Philips: mobil na mikrotužky

Až v blízké budoucnosti dojde šťáva mobilu značky Philips, zajdeme do trafiky, koupíme baterii a je po problému.
Philips: mobil na mikrotužky

Philips je známý tím, že jeho mobilní telefony vynikají dlouhou výdrží na jedno nabití. Firma si na této vlastnosti zakládá a rozhodně nehodlá usnout na vavřínech. Proto do svých mobilů hodlá zavést novou technologii AAA BackuPower, která by měla uživatelům přinést ještě více klidu.

Pojďme si ale povědět více o samotné AAA BackuPower. Telefon vybavený touto technologií má kromě běžného akumulátoru šachtu na mikrotužkovou baterii (AAA), tedy jeden z nejdostupnějších zdrojů energie. Ta, jak by se mohlo zdát, nepohání telefon, ale dobije hlavní akumulátor. Zní to jednoduše a Philips slibuje, že to také jednoduše funguje.

Jedna alkalická baterie v ceně několika málo desetikorun dokáže předat energii až na tři hodiny hovoru, nebo týden v pohotovosti. To jsou hodnoty skutečně působivé a můžeme se jen ptát, proč na tohle někdo nepřišel už dávno. Pokud bude AAA BackuPower fungovat tak, jak slibují jeho tvůrci, zdá se, že Philips vyřešil nejvíce frustrující problém, který s sebou nesou mobilní telefony.

Jakousi bonusovou funkcí AAA BackuPower je možnost spolu s hlavní baterií telefonu dobíjet i vložený AAA akumulátor, který tak vlastně navýší celkovou výdrž telefonu. V případě nouze pak stačí zakoupit nový…

Na projektu s Philipsem spolupracovaly firmy Energizer, světový lídr v oblasti přenosných energetických jednotek, a Techtium, která systém AAA BackuPower vyvinula. Prvním dostupným modelem s novou technologií bude Philips Xenium NRG. Dočkat bychom se měli ještě před polovinou roku.

Témata článku: Philips, Ostatní

31 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Tester 4. 4. 2007 21:26:35
    Doma nám ležel jeden starej funkční mobil, ale orig. baterie už byla...
  • radim 2. 4. 2007 9:58:52
    Kdybys radšy mýsto pyčovyn a mykyn prosvyštěl trochu pravopys, pro začátek...
  • Applecore 2. 4. 2007 8:41:41
    Ano, ano... Modely d160 / d170. (z roku '97) to uměly. Sice se nedaly...
Určitě si přečtěte

Philips Sonicare: Co si zubní kartáčky půjčily od mobilů [vyzkoušeno]

Philips Sonicare: Co si zubní kartáčky půjčily od mobilů [vyzkoušeno]

** Pojmy spojené s mobily se objevují i v zubních kartáčcích Philips ** Powerbanka, bezdrátové nabíjení, Bluetooth, spojení se smartphonem, mobilní aplikace, senzory pohybu, intenzita tlaku ** Zkusili jsme dětský i dospělácký Sonicare a oba nás uchvátily nejen jako gadgety, ale i jako (pozor, překvapení) skvělé zubní kartáčky

15.  12.  2016 | Kůžel Filip | 3

Philips dá smysl nositelnostem. Zaměří se na péči o zdraví

Philips dá smysl nositelnostem. Zaměří se na péči o zdraví

Philips se ve velkém vrhá do nositelností. Zajímavé je, že nechce konkurovat Apple Watch, nebo Samsungu. Jeho nositelnosti mají zlepšit péči o lidské zdraví.

27.  5.  2016 | Kůžel Filip | 1

Philips W732: Android, dualSIM a sloní výdrž

Philips W732: Android, dualSIM a sloní výdrž

22.  7.  2012 | Láska Jan | 25

Philips Fidelio: hudební show také pro Android

Philips Fidelio: hudební show také pro Android

Pro iPhone dělá hudební aparaturu kde kdo, ale Philips se pustil i do komplikovanější platformy Android. Krátce si představíme čtyři modely řady Fidelio.

16.  3.  2012 | Posejpal Jan | 33

Philips PPX 1430: domácí kino do kapsy [video]

Philips PPX 1430: domácí kino do kapsy [video]

Kapesní LED projektor nepředstavuje už nic mimořádného, tento Philips ale exceluje podporou formátů videa. Ani cena není zlá.

15.  10.  2011 | Holčík Tomáš | 6


komerční sdělení

Komerční sdělení