Philips Xenium 9@9++ : kovový fešák s měsíční výdrží

Pokud požadujete telefon s dlouhou výdrží, máte dvě možnosti. Buď si pořídíte kvalitní baterii nebo si koupíte nejnovější model se štítkem Philips. Ten se totiž může pochlubit výdrží až jeden měsíc.
Philips Xenium 9@9++ : kovový fešák s měsíční výdrží

Minulý měsíc byl představen zatím poslední mobil z nabídky Philips. Mobilní telefon s trochu krkolomným názvem Philips Xenium 9@9++ navazuje na řadu Xenium 9@9, která se u nás krátce objevila asi před dvěmi léty. Uvedení řady Xenium je zatím naplánováno pouze pro asijské trhy. Ten evropský má malou šanci se s tímto telefonem potkat.

V kovovém kabátě

Vzhled se od předchozí verze téměř nezměnil. Zásadní změnou je jen integrovaná anténa, která přece jen telefonu sluší více. Nádech luxusu byl u předchůdce vyvolán materiálem použitým na jeho kryty a vhodnou barevnou kombinací. Kovový materiál zůstal zachován i u novinky a nabízené barevné kombinace rovněž nezklamou – uživatelé se mohou těšit na stříbrnou (chromovou) a černou (grafitovou). V kombinaci s bíle podsvíceným displejem se mu bude těžce odolávat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hranaté křivky jsou v současné době v kurzu, výjimkou není ani Philips.

Kromě antény se žádné zásadní změny neudály, to znamená, že i displej zůstal monochromatický. Stejné zůstalo i menu, na kterém opět budou skotačit ikony rotující ve fiktivním kruhu. Podrobné technické parametry zatím výrobce neuvolnil, můžeme jen spekulovat o přítomnosti GPRS a slušné vnitřní paměti. Hlasové vytáčení i ovládání bylo vždy silnou zbraní mobilů Philips a výrobce slibuje u modelu Xenium hlasové vytáčení pro všechny kontakty v telefonním seznamu.

Pokud bližší parametry výrobce tají, tak existuje jeden, kterým se chlubí celému světu – výdrž na jedno nabití. Už předchozí verze modelu Xenium měla velmi slušnou výdrž. Novinka však nabízí až jeden měsíc bez nabíjení. Některé zdroje místo 750 h uvádějí „jen“ 600 h, ale i přesto se jedná o výborné hodnoty. Hovorový čas se pak pohybuje okolo sedmi hodin.

Stejných výsledků, tedy jednoho měsíce bez nabíjení, lze dosáhnout i jinými prostředky. Nejlevnějším je pořízení silné baterie, která však telefon nepříjemně zvětší, a to nemluvím o tom, že ne každý telefon je vhodný pro tak silnou baterii. V tomto směru je štíhlý Philips Xenium 9@9++ nedostižný.

Diskuze (21) Další článek: Bluetooth sluchátko i-Tec: za málo peněz hodně muziky

Témata článku: Philips, Výdrž, Kovový fešák, Měsíční výdrž


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31