Philips: mobil na mikrotužky

Až v blízké budoucnosti dojde šťáva mobilu značky Philips, zajdeme do trafiky, koupíme baterii a je po problému.
Philips: mobil na mikrotužky

Philips je známý tím, že jeho mobilní telefony vynikají dlouhou výdrží na jedno nabití. Firma si na této vlastnosti zakládá a rozhodně nehodlá usnout na vavřínech. Proto do svých mobilů hodlá zavést novou technologii AAA BackuPower, která by měla uživatelům přinést ještě více klidu.

Pojďme si ale povědět více o samotné AAA BackuPower. Telefon vybavený touto technologií má kromě běžného akumulátoru šachtu na mikrotužkovou baterii (AAA), tedy jeden z nejdostupnějších zdrojů energie. Ta, jak by se mohlo zdát, nepohání telefon, ale dobije hlavní akumulátor. Zní to jednoduše a Philips slibuje, že to také jednoduše funguje.

Jedna alkalická baterie v ceně několika málo desetikorun dokáže předat energii až na tři hodiny hovoru, nebo týden v pohotovosti. To jsou hodnoty skutečně působivé a můžeme se jen ptát, proč na tohle někdo nepřišel už dávno. Pokud bude AAA BackuPower fungovat tak, jak slibují jeho tvůrci, zdá se, že Philips vyřešil nejvíce frustrující problém, který s sebou nesou mobilní telefony.

Jakousi bonusovou funkcí AAA BackuPower je možnost spolu s hlavní baterií telefonu dobíjet i vložený AAA akumulátor, který tak vlastně navýší celkovou výdrž telefonu. V případě nouze pak stačí zakoupit nový…

Na projektu s Philipsem spolupracovaly firmy Energizer, světový lídr v oblasti přenosných energetických jednotek, a Techtium, která systém AAA BackuPower vyvinula. Prvním dostupným modelem s novou technologií bude Philips Xenium NRG. Dočkat bychom se měli ještě před polovinou roku.

Diskuze (31) Další článek: iGo 2006 Plus: nové funkce zadarmo

Témata článku: Philips, Ostatní, Energizer, Mobil, Světový lídr

Určitě si přečtěte