Philips překvapil novými mobily ve stylu véček

Philips si pro nadcházející sezónu připravil dvojicí povedených mobilů, které mají velkou šanci uspět mezi uživateli. Oba nabízí líbivý design ve véčkovém provedení.
Philips překvapil novými mobily ve stylu véček

Loňský rok byl pro Philips vcelku úspěšný, jeho mobilní telefony se střetly s pozitivním ohlasem a představené novinky mají podobnou šanci na úspěch. Obě novinky mají společnou jednu vlastnost – nejsou podobné žádnému předchozímu modelu značky, ale za to naopak (a to hlavně model 330) nedávno představenému Sony Ericsson Z1010, Sendu M550 nebo CDMA Motorole T750. Jistě již tušíte, že základem bude „véčková“ konstrukce.

Philips 630

Prvním představeným modelem je ten s číselným označením 630. Zajímavé je, že Philips upustil od předchozího označení Fisio a všechny své novinky odlišuje jen číselně.

Model 630 má na rozdíl od druhé novinky barevný displej. Ten na ploše 128 x 128 pixelů dokáže zobrazit „jen“ 4 096 barev. Svými rozměry (83 x 43 x 22 mm) se řadí do kategorie menších véček. Rozměrům odpovídá i příjemná hmotnost 78 gramů. Systémová dioda na přední části dokáže barevně poblikávat a od podobně vybaveným mobilů ji odlišuje rozsah poblikávajících barev – 256. Barevný displej spolu s malou hmotností může může vzbuzovat dojem slabé výdrže na jedno nabití, ale baterie s kapacitou 560 mAh respektive 900 mAh se postará o přesný opak. Výrobcem udávané hodnoty se blíží 200 hodin (respektive 400 hodin) v pohotovostním režimu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Mezi povzbudivé parametry můžeme zařadit GPRS v konfiguraci 4+2, klienta elektronické pošty nebo integrované stereo FM rádio. V ostatních parametrech nebude rovněž zahálet – telefonní seznam pojme až 300 kontaktů a textovek můžete „uskladnit“ rovnou stovku.

Podrobné parametry k modelu 630 naleznete zde.

Švihák Philips 330

Druhou novinkou je Philips 330, který má na první pohled hranatý design. Spousta výrobců dnes směřuje k záměrné hranatosti, která by jejich výrobky odlišila od „aerodynamické“ konkurence. Novinka je na první pohled pohlednější, ale také méně vybavená než její stájová konkurence. Oproti ní je menší a tenčí (79 x 43 x 18 mm), ale váží stejně. Displej zůstal monochromatický, což stále vyhovuje spoustě uživatelů, kterým barevný displej připadá zbytečný. Displej je menší s rozlišením 101 x 80 pixelů a je výrazně bíle podsvícen. Se standardně dodávanou baterií Li-Ion s kapacitou 600 mAh vydrží na příjmu až 400 hodin. Výbava mobilu je podobná s modelem 630.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Podrobné parametry k modelu 330 naleznete zde.

Obě pohledná „véčka“ budou mít svou premiéru na asijských trzích a čas rozhodne, zda se objeví i u nás. Nečekejte je však dříve než v průběhu léta. Předpokládané ceny jsou následující – Philips 630: 250 euro, Philips 330: 200 euro. 

Diskuze (9) Další článek: Tarify 2000: spočtete si, zda voláte nejvýhodněji

Témata článku: Philips, Philips 330, Philips 630, Sony Ericsson Z1010, Mobil, Nový mobil, Styl


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29