Philips Xenium 9@9++ : kovový fešák s měsíční výdrží

Pokud požadujete telefon s dlouhou výdrží, máte dvě možnosti. Buď si pořídíte kvalitní baterii nebo si koupíte nejnovější model se štítkem Philips. Ten se totiž může pochlubit výdrží až jeden měsíc.
Philips Xenium 9@9++ : kovový fešák s měsíční výdrží

Minulý měsíc byl představen zatím poslední mobil z nabídky Philips. Mobilní telefon s trochu krkolomným názvem Philips Xenium 9@9++ navazuje na řadu Xenium 9@9, která se u nás krátce objevila asi před dvěmi léty. Uvedení řady Xenium je zatím naplánováno pouze pro asijské trhy. Ten evropský má malou šanci se s tímto telefonem potkat.

V kovovém kabátě

Vzhled se od předchozí verze téměř nezměnil. Zásadní změnou je jen integrovaná anténa, která přece jen telefonu sluší více. Nádech luxusu byl u předchůdce vyvolán materiálem použitým na jeho kryty a vhodnou barevnou kombinací. Kovový materiál zůstal zachován i u novinky a nabízené barevné kombinace rovněž nezklamou – uživatelé se mohou těšit na stříbrnou (chromovou) a černou (grafitovou). V kombinaci s bíle podsvíceným displejem se mu bude těžce odolávat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hranaté křivky jsou v současné době v kurzu, výjimkou není ani Philips.

Kromě antény se žádné zásadní změny neudály, to znamená, že i displej zůstal monochromatický. Stejné zůstalo i menu, na kterém opět budou skotačit ikony rotující ve fiktivním kruhu. Podrobné technické parametry zatím výrobce neuvolnil, můžeme jen spekulovat o přítomnosti GPRS a slušné vnitřní paměti. Hlasové vytáčení i ovládání bylo vždy silnou zbraní mobilů Philips a výrobce slibuje u modelu Xenium hlasové vytáčení pro všechny kontakty v telefonním seznamu.

Pokud bližší parametry výrobce tají, tak existuje jeden, kterým se chlubí celému světu – výdrž na jedno nabití. Už předchozí verze modelu Xenium měla velmi slušnou výdrž. Novinka však nabízí až jeden měsíc bez nabíjení. Některé zdroje místo 750 h uvádějí „jen“ 600 h, ale i přesto se jedná o výborné hodnoty. Hovorový čas se pak pohybuje okolo sedmi hodin.

Stejných výsledků, tedy jednoho měsíce bez nabíjení, lze dosáhnout i jinými prostředky. Nejlevnějším je pořízení silné baterie, která však telefon nepříjemně zvětší, a to nemluvím o tom, že ne každý telefon je vhodný pro tak silnou baterii. V tomto směru je štíhlý Philips Xenium 9@9++ nedostižný.

Témata článku: Philips, Výdrž, Měsíční výdrž

Určitě si přečtěte

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

** Alcatel A7 je plastový telefon nižší střední třídy ** Hlavní lákadlo je 4 000 mAh s několikadenní výdrží. ** Má dostatek výkonu, paměti a stěžovat si nebudete ani na fotoaparát

6.  10.  2017 | Miksa Martin | 4

Jak prodloužit život baterie v mobilu

Jak prodloužit život baterie v mobilu

** Baterie v mobilu má dobrou kondici po asi 500 nabíjecích cyklů ** V praxi to jsou dva roky, pak kapacita rychle klesá ** Jak pečovat o baterie v telefonu?

17.  7.  2017 | Kůžel Filip | 49

Xiaomi Mi Max 2: druhá generace dostala obří tělo a ještě větší výdrž

Xiaomi Mi Max 2: druhá generace dostala obří tělo a ještě větší výdrž

** Mi Max 2 s 6,44" displejem potěší všechny milovníky obřích telefonů ** Lákadlem je nadprůměrná výdrž baterie a stereo repreoduktory ** Vše zatím kazí absence evropských LTE pásem

26.  5.  2017 | Miksa Martin

Google ukázal Android O. Jemná evoluce, lepší výdrž baterie a nové „hračky“ pro vývojáře

Google ukázal Android O. Jemná evoluce, lepší výdrž baterie a nové „hračky“ pro vývojáře

** Doba senzačních novinek je pryč, teď se ladí a optimalizuje ** Nových funkcí je jen pár, ale nové Google přidá později ** Vývojáři dostanou nové možnosti, které uživatelé uvidí až v aplikacích

23.  3.  2017 | Kůžel Filip | 11