Philips: nový mobil Xenium 9660

Výrobce, který nepřipravuje GPRS telefon je ztracen. Není se tedy čemu divit, že se svým novým mobilem Xenium 9660 spěchá i Philips. S klidem bude moci soutěžit s Motorolou T250 nebo Nokií 7110.
Philips: nový mobil Xenium 9660
Výrobce, který nepřipravuje GPRS telefon je ztracen. Není se tedy čemu divit, že se svým novým mobilem Xenium 9660 spěchá i Philips.

Malá cihlička

Mobilní telefon Xenium 9660 váží pouhých 85 gramů. Má pevnou anténu a plně grafický, modře podsvícený, displej dokáže zobrazit až pět řádků textu. Menu telefonu je tzv. nového typu – je reprezentováno rotujícími ikonami jednotlivých položek, podobně jako u Azalise. Mezi nové vlastnosti telefonu můžeme zařadit také podporu technologie GPRS. Telefon také dokáže pomocí speciální baterie komunikovat s externími zařízeními bezdrátovým přenosem přes Bluetooth. Samozřejmostí je wapový prohlížeč.

Velké možnosti

Mobil jde spojit se stolním nebo přenosným počítačem prostřednictvím infračerveného portu, přes který můžete používat vestavěného hardwarového modemu, editovat telefonní seznam, textové zprávy nebo synchronizovat obsah celého telefonu se stolním počítačem. Pro zaznamenání důležité myšlenky můžete použít dvacetivteřinového záznamníku, k dispozici máte funkci hlasitého handsfree.

Rychle, přehledně a efektivně

Mobil by měl obsahovat funkci T9 pro rychlejší a pohodlnější psaní textových zpráv, ve kterých můžete používat i smajlíků nebo melodií. V adresáři můžete mít až 300 kontaktů, u každého z nich můžete zadat až pět telefonních čísel, e-mailovou adresu i poznámku. Li-Ion baterie má kapacitu pouhých 550 mAh a vydrží 230 hodin v pohotovosti nebo 4,5 hodiny hovoru.

Nový Philips Xenium 9660 je zajímavým malým telefonem, jehož možnosti jsou přímo skvělé. Pokud stejně skvělá bude i jeho cena, není důvod, proč si jej jednou nepořídit.

Témata článku: Philips, Nový mobil, Mobil

Určitě si přečtěte

Philips Sonicare: Co si zubní kartáčky půjčily od mobilů [vyzkoušeno]

Philips Sonicare: Co si zubní kartáčky půjčily od mobilů [vyzkoušeno]

** Pojmy spojené s mobily se objevují i v zubních kartáčcích Philips ** Powerbanka, bezdrátové nabíjení, Bluetooth, spojení se smartphonem, mobilní aplikace, senzory pohybu, intenzita tlaku ** Zkusili jsme dětský i dospělácký Sonicare a oba nás uchvátily nejen jako gadgety, ale i jako (pozor, překvapení) skvělé zubní kartáčky

15.  12.  2016 | Kůžel Filip | 3

Philips dá smysl nositelnostem. Zaměří se na péči o zdraví

Philips dá smysl nositelnostem. Zaměří se na péči o zdraví

Philips se ve velkém vrhá do nositelností. Zajímavé je, že nechce konkurovat Apple Watch, nebo Samsungu. Jeho nositelnosti mají zlepšit péči o lidské zdraví.

27.  5.  2016 | Kůžel Filip | 1

Philips W732: Android, dualSIM a sloní výdrž

Philips W732: Android, dualSIM a sloní výdrž

22.  7.  2012 | Láska Jan | 25

Philips Fidelio: hudební show také pro Android

Philips Fidelio: hudební show také pro Android

Pro iPhone dělá hudební aparaturu kde kdo, ale Philips se pustil i do komplikovanější platformy Android. Krátce si představíme čtyři modely řady Fidelio.

16.  3.  2012 | Posejpal Jan | 33

Philips PPX 1430: domácí kino do kapsy [video]

Philips PPX 1430: domácí kino do kapsy [video]

Kapesní LED projektor nepředstavuje už nic mimořádného, tento Philips ale exceluje podporou formátů videa. Ani cena není zlá.

15.  10.  2011 | Holčík Tomáš | 6