Philips překvapil novými mobily ve stylu véček

Philips si pro nadcházející sezónu připravil dvojicí povedených mobilů, které mají velkou šanci uspět mezi uživateli. Oba nabízí líbivý design ve véčkovém provedení.
Philips překvapil novými mobily ve stylu véček

Loňský rok byl pro Philips vcelku úspěšný, jeho mobilní telefony se střetly s pozitivním ohlasem a představené novinky mají podobnou šanci na úspěch. Obě novinky mají společnou jednu vlastnost – nejsou podobné žádnému předchozímu modelu značky, ale za to naopak (a to hlavně model 330) nedávno představenému Sony Ericsson Z1010, Sendu M550 nebo CDMA Motorole T750. Jistě již tušíte, že základem bude „véčková“ konstrukce.

Philips 630

Prvním představeným modelem je ten s číselným označením 630. Zajímavé je, že Philips upustil od předchozího označení Fisio a všechny své novinky odlišuje jen číselně.

Model 630 má na rozdíl od druhé novinky barevný displej. Ten na ploše 128 x 128 pixelů dokáže zobrazit „jen“ 4 096 barev. Svými rozměry (83 x 43 x 22 mm) se řadí do kategorie menších véček. Rozměrům odpovídá i příjemná hmotnost 78 gramů. Systémová dioda na přední části dokáže barevně poblikávat a od podobně vybaveným mobilů ji odlišuje rozsah poblikávajících barev – 256. Barevný displej spolu s malou hmotností může může vzbuzovat dojem slabé výdrže na jedno nabití, ale baterie s kapacitou 560 mAh respektive 900 mAh se postará o přesný opak. Výrobcem udávané hodnoty se blíží 200 hodin (respektive 400 hodin) v pohotovostním režimu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Mezi povzbudivé parametry můžeme zařadit GPRS v konfiguraci 4+2, klienta elektronické pošty nebo integrované stereo FM rádio. V ostatních parametrech nebude rovněž zahálet – telefonní seznam pojme až 300 kontaktů a textovek můžete „uskladnit“ rovnou stovku.

Podrobné parametry k modelu 630 naleznete zde.

Švihák Philips 330

Druhou novinkou je Philips 330, který má na první pohled hranatý design. Spousta výrobců dnes směřuje k záměrné hranatosti, která by jejich výrobky odlišila od „aerodynamické“ konkurence. Novinka je na první pohled pohlednější, ale také méně vybavená než její stájová konkurence. Oproti ní je menší a tenčí (79 x 43 x 18 mm), ale váží stejně. Displej zůstal monochromatický, což stále vyhovuje spoustě uživatelů, kterým barevný displej připadá zbytečný. Displej je menší s rozlišením 101 x 80 pixelů a je výrazně bíle podsvícen. Se standardně dodávanou baterií Li-Ion s kapacitou 600 mAh vydrží na příjmu až 400 hodin. Výbava mobilu je podobná s modelem 630.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Podrobné parametry k modelu 330 naleznete zde.

Obě pohledná „véčka“ budou mít svou premiéru na asijských trzích a čas rozhodne, zda se objeví i u nás. Nečekejte je však dříve než v průběhu léta. Předpokládané ceny jsou následující – Philips 630: 250 euro, Philips 330: 200 euro. 

Témata článku: Philips, Philips 330, Philips 630, Sony Ericsson Z1010, Mobil, Styl, Nový mobil

Určitě si přečtěte

Philips Sonicare: Co si zubní kartáčky půjčily od mobilů [vyzkoušeno]

Philips Sonicare: Co si zubní kartáčky půjčily od mobilů [vyzkoušeno]

** Pojmy spojené s mobily se objevují i v zubních kartáčcích Philips ** Powerbanka, bezdrátové nabíjení, Bluetooth, spojení se smartphonem, mobilní aplikace, senzory pohybu, intenzita tlaku ** Zkusili jsme dětský i dospělácký Sonicare a oba nás uchvátily nejen jako gadgety, ale i jako (pozor, překvapení) skvělé zubní kartáčky

15.  12.  2016 | Kůžel Filip | 3

Philips dá smysl nositelnostem. Zaměří se na péči o zdraví

Philips dá smysl nositelnostem. Zaměří se na péči o zdraví

Philips se ve velkém vrhá do nositelností. Zajímavé je, že nechce konkurovat Apple Watch, nebo Samsungu. Jeho nositelnosti mají zlepšit péči o lidské zdraví.

27.  5.  2016 | Kůžel Filip | 1

Philips W732: Android, dualSIM a sloní výdrž

Philips W732: Android, dualSIM a sloní výdrž

22.  7.  2012 | Láska Jan | 25

Philips Fidelio: hudební show také pro Android

Philips Fidelio: hudební show také pro Android

Pro iPhone dělá hudební aparaturu kde kdo, ale Philips se pustil i do komplikovanější platformy Android. Krátce si představíme čtyři modely řady Fidelio.

16.  3.  2012 | Posejpal Jan | 33

Philips PPX 1430: domácí kino do kapsy [video]

Philips PPX 1430: domácí kino do kapsy [video]

Kapesní LED projektor nepředstavuje už nic mimořádného, tento Philips ale exceluje podporou formátů videa. Ani cena není zlá.

15.  10.  2011 | Holčík Tomáš | 6