor: editor SMS (vpravo), telefonní seznam (dole), FM rádio (vlevo) a seznam hovorů (nahoře). Pohyb v menu je rychlý a přehledný.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Telefonní seznam je vícepoložkový a má kapacitu 300 míst. Ke každému kontaktu není problém uložit více čísel. Telefon zobrazuje najednou seznam ve vnitřní paměti i na SIM. Můžete si však nastavit, kam se budou kontakty ukládat. Jednotlivé záznamy mohou být navíc rozděleny do šesti skupin, každá z nich může mít vlastní obrázek nebo melodii. Nechybí samozřejmě vyzváněcí profily s velmi podrobným nastavením. Polyfonní melodie nabízí celkem 32 hlasů. S telefonem se dodává i osobní handsfree sada, kterou využijete hlavně při poslechu integrovaného FM rádia.


Článek pokračuje v další kapitole.

Témata článku: Philips, Recenze, Véčko, Test, Philips 630

Určitě si přečtěte

Sony Xperia XZ1 Compact: důstojný nástupce vymírajícího druhu [recenze]

Sony Xperia XZ1 Compact: důstojný nástupce vymírajícího druhu [recenze]

** Jeden z mála kompaktních a dobře vybavených smartphonů na trhu ** Xperia XZ1 Compact běží na nejnovějším Androidu 8.0 Oreo ** Fotoaparát Motion Eye umožňuje tvořit super slow-mo videa

15.  10.  2017 | Měchura Milan | 59

Huawei Mate 9 Pro: loňská špička s letošní cenou [recenze]

Huawei Mate 9 Pro: loňská špička s letošní cenou [recenze]

** Bohatá výbava, spousty funkcí a odladěný software ** Na špičku ztrácí chybějící voděodolností ** Celkově doplácí na pozdní uvedení na trh (květen 2017)

8.  10.  2017 | Herodek Martin | 6

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

** Alcatel A7 je plastový telefon nižší střední třídy ** Hlavní lákadlo je 4 000 mAh s několikadenní výdrží. ** Má dostatek výkonu, paměti a stěžovat si nebudete ani na fotoaparát

6.  10.  2017 | Miksa Martin | 4

Neffos X1 Max: Kterak šel síťař na zkušenou mezi smartphony [recenze]

Neffos X1 Max: Kterak šel síťař na zkušenou mezi smartphony [recenze]

** První smartphone od známého výrobce síťové infrastruktury ** Představení proběhlo již před rokem na veletrhu IFA 2016 ** Je na trhu místo pro další čínský smartphone za pár tisíc?

1.  10.  2017 | Vrbacký Jakub | 8

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

** Nový tablet od Vodafonu má 10palcový displej a podporuje LTE ** Konkurenční výhodou je téměř čistý Android 7.0 Nougat ** Na jedno nabití bez problémů vydrží i celý týden

29.  9.  2017 | Měchura Milan | 27

Huawei Watch 2 Sport: telefonují a umí LTE, ale zcela samostatné nejsou [recenze]

Huawei Watch 2 Sport: telefonují a umí LTE, ale zcela samostatné nejsou [recenze]

** Druhá generace hodinek od Huawei přináší edice Classic a Sport ** Sportovnější model obsahuje LTE konektivitu ** Hodinky by tak teoreticky mohly být naprosto nezávislé na smartphonu

21.  9.  2017 | Láska Jan | 6