Philips Ozeo 8@8 – ještě lepší než Azalis

Telefony Philips u nás nemají – především kvůli modelu Savvy - příliš dobrou pověst. Nový Ozeo 8@8 je však jiný. Více v našem preview.
Philips Ozeo 8@8 – ještě lepší než Azalis
Telefony Philips u nás nemají – především kvůli modelu Savvy - příliš dobrou pověst. Nový Ozeo 8@8 je však jiný. Více v našem prvním pohledu.

Philips Ozeo je malý (11,5 x 5 x 2,5cm), lehký (128 gramů) a poměrně hezký duální telefon. Již na první pohled vás stejně jako u Azalise překvapí příjemné tvary. Telefon má velmi velký grafický displej (větší než Azalis), který umí rozlišení až 87 x 46 bodů, umožňuje zobrazit 6 řádků textu po patnácti znacích. Displej je velmi kontrastní a je podsvícen luxusní modrou barvou a přímo „svádí“ pro prohlížení wapových stránek. S telefonem se dodává NiMH baterie s kapacitou 670 mAh, která by měla udržet mobil naživu čtyři dny v normálním provozu.

Dokolečka, dokola

Ovládání telefonu se děje přes originální ikonové menu, kde ikony rotují po kružnici; stejně jako u Azalise. Na displeji telefonu můžete mít zobrazeny analogové nebo digitální hodiny, můžete si nastavit několik budíků, samozřejmostí jsou také funkce jako například kalkulačka, konvertor měn a hra typu zeď a hlavně rganizér (až 40 událostí) – to je hlavní rozdíl oproti modelu Azalis.

Rozumí vám

Na příchozí hovor můžete být upozornění jednou z dvaceti melodií, můžete si také složit jednu vlastní. Samozřejmostí je vibrační vyzvánění. Novinkou v telefonech Philips (jak Ozeo, tak Azalis) jsou hlasové funkce:

  • hlasové vytáčení může být použitu pro deset telefonních čísel,
  • hlasové příkazy jdou použít pro spuštění deseti funkcí z menu telefonu,
  • můžete si nahrát a uložit až 20 vteřin zvukových poznámek.

Psaní textovek usnadní funkce T9, která bohužel nepodporuje češtinu. K dispozici máte několik předdefinovaných textovek (šablony), smajlíci v textovkách k Philipsu prostě patří, na výběr máte z 50 obrázků (stejně jako Azalis). Bohužel telefon neobsahuje paměť pro textovky v telefonu, takže jste odkázání na kartu SIM vašeho operátora.

WAP snadno a rychle

Wapový prohlížeč je od firmy Phone.com a je dokonale kompatibilní s wapovými standardy. Wapovat lze bohužel pouze rychlostí 9,6 kb/s. Tuto rychlost můžete také použít pro přenos dat pomocí seriového kabelu a dodávaného ovládacího software přímo s osobního počítače či notebooku. Jak je u telefonů firmy Philips dobrým zvykem, je 8@8 velmi citlivý na příjem signálu a hovor je kvalitní i při velmi špatné úrovni.

Těšte se

Philips 8@8 je velmi kvalitní, rychlý a moderní telefon se vším, co má dnes podobný telefon mít. Je vážným konkurentem Nokie 3310, nabízí však při stejně jednoduchém ovládání i velikosti mnoho doplňkových funkcí navíc. Zda bude telefon dostupný i u nás ještě nikdo neví, šanci uchytit se určitě má. Stejně jako podobný a levnější model Azalis, jehož recenzi najdete na MobilManii v nejbližších dnech.

Témata článku: Philips, Lep

Určitě si přečtěte

Philips Sonicare: Co si zubní kartáčky půjčily od mobilů [vyzkoušeno]

Philips Sonicare: Co si zubní kartáčky půjčily od mobilů [vyzkoušeno]

** Pojmy spojené s mobily se objevují i v zubních kartáčcích Philips ** Powerbanka, bezdrátové nabíjení, Bluetooth, spojení se smartphonem, mobilní aplikace, senzory pohybu, intenzita tlaku ** Zkusili jsme dětský i dospělácký Sonicare a oba nás uchvátily nejen jako gadgety, ale i jako (pozor, překvapení) skvělé zubní kartáčky

15.  12.  2016 | Kůžel Filip | 3

Philips dá smysl nositelnostem. Zaměří se na péči o zdraví

Philips dá smysl nositelnostem. Zaměří se na péči o zdraví

Philips se ve velkém vrhá do nositelností. Zajímavé je, že nechce konkurovat Apple Watch, nebo Samsungu. Jeho nositelnosti mají zlepšit péči o lidské zdraví.

27.  5.  2016 | Kůžel Filip | 1

Philips W732: Android, dualSIM a sloní výdrž

Philips W732: Android, dualSIM a sloní výdrž

22.  7.  2012 | Láska Jan | 25

Philips Fidelio: hudební show také pro Android

Philips Fidelio: hudební show také pro Android

Pro iPhone dělá hudební aparaturu kde kdo, ale Philips se pustil i do komplikovanější platformy Android. Krátce si představíme čtyři modely řady Fidelio.

16.  3.  2012 | Posejpal Jan | 33

Philips PPX 1430: domácí kino do kapsy [video]

Philips PPX 1430: domácí kino do kapsy [video]

Kapesní LED projektor nepředstavuje už nic mimořádného, tento Philips ale exceluje podporou formátů videa. Ani cena není zlá.

15.  10.  2011 | Holčík Tomáš | 6