Philips Savvy Vogue – několik vylepšení k dobru

Philips Savvy Vogue nahrazuje koncem letošního roku v předplacené sadě Go Star starší model Savvy. Má několik nových funkcí a hezčí vzhled.
Philips Savvy Vogue – několik vylepšení k dobru
Philips Savvy Vogue nahrazuje koncem letošního roku v předplacené sadě Go Star starší model Savvy. Má několik nových funkcí a hezčí vzhled.

Savvy Vogue je mobil určený jednoznačně pro mladé lidi, které chtěl Philips už jednou oslovit modelem Savvy – ten umožňoval komunikovat pomocí obrázkových smajlíků v textových zprávách. Savvy se však příliš neuchytil, a tak není divu, že jeho cena v předplacené sadě Go Star poměrně rychle klesla z původních sedmi tisíc na 2995 Kč, za které se prodával ještě v nedávných dnech. Protože se EuroTel chtěl zbavit zásob, nabídl jej navíc se slevou tisíc korun všem, kterým poslal speciální předvánoční kupon.

Kolečko a více barev

Savvy Vogue je oproti staršímu bráškovi hezčí a elegantnější. Má stejně zakulacenou vrchní část a ovládá se také velkou kurzorovou klávesou. Displej, jehož velikost zůstala zachována, je umístěn v kolečku, který připomíná jakési okénko. Každý má samozřejmě jiný vkus, já ovšem nepovažuji toto kolečko za nějak extra líbivé. Zatímco Savvy byl k dostání pouze ve žluté a tmavě šedé, Vogue si budete moci pořídit v daleko větší škále jasných barev: námořnická modř/stříbrná, stříbrná/světle modrá, průsvitná žlutá/světle zelenomodrá a zlatavá/korálově bronzová. Za lomítkem je uvedena vždy barva okolí displeje.

Velikost mobilu nijak nevyniká: 130 x 48 x 24 mm a hmotností 144 gramů asi nikoho neomráčí. Zatímco ostatní výrobci přistoupili na snižování hmotnosti a velikosti, Savvy Vogue zůstává stále poměrně velký macek. Na druhou stranu, kdyby Philips nějak výrazně změnil proporce, už by se asi nedalo mluvit o nástupci původního Savvy, ale o novém modelu.

Rozdílů jen pár

A jak se liší Vogue od původního Savvy? Kromě vzhledu je tu dalších 25 obrázků, které lze posílat v textových zprávách (celkem jich je tedy 50), několik her a vibrační vyzvánění. Jde tedy jen o kosmetické úpravy něž nějaká výrazná vylepšení. Ale vezměme funkce popořadě:
 • SIM Toolkit;
 • analogové hodiny na displeji v pohotovostním stavu;
 • časové funkce, budík, chronometr;
 • dvacet vyzváněních tónů a inteligentní vibrační vyzvánění;
 • kalkulačka a konvertor měn;
 • kalendář biorytmů;
 • 50 obrázkových emotikonů (smajlíky), které lze poslat i na jiné mobily Philips;
 • dvě hry: Total a Reflex (údajně nepříliš zajímavé);
 • hlasové vytáčení pro osm čísel.

Všechny tyto funkce jsou přístupné z menu, které se ovládá velkou kurzorovou klávesou. Menu ovšem není tak intuitivní, jaké mají např. Nokie. Položky v menu se totiž neposunují shora dolů, jak je zvykem, ale horizontálně, což může minimálně napoprvé docela zmást. Displej je grafický s poměrně vysokým rozlišením a lze na něm zobrazit tři řádky textu po deseti znacích. Ty jsou velmi malé, takže někdo může mít problémy se čtením textových zpráv.

S Ni-MH baterií 700 mAh vydrží mobil na příjmu až 70 hodin, pokud je vám to málo, bude v nabídce příslušenství silnější baterie s kapacitou 1300 mAh. Kvalita příjmu i reproduktoru je údajně velmi dobrá, stejně jako hlasitost sluchátka.

Přešlapování na místě

Osobně mi Vogue připadá spíše jako úkrok stranou. Philips by měl raději tlačit úplně nový model Azalis, který má velký displej a několik funkcí navíc. Místo toho vylepšuje nepříliš úspěšný model Savvy, který se u nás nijak zvlášť neuchytil.

Savvy Vogue se začal prodávat v sadě Go za 3995 Kč, což je vzhledem k funkcím jistě adekvátní cena, ovšem vzhledem k pověsti staršího bratříčka asi příliš mnoho. Kdo už jednou Savvyho měl, asi si jeho vylepšenou verzi nekoupí.

Ve zkratce:

 • Philips Savvy Vogue
 • Sítě: GSM 900 a 1800 MHz
 • Rozměry: 130 x 48 x 24 mm
 • Hmotnost: 144 g
 • Baterie: 700 mAh Ni-MH
 • Pohotovostní doba: až 70 hodin
 • Displej: 3 řádky po deseti znacích, grafický
 • Vyzvánění: 20 typů + vibrace
 • Další funkce: SIM Toolkit, časové funkce, budík, chronometr, dvacet vyzváněních tónů a inteligentní vibrační vyzvánění, kalkulačka a konvertor měn, kalendář biorytmů, 50 obrázkových emotikonů (smajlíky), které lze poslat i na jiné mobily Philips, dvě hry, hlasové vytáčení pro osm čísel
Diskuze (11) Další článek: Ericsson R380 (test)

Témata článku: Philips, Vylepšení, Go Star


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14