Pistole v mobilu: James Bond by záviděl

Již před časem se rozpoutala bouřlivá diskuse, zda mobilní telefony mohou poškozovat naše zdraví. Tento problém je již vyřešen, protože existuje telefon, který vás dokáže bez mrknutí oka zabít. Nevěříte?
Pistole v mobilu: James Bond by záviděl
Klepněte pro větší obrázek

Podvratné živly jsou opravdu šikovné a dokáži vymyslet opravdu neuvěřitelné věcičky. Jednou z nich je také miniaturní pistole vestavěné do běžného – a při tom zcela funkčního mobilního telefonu. Jak můžete vidět na obrázku, pouhým odsunutím vrchní části telefonu s anténou a displejem se odkryje skrytý hlaveň. Pistole dokáže vystřelit čtyři střely ráže .22 v krátkém intervalu.

Policajti mají nahnáno

Tento mobilní telefon se podle vyjádření německé policie začíná stále více rozšiřovat na území západní Evropy a jeho lokalizace je poměrně špatná, protože zbraň je vyrobena z nekovových materiálů a tudíž běžný detektor kovů je téměř nepoužitelný. Stejné obavy má i John Crick z úřadu vyšetřování americké FBI.

Jde na ulici o naše zdraví?

Máte i vy strach z podobných technických vymožeností? Přiznám se, že já trochu ano. Ale tak špatně, abych musel každého okolojdoucího mobilistu podezřívat z možného útoku na svou osobu, tak špatně na tom naštěstí ještě nejsme.

Diskuze (7) Další článek: Ubíjejí mobilní telefony naši paměť?

Témata článku: James, Mobil, James Bond

Určitě si přečtěte