Philips 639: levné véčkové zrcátko (test)

Nový Philips 639 se vyznačuje střídmým, ovšem nikterak nudným designem. Vyspělými funkcemi sice neoplývá, ale přesto možná Ježíškovi při vybírání dárků zamotal na poslední chvíli hlavu.
Philips 639: levné véčkové zrcátko (test)

E-maily vám neuniknou

Philips 639 nabídne kromě klasických SMS zpráv i zprávy multimediální. Překvapením je ale přítomnost e-mailového klienta, kterého bych v této kategorii opravdu nečekal. Je sice velmi jednoduchý, neporadí si s přílohami a zprávy neukládá do paměti, ale pro zběžné přečtení příchozích zpráv zcela postačí. Pochválit musím i velmi jednoduché nastavení.

Při psaní SMS si budete muset chvíli zvyknout na charakteristickou vlastnost všech Philipsů, kterou je výběr příjemce před samotným psaním textu. Výchozím režimem vkládání znaků je opět slovník T9, který píše sice s diakritikou, ale před odesláním ji odstraní. Mezi režimy psaní se přepínáte pomocí hvězdičky, křížkem vyvoláte nabídku symbolů. Za velkou nevýhodu pokládám chybějící odečítání znaků a o počtu SMS, do kterých bude výsledný text rozdělen, jste informováni až těsně před odesláním. Velmi mě znepokojovala i rychlost odezvy, která při klasickém vyťukávání dělala z telefonu téměř nepoužitelný nástroj.

 
Psaní textové zprávy • tvorba multimediální zprávy • přístup k e-mailům

Nezvyklá je možnost zapnutí funkce „rychlých zpráv“, která příchozí SMS zobrazuje přímo na displeji. Můžete tak pohotově reagovat, stačí pár stisků a odpovědní SMS je na cestě zpět. Další překvapení na vás čeká při čtení dlouhé zprávy, která se nevejde na displej, ale začne sama automaticky rolovat dolů. Složka příchozích zpráv používá přednostně paměť SIM, a pokud se zaplní, není telefon schopen přijmout další zprávu. Jste o tom dostatečně informování ikonkou v pohotovostním režimu. Dobré však je, že se dá tento nedostatek odstranit v nastavení zpráv. Stačí zapnout automatické ukládání zpráv do archivu, který je omezen pouze sdílenou pamětí – ta činí u tohoto modelu dostatečných 1 980 kB.

Pro zprávy MMS platí bezezbytku to samé, co bylo napsáno pro zprávy textové. Vkládat můžete zvuk, obrázek, jednoduché animace a samozřejmě doprovodný text. V editoru se zobrazuje i výsledná velikost zprávy v kB, což mnoho lidí ocení.

Malý pracant

S organizací času vám nové stylové véčko pomůže docela dobře. K dispozici máte jednoduchý budík, u kterého lze nastavit denní opakování nebo buzení jen v pracovních dnech. Zvolit si můžete i melodii buzení. Dalším pomocníkem je diář nabízející denní, týdenní i měsíční pohled. Je velmi jednoduchý, ale svou funkci bezezbytku splní. Podporuje tři typy událostí – dovolená, schůzka a úkol, které se liší možnostmi upozornění. Velmi příjemná je i možnost propojení telefonu s počítačem pomocí datového kabelu. Své položky telefonního seznamu či diáře tak můžete synchronizovat s Outlookem nebo Lotus Notes.

Data umí

Philips 639 se může pochlubit i velmi kvalitními datovými přenosy GPRS třídy 10 (4 + 2 timesloty). Telefon lze tedy použít i jako hardwarový modem, infraport na něm budete hledat marně. Po světě se můžete rozhlédnout pomocí prohlížeče podporujícího wap 1.2.1. Prohlížeč nabídne jednoduché záložky, ale jeho spuštění vyžaduje chvíli trpělivosti.

Hodit se jistě bude i jednoduchá kalkulačka. Pro chvíle volna vám Philips nabídne jen starý známý Arkanoid. Mobil bohužel nepodporuje Javu a nabízí místo ní technologii In-Fusio, která však vyžaduje podporu operátorů. Zmínit musím i zajímavou funkci Veselé hodiny – ta vám zajistí efektní připomenutí vámi zvoleného intervalu (15 minut, 30 minut, 1 hodina).


Kalkulačka • denní pohled na kalendář • vestavěná hra

Má své mouchy

Philips 639 je velmi zajímavý stylový telefon. Svým vzhledem urazí jen málokoho a funkční výbava je vzhledem ke kategorii dostatečná. I přes závažné nedostatky na mě působil spíše kladně, především díky originálnímu vzhledu a kvalitnímu zpracování. Bude se vám určitě také líbit, zejména pokud vás už stejně jako mě omrzela tuctová asijská véčka.

Podrobné parametry Philipsu 639 najdete v katalogu mobilů 


Plusy a minusy

+ stylový design
+ dobré zpracování
+ kvalitní OLED displej
+ pohodlná klávesnice

- displej mohl být větší
- pomalé reakce telefonu
- neintegrovaná anténa
- chybějící informace o počtu napsaných znaků
- absence Javy


V poslední kapitole je připravena rozsáhlá fotogalerie, ve které najdete snímky uvedené v textu a mnoho dalších fotografií, které jste doposud neviděli.

Témata článku: Philips, Recenze, Véčko, Philips 639, Klasický reproduktor, Externí fotoaparát, Výsledná velikost, Výchozí režim, Test, Denní opakování, Malý problém, Kladné hodnocení, Zrcátko, Podobný styl


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy Note10+ – Na práci i zábavu. S maximálním nasazením

RECENZE: Samsung Galaxy Note10+ – Na práci i zábavu. S maximálním nasazením

** Otestovali jsme nejvýkonnější Galaxy Note10+ s perem S Pen ** Plusová verze k maximálnímu výkonu přidává větší displej, kapacitně větší baterii a ToF snímač na zádech ** V recenzi jsme porovnali Note10+ i se základním Galaxy Note10

Martin Chroust | 157

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 143

Vyzkoušeli jsme 45W nabíjení u Galaxy Note10+. Z nuly na sto dobijete za...

Vyzkoušeli jsme 45W nabíjení u Galaxy Note10+. Z nuly na sto dobijete za...

** Již při představení Samsungu Galaxy Note10+ nás zaujala podpora rychlého 45W kabelového dobíjení ** Nabíječka nám již dorazila do redakce, doba nabíjení je však velkým zklamáním ** Nevěřte tomu, co se píše jinde, přinášíme kompletní test na dvou různých modelech s přesnými časy

Martin Chroust, Jakub Michlovský | 31

RECENZE: Honor 20 – když politika vtrhne do technologií

RECENZE: Honor 20 – když politika vtrhne do technologií

**Procesor Kirin 980 stále neztrácí dech, pořád je to špička **Čtečka otisků prstů v rámu telefonu funguje skvěle **Na díru v IPS displeji si prostě musíte zvyknout, schovat moc nejde

Jakub Michlovský | 17