Philips Azalis – mobil pro všechny

Philips Azalis je nový lowendový mobil, který by mohl napravit nepříliš dobrou pověst, jakou mobily Philipsu mají.
Philips Azalis – mobil pro všechny
Philips Azalis je prvním mobilem této značky s WAPem, který se bude u nás prodávat. Od ledna 2001 by měl být v nabídce EuroTelu za dotovanou cenu 1995 Kč.

Azalis svoji podobu se staršími Philipsy nezapře; zvlášť je podobný modelu Savvy Vogue. Dominantou mobilu je však velký displej, na němž lze zobrazit až pět řádků textu! Na to, že se jedná o lowendový mobil, je to docela dost. Mobil se bude prodávat v modré, šedé a hnědé barvě; škoda jen, že nebude k dispozici nějaká „bláznivější“, veselejší barva.

Slušný mobil

Mobil má hmotnost 125 gramů, opět na lowend poměrně slušné, i když v této kategorii jsou i lehčí mobily (Siemens C35i, Alcatel One Touch 30x aj.). Na lowend nejsou také příliš běžné některé funkce: wapový prohlížeč, padesátka smajlíků, které mohou být poslány na jakýkoliv jiný mobil Philips, kde se zobrazí ve své grafické podobě, podobně jako to funguje u modelu Savvy. Pokud není příjemcem Philips, ukáží se v textovce běžné znakové smajlíky. Pozoruhodné je rovněž ovládání menu hlasem a hlasové vytáčení pro deset čísel. Nechybí funkce T9 pro rychlé psaní textovek, 13 upravitelných šablon a vibrační vyzvánění. Co ale zarazí nejvíc, je udávaná pohotovostní doba 500 hodin a doba hovoru 6 hodin.

Konečně dobrý Philips

Zatím jsme mobil neměli v ruce, takže jeho ergonomické vlastnosti, jako pohodlné ovládání, přímočaré menu nebo rychlost psaní textovek a vyhledávání v telefonním seznamu nemůžeme hodnotit. Podle všech dosavadních informací by Azalis mohl být velmi zajímavý mobil, který by mohl po všech těch modelech Fizz, Diga nebo Savvy vylepšit Philipsu jeho velmi slabou pověst.

Témata článku: Philips, Siemens C35i, Slušný mobil, Mobil

Určitě si přečtěte

Philips Sonicare: Co si zubní kartáčky půjčily od mobilů [vyzkoušeno]

Philips Sonicare: Co si zubní kartáčky půjčily od mobilů [vyzkoušeno]

** Pojmy spojené s mobily se objevují i v zubních kartáčcích Philips ** Powerbanka, bezdrátové nabíjení, Bluetooth, spojení se smartphonem, mobilní aplikace, senzory pohybu, intenzita tlaku ** Zkusili jsme dětský i dospělácký Sonicare a oba nás uchvátily nejen jako gadgety, ale i jako (pozor, překvapení) skvělé zubní kartáčky

15.  12.  2016 | Kůžel Filip | 3

Philips dá smysl nositelnostem. Zaměří se na péči o zdraví

Philips dá smysl nositelnostem. Zaměří se na péči o zdraví

Philips se ve velkém vrhá do nositelností. Zajímavé je, že nechce konkurovat Apple Watch, nebo Samsungu. Jeho nositelnosti mají zlepšit péči o lidské zdraví.

27.  5.  2016 | Kůžel Filip | 1

Philips W732: Android, dualSIM a sloní výdrž

Philips W732: Android, dualSIM a sloní výdrž

22.  7.  2012 | Láska Jan | 25

Philips Fidelio: hudební show také pro Android

Philips Fidelio: hudební show také pro Android

Pro iPhone dělá hudební aparaturu kde kdo, ale Philips se pustil i do komplikovanější platformy Android. Krátce si představíme čtyři modely řady Fidelio.

16.  3.  2012 | Posejpal Jan | 33

Philips PPX 1430: domácí kino do kapsy [video]

Philips PPX 1430: domácí kino do kapsy [video]

Kapesní LED projektor nepředstavuje už nic mimořádného, tento Philips ale exceluje podporou formátů videa. Ani cena není zlá.

15.  10.  2011 | Holčík Tomáš | 6