Philips: nový mobil Xenium 9660

Výrobce, který nepřipravuje GPRS telefon je ztracen. Není se tedy čemu divit, že se svým novým mobilem Xenium 9660 spěchá i Philips. S klidem bude moci soutěžit s Motorolou T250 nebo Nokií 7110.
Philips: nový mobil Xenium 9660
Výrobce, který nepřipravuje GPRS telefon je ztracen. Není se tedy čemu divit, že se svým novým mobilem Xenium 9660 spěchá i Philips.

Malá cihlička

Mobilní telefon Xenium 9660 váží pouhých 85 gramů. Má pevnou anténu a plně grafický, modře podsvícený, displej dokáže zobrazit až pět řádků textu. Menu telefonu je tzv. nového typu – je reprezentováno rotujícími ikonami jednotlivých položek, podobně jako u Azalise. Mezi nové vlastnosti telefonu můžeme zařadit také podporu technologie GPRS. Telefon také dokáže pomocí speciální baterie komunikovat s externími zařízeními bezdrátovým přenosem přes Bluetooth. Samozřejmostí je wapový prohlížeč.

Velké možnosti

Mobil jde spojit se stolním nebo přenosným počítačem prostřednictvím infračerveného portu, přes který můžete používat vestavěného hardwarového modemu, editovat telefonní seznam, textové zprávy nebo synchronizovat obsah celého telefonu se stolním počítačem. Pro zaznamenání důležité myšlenky můžete použít dvacetivteřinového záznamníku, k dispozici máte funkci hlasitého handsfree.

Rychle, přehledně a efektivně

Mobil by měl obsahovat funkci T9 pro rychlejší a pohodlnější psaní textových zpráv, ve kterých můžete používat i smajlíků nebo melodií. V adresáři můžete mít až 300 kontaktů, u každého z nich můžete zadat až pět telefonních čísel, e-mailovou adresu i poznámku. Li-Ion baterie má kapacitu pouhých 550 mAh a vydrží 230 hodin v pohotovosti nebo 4,5 hodiny hovoru.

Nový Philips Xenium 9660 je zajímavým malým telefonem, jehož možnosti jsou přímo skvělé. Pokud stejně skvělá bude i jeho cena, není důvod, proč si jej jednou nepořídit.

Diskuze (2) Další článek: Nejlepší mobil 2001: jak hlasovali muži a ženy

Témata článku: Philips, Mobil, Nový mobil

Určitě si přečtěte