Philips Ozeo 8@8 – ještě lepší než Azalis

Telefony Philips u nás nemají – především kvůli modelu Savvy - příliš dobrou pověst. Nový Ozeo 8@8 je však jiný. Více v našem preview.
Philips Ozeo 8@8 – ještě lepší než Azalis
Telefony Philips u nás nemají – především kvůli modelu Savvy - příliš dobrou pověst. Nový Ozeo 8@8 je však jiný. Více v našem prvním pohledu.

Philips Ozeo je malý (11,5 x 5 x 2,5cm), lehký (128 gramů) a poměrně hezký duální telefon. Již na první pohled vás stejně jako u Azalise překvapí příjemné tvary. Telefon má velmi velký grafický displej (větší než Azalis), který umí rozlišení až 87 x 46 bodů, umožňuje zobrazit 6 řádků textu po patnácti znacích. Displej je velmi kontrastní a je podsvícen luxusní modrou barvou a přímo „svádí“ pro prohlížení wapových stránek. S telefonem se dodává NiMH baterie s kapacitou 670 mAh, která by měla udržet mobil naživu čtyři dny v normálním provozu.

Dokolečka, dokola

Ovládání telefonu se děje přes originální ikonové menu, kde ikony rotují po kružnici; stejně jako u Azalise. Na displeji telefonu můžete mít zobrazeny analogové nebo digitální hodiny, můžete si nastavit několik budíků, samozřejmostí jsou také funkce jako například kalkulačka, konvertor měn a hra typu zeď a hlavně rganizér (až 40 událostí) – to je hlavní rozdíl oproti modelu Azalis.

Rozumí vám

Na příchozí hovor můžete být upozornění jednou z dvaceti melodií, můžete si také složit jednu vlastní. Samozřejmostí je vibrační vyzvánění. Novinkou v telefonech Philips (jak Ozeo, tak Azalis) jsou hlasové funkce:

  • hlasové vytáčení může být použitu pro deset telefonních čísel,
  • hlasové příkazy jdou použít pro spuštění deseti funkcí z menu telefonu,
  • můžete si nahrát a uložit až 20 vteřin zvukových poznámek.

Psaní textovek usnadní funkce T9, která bohužel nepodporuje češtinu. K dispozici máte několik předdefinovaných textovek (šablony), smajlíci v textovkách k Philipsu prostě patří, na výběr máte z 50 obrázků (stejně jako Azalis). Bohužel telefon neobsahuje paměť pro textovky v telefonu, takže jste odkázání na kartu SIM vašeho operátora.

WAP snadno a rychle

Wapový prohlížeč je od firmy Phone.com a je dokonale kompatibilní s wapovými standardy. Wapovat lze bohužel pouze rychlostí 9,6 kb/s. Tuto rychlost můžete také použít pro přenos dat pomocí seriového kabelu a dodávaného ovládacího software přímo s osobního počítače či notebooku. Jak je u telefonů firmy Philips dobrým zvykem, je 8@8 velmi citlivý na příjem signálu a hovor je kvalitní i při velmi špatné úrovni.

Těšte se

Philips 8@8 je velmi kvalitní, rychlý a moderní telefon se vším, co má dnes podobný telefon mít. Je vážným konkurentem Nokie 3310, nabízí však při stejně jednoduchém ovládání i velikosti mnoho doplňkových funkcí navíc. Zda bude telefon dostupný i u nás ještě nikdo neví, šanci uchytit se určitě má. Stejně jako podobný a levnější model Azalis, jehož recenzi najdete na MobilManii v nejbližších dnech.

Diskuze (6) Další článek: Sličné asistentky pro každého

Témata článku: Philips, Vážný konkurent, Lep


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 47

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62