Philips představuje první mobil pro GSM/CDMA sítě

Dvě novinky od Philipsu spadají výbavou do průměru, model C600 se ale umí napojit na BTS dvou typů sítí. U nás téhle vlastnosti nevyužijeme.

Philips obohatí ve druhém pololetí roku 2009 mobilní trh o dva nové modely. Jak už je u tohoto výrobce zvykem, půjde o telefony nižší třídy, které však vyniknou dlouhou výdrží. Philips C600 navíc jako první telefon umožní příjem v sítích CDMA a GSM. Druhá novinka W186 zase zvládne sítě UMTS, svým logem a značením nápadně připomíná řadu Walkman od Sony Ericssonu.

Philips C600: duální trochu jinak

Když se řekne duální mobil, většina z nás si okamžitě představí současnou podporu dvou SIM karet najednou. Philips C600 je však duální v jiném smyslu. Dokáže přijímat signál ze dvou síťových technologií – u nás v Evropě běžné GSM (900/1 800/1 900 MHz) a také ze sítě CDMA v pásmu 800 MHz. Tuto funkčnost využijí především uživatelé v Číně, pro které je primárně tento model určen.

Mobil klasické konstrukce a sympatického vzhledu dokonce obsahuje dvě tlačítka pro zahájení hovoru – pro každý typ sítě zvlášť. Zbytek tlačítek tvoří standardní numerickou klávesnici s funkční částí. Displej je kvůli vkládání čínských znaků vybaven dotykovou vrstvou, na ploše určené úhlopříčkou 2,4“ se zobrazí obsah v rozlišení QVGA až ve 262 tisících barev.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Podprůměr představuje jednoduchý 1,3Mpx fotoaparát CMOS s možností nahrávat video v rozlišení 176 × 144 bodů maximální rychlostí 15 snímků za sekundu. Multimédia doplní audio/videopřehrávač, rádio chybí. Do vnitřní paměti se vejde 2,5 MB uživatelských souborů, kapacitu lze rozšířit kartami microSD maximálně na 2 GB. Konektivitu zajistí Bluetooth a USB 1.1 s konektorem miniUSB.

Kvůli přítomnosti dvou různých přijímačů signálu poněkud narostly rozměry, a to na 115 × 54 × 17 mm, i hmotnost činí nadprůměrných 118 g. O chod mobilu se bude starat akumulátor s kapacitou 1 350 mAh, jeho výdrž bude odvislá zejména od používání v jednom nebo druhém typu sítě. Nový duálně-síťový Philips je určen především pro asijské trhy, pravděpodobně se objeví také v Rusku, za předem neurčenou cenu.

Philips W186: chce být jako Walkman

Druhá novinka kdysi tradičního výrobce zaujme především výrazným kontrastním logem ve tvaru W, kterým až nápadně připomíná hudební řadu Walkman koncernu Sony Ericsson. W186 se přitom nijak zvlášť na hudbu nezaměřuje. Hlavní předností jinak jednoduchého telefonu má být podpora sítí 3G včetně rychlých dat HSDPA (max. rychlost stahování 3,6 Mb/s).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Novinka zůstává věrna pro Philips typické klasické konstrukci, velikost charakterizují rozměry 110 × 45,5 × 14 mm, hmotnost činí 108,5 g. Aktivní barevný displej má úhlopříčku pouhé dva palce, v rozlišení 176 × 220 bodů zobrazí 262 tisíc barev. Osazen byl tentokrát 2Mpx fotoaparát s možností natáčet video (max. QVGA, rychlost snímkování 15 fps).

K přehrávání hudby a videa nechybí multimediální přehrávač, vnitřní paměť 150 MB lze rozšířit kartami microSD až na 8 GB. Bluetooth podporuje mimo jiné i formát A2DP pro bezdrátové spojení se sluchátky, kabelovou konektivitu zajistí USB 2.0 s konektorem typu mini USB. U Philips W186 se nezapomnělo ani na FM rádio. O výdrž se postará Li-Ion akumulátor s kapacitou 1 050 mAh. Dostupnost ani cena není v tuto chvíli známa.

Diskuze (4) Další článek: Obchod BlackBerry App World v létě i pro Evropu

Témata článku: Philips, CDMA, První mobil, Mobil, Duální mobil, GSM

Určitě si přečtěte