Philips 760: véčkový megapixel s otočným displejem (první pohled)

Na internetu se objevily první informace a obrázky nového modelu společnosti Philips. Jedná se o přístroj stále oblíbenější koncepce dvou tváří - z jedné strany telefon a z druhé fotoaparát.
Philips 760: véčkový megapixel s otočným displejem (první pohled)

Po kratší době se opět ozvala společnost Philips s novým mobilním telefonem. Na první pohled byste řekli, že na obrázcích sledujete designově upravenou Nokii 6260. Philips 760 sice nemá konstrukci originální, ale pochází odjinud. Konkrétně od společnosti CellOn a mimo Philipsu ji převzal i Siemens u svého modelu SF65. Podobný ovšem není jen design, ale i vnitřní vybavení přístroje. Oba telefony, tedy jak Philips, tak Siemens, disponují téměř totožnou funkční výbavou.

Philips 760 je tedy véčkový telefon postrádající však jeden, pro většinu uživatelů docela klíčový, prvek. Tímto je vnější informační displej, díky němuž má uživatel okamžité informace o přijatých zprávách a zmeškaných hovorech. Není však třeba hned házet flintu do žita. Stačí jen otočit horní část o 180 stupňů a velký vnitřní displej se vám zpřístupní i v zavřeném stavu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Je libo mít velký displej schovaný nebo stále na očích?

Jako opravdový fotoaparát

Odkloněný displej poslouží také jako hledáček pro integrovaný digitální fotoaparát. Z mobilního telefonu se tak rázem stane plnohodnotný pohotový kompaktní fotoaparát, kterým můžete pořizovat snímky s rozlišením 1,3 megapixelu, konkrétně tedy 1 280 × 960 bodů. To však zdaleka není vše. Abyste si připadali jako s klasickým fotoaparátem v ruce, nabízí Philips kromě podélného držení ještě osminásobný digitální zoom, osvětlovací diodu a 20 MB vnitřní paměti pro uložené fotografie. Bohužel je tato kapacita konečná a podpory paměťových karet se v tomto případě nedočkáme. Navíc jsou přímo u displeje a na boku umístěna tlačítka pro pohodlnější a okamžité ovládání funkcí fotoaparátu.

Klepněte pro větší obrázek
Málo kdo by na první pohled tomuto fotoaparátu hádal funkce telefonu

Displej o kterém tu byla zmínka je aktivní a zobrazí až 65 tisíc barevných odstínů. Co se rozlišení týče, nevybočuje z normálu a nabízí klasických 128 × 160 bodů. 

O výbavě zatím nejsou známy příliš podrobné informace, ale nic podstatné chybět nebude. V telefonu bychom měli nalézt bohatý adresář, kalendář, wap, Javu nebo GPRS třídy 10. Pro bezdrátové spojení s počítačem bude muset stačit infraport, Bluetooth chybí.

Kdo si počká, ten se dočká

Mobilní telefony značky Philips jsou obecně známy jako telefony s nejdelšími pohotovostními dobami, což dokazují i včerejší výsledky intenzivního testování modelu 650. Doufejme tedy, že podobně tomu bude i v tomto případě.

V Asii byl Philips 760 už oficiálně představen. Do ostatních částí světa by se měl dostat na přelomu prvního a druhého čtvrtletí letošního roku.

Ve zkratce

rozměry: 91 × 44 × 23 mm
hmotnost: 97 g

displej: aktivní, 65 tisíc barev, rozlišení 128 × 160 bodů

fotoaparát: 1,3 megapixelu, rozlišení snímků 1 280 × 960 bodů, 8 × digitální zoom, osvětlovací dioda

paměť: 20 MB vnitřní

komunikace: WAP 1.2.1, GPRS 10, IrDA

Diskuze (2) Další článek: Nové tarify Eurotelu a partnerský program Tandem

Témata článku: Philips, Véčko, Displeje, Displej, Mega, První pohled, Klíčový prvek, Pohled


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39