Philips 760: véčkový megapixel s otočným displejem (první pohled)

Na internetu se objevily první informace a obrázky nového modelu společnosti Philips. Jedná se o přístroj stále oblíbenější koncepce dvou tváří - z jedné strany telefon a z druhé fotoaparát.
Philips 760: véčkový megapixel s otočným displejem (první pohled)

Po kratší době se opět ozvala společnost Philips s novým mobilním telefonem. Na první pohled byste řekli, že na obrázcích sledujete designově upravenou Nokii 6260. Philips 760 sice nemá konstrukci originální, ale pochází odjinud. Konkrétně od společnosti CellOn a mimo Philipsu ji převzal i Siemens u svého modelu SF65. Podobný ovšem není jen design, ale i vnitřní vybavení přístroje. Oba telefony, tedy jak Philips, tak Siemens, disponují téměř totožnou funkční výbavou.

Philips 760 je tedy véčkový telefon postrádající však jeden, pro většinu uživatelů docela klíčový, prvek. Tímto je vnější informační displej, díky němuž má uživatel okamžité informace o přijatých zprávách a zmeškaných hovorech. Není však třeba hned házet flintu do žita. Stačí jen otočit horní část o 180 stupňů a velký vnitřní displej se vám zpřístupní i v zavřeném stavu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Je libo mít velký displej schovaný nebo stále na očích?

Jako opravdový fotoaparát

Odkloněný displej poslouží také jako hledáček pro integrovaný digitální fotoaparát. Z mobilního telefonu se tak rázem stane plnohodnotný pohotový kompaktní fotoaparát, kterým můžete pořizovat snímky s rozlišením 1,3 megapixelu, konkrétně tedy 1 280 × 960 bodů. To však zdaleka není vše. Abyste si připadali jako s klasickým fotoaparátem v ruce, nabízí Philips kromě podélného držení ještě osminásobný digitální zoom, osvětlovací diodu a 20 MB vnitřní paměti pro uložené fotografie. Bohužel je tato kapacita konečná a podpory paměťových karet se v tomto případě nedočkáme. Navíc jsou přímo u displeje a na boku umístěna tlačítka pro pohodlnější a okamžité ovládání funkcí fotoaparátu.

Klepněte pro větší obrázek
Málo kdo by na první pohled tomuto fotoaparátu hádal funkce telefonu

Displej o kterém tu byla zmínka je aktivní a zobrazí až 65 tisíc barevných odstínů. Co se rozlišení týče, nevybočuje z normálu a nabízí klasických 128 × 160 bodů. 

O výbavě zatím nejsou známy příliš podrobné informace, ale nic podstatné chybět nebude. V telefonu bychom měli nalézt bohatý adresář, kalendář, wap, Javu nebo GPRS třídy 10. Pro bezdrátové spojení s počítačem bude muset stačit infraport, Bluetooth chybí.

Kdo si počká, ten se dočká

Mobilní telefony značky Philips jsou obecně známy jako telefony s nejdelšími pohotovostními dobami, což dokazují i včerejší výsledky intenzivního testování modelu 650. Doufejme tedy, že podobně tomu bude i v tomto případě.

V Asii byl Philips 760 už oficiálně představen. Do ostatních částí světa by se měl dostat na přelomu prvního a druhého čtvrtletí letošního roku.

Ve zkratce

rozměry: 91 × 44 × 23 mm
hmotnost: 97 g

displej: aktivní, 65 tisíc barev, rozlišení 128 × 160 bodů

fotoaparát: 1,3 megapixelu, rozlišení snímků 1 280 × 960 bodů, 8 × digitální zoom, osvětlovací dioda

paměť: 20 MB vnitřní

komunikace: WAP 1.2.1, GPRS 10, IrDA

Diskuze (2) Další článek: Nové tarify Eurotelu a partnerský program Tandem

Témata článku: Philips, Véčko, Displeje, Mega, Pohled, Klíčový prvek, První pohled, Displej

Určitě si přečtěte