PHONEditor Pro 2000: kompletní správa mobilů Siemens

PHONEditor Pro 2000 je špičkový program pro efektivní správu mobilů Siemens. Hodí se jak pro vytváření log a melodií, tak jejich posílání do mobilu, psaní textovek, editaci seznamu apod.
PHONEditor Pro 2000: kompletní správa mobilů Siemens
PHONEditor Pro 2000 je špičkový program pro kompletní správu mobilů Siemens. Hodí se jak pro vytváření log a melodií, tak jejich posílání do mobilu, psaní textovek, editaci seznamu apod. Program je bohužel jen v němčině, takže se vám určitě bude hodit základní popis funkcí.

Telefonbücher – umožní práci s telefonním seznamem. Toto okno se dělí na dvě části: MOBIL a LOCAL. Část MOBIL se týká telefonního seznamu v mobilním telefonu. Zde lze načítat jednotlivě položky z karty SIM či telefonu apod. V části LOCAL pak lze prohlížet a editovat záznamy (zálohy) uložené na disku.

Menu zde umožňuje načíst (resp. otevřít), uložit, vytvořit nový záznam, editovat, smazat, vyhledat, vyhledat další, vytočit, položit, poslat SMS.

Nachrichten umožní práci s SMS:

 • SMS Lesen slouží ke čtení přijatých SMS, menu umožňuje načtení, uložení, smazání, odpověď, přeposlání a zobrazení čísla či jména.
 • SMS Senden – odesílání SMS, zde je možné i hromadné odesílání, možnost poslat SMS na displej (flash), automatické potvrzení, ukládání historie do souboru a pod.

Melodie/Bitmap umožňuje editovat a nahrávat logo na displej a nastavovat a nahrávat melodie.

 • Ruftöne je určeno k práci s vyzváněcí melodii, je možné měnit melodii, nebo nahrát melodii novou (melodie nahraná kabelem či přes infra může být výrazně delší než ručně naklapaná z klávesnice).
 • Grafiken slouží k nahrávání loga na displej. Dokáže odeslat logo do mobilu, stáhnout z mobilu, smazat v mobilu, uložit jako BMP na disk a editovat logo v editoru. Verze shareware ukládá na okraje loga černý pruh s nápisem.
 • Grafik-Editor – vytváření či editace loga na displeji. Relativně jednoduchý, ale účinný kreslící program přizpůsobený na velikost displeje S35, takže pro displej C35 a M35 je nutné kreslit logo doprostřed a o něco menší. Opět zde platí, že u shareware jsou na okrajích černé pruhy.

Organizer umožňuje spravovat data v kalendáři. Okno je opět rozdělené na část MOBIL a LOCAL. Menu umožňuje načíst (resp. otevřít) data z organizéru, uložit, vytvořit novou položku, editovat nebo smazat stávající.

Klepněte pro větší obrázek

Einstellungen umožňuje různá nastavení:

 • Datum/Uhr umožňuje nastavovat datum a čas včetně synchronizace s PC nebo naopak.
 • Sprache umí nastavit jazyk pouze u mobilu s jazykovou mutací firmware 01 (neobsahuje češtinu).
 • Umleitungen – lze nastavit různá přesměrování hovorů (či dat a faxů).
 • Sperren – umožní nastavovat blokování nejen hovorů, ale i klávesnice, karty SIM apod.

Infos ukáže informace o telefonu a informace o sítích:

 • Allgemeines zobrazí IMEI, IMSI telefonu, verzi firmware, stav baterie apod.
 • Netze umožňuje zobrazit seznam sítí, preferované sítě apod.

PEP-Einstellungen nastavuje parametry samotného PEP2000, údaje o registraci a nápovědu.

PEP2000 je výborný nástroj pro správu mobilů Siemens, ovšem právě německá lokalizace brání našincům v efektivním využívání. Pokud neumíte německy jako já, musíte zkoušet a zjišťovat, co která položka udělá. Jakmile se v programu zorientujete, budete jeho možnostmi nadšeni.

Váš názor Další článek: Trium Aria @ – štíhlá špička za pusu

Témata článku: Siemens, Efektivní využívání, Mobil, Komplet, Správa, Phone


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35