Pixel 2: Zapomeňte na hardware. Google to s umělou inteligencí myslí vážně

  • Google představil Pixel 2 a Pixel 2 XL
  • Výrazné změny nečekejte, jde hlavně o příjemou evoluci loňských modelů
  • Do boje půjdou proti nejvyšší konkurenci.

Nové Pixely nejsou výjimečné hardwarem – mají ten nejlepší. Googlu ale jde o perfektní symbiózu hardwaru, softwaru a umělé inteligence. Design se od loňska zásadně nemění, znovu kombinuje sklo a kov. Přední strana prošla výraznějšími změnami, menší Pixel 2 má na dnešní poměry výrazné plochy nad a pod displejem, ale aspoň do nich umístil stereo reproduktory.

Ty má samozřejmě i větší Pixel 2 XL, ovšem zde je více patrný zásah LG, které dokázalo roztáhnout displej více ke krajům. Oba telefony využívají displeje technologie AMOLED. Menší model zůstává na 5" úhlopříčce s Full HD rozlišením. XL varianta nabídne 6" při Quad HD rozlišení (2 560 × 1440 pixelů) a s jiným poměrem stran 18:9. Google na oba telefony dokázal naroubouvat funkci Active Edge, kdy stisknutím bočnic můžete spouštět různé aplikace (přednastavený je Google Assistant). Potěší také funkce Always-on.

Výrazně však narostl výkon díky procesoru Qualcomm Snapdragon 835 a operační paměti 4 GB RAM. Potěšující je zdvojnásobení nejnižší paměťové varianty na 64 GB (obzvláště vzhledem k absenci slotu na paměťové karty). Připlatit si můžete za vyšší verzi se 128 GB. Uživatelé však získají také neomezené úložiště ve službě Google Photos, kam mohou ukládat fotky či videa až ve 4K rozlišení v plné kvalitě.

Pixel 2, krátké preview:

Kapacita baterie menšího modelu klesla z 2 770 mAh na 2700 mAh, větší nepatrně posílil ze 3 450  na 3 520 mAh. Výdrž by měla být podobná jako u minulé generace. Rychlé nabíjení prý za 15 minut oživí telefon na dalších 7 hodin provozu.

Po loňském úspěchu Pixelů v žebříčku DxO Mark se ani letos nenechá Google zahanbit a znovu se stává králem fotomobilů. Rozlišení zůstává na 12 MPx, viditelně se zvětšila velikost objektivu a potěší i světelnost f/1,8 pro kvalitnější snímky za tmy. Pixely jsou první mobily, které při natáčení videa naráz používají jak optickou tak elektronickou stabilizaci.

 

iPhone 8 Plus se na vrcholu žebříčku DxO Mark ohřál jen dva týdny

 

Na kvalitním hardwaru Google postavil své softwarové vychytávky jako je HDR+. Inteligence v pozadí navzdory použití pouze jedné čočky foťáku přináší i pokročilý portrétní režim, kdy na fotce vytáhne hlavní objekt a rozmaže pozadí. Novinkou je služba Lens, která dokáže rozpoznat objekt na scéně a najde k němu podrobnosti na webu (nebo jen pomůže tím, že zkopíruje vyfocený text).

Velkým plusem nových Pixelů je také voděodolnost IP67. Odkoukal bohužel také odstranění 3,5mm jacku, nyní jste tak pouze odkázání na Bluetooth či USB-C sluchátka. Patrně i proto Google představil vlastní bezdrátová sluhcátka. 

Telefon samozřejmě od začátku poběží na nejnovějším operačním systému Android 8.0 Oreo. Google však slíbil, že nové Pixely budou získávat pravidelné bezpečnostní aktualizace po další tři roky.

Cena a dostupnost

Telefony už je možné v tuto chvíli předobjednat ve vybraných zemích, za stejné ceny jako tomu bylo loni. Menší model startuje na 649 dolarech (cca 18 500 Kč) a model XL pak na 849 dolarech (cca 24 500 Kč). Malý Pixel bude k dispozici v černé, bílé a světle modré, velký Pixel je černý nebo kombinuje černou a bílou.

V českém Googlu jsme se zeptali na dostupnost novinek na našem trhu a reakce je poněkud neurčitá: „Nemůžeme se pochlubit konkrétním datem, ale budeme vás informovat.“ Mezi řádky můžeme číst, že se nic zásadního nemění, priorita naší malé země v očích Googlu nevyrostla a pravděpodobně se i letos budeme muset spolehnout na nákupy ze zahraničí, nebo individuální dovozce, kteří Pixely nepříjemně prodraží.

Google Pixel 2 64 GB
rozměry a hmotnost: 146 × 70 × 7,8 mm, 143 g
displej: 5,0", kapacitní Super AMOLED, 1 080 × 1 920, 441 PPI
sítě: GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSPA, LTE (800|75 Mb/s)
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS
paměť: 64 GB, RAM: 4 GB, baterie: 2 700 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 835 (8× Kryo 280, 2 GHz, 10nm)
operační systém: Google Android 8 (Oreo)
fotoaparát: 12MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk
59 %
vybavenost
?
výhodnost
cena: už se neprodává

Google Pixel 2 XL 64 GB
rozměry a hmotnost: 158 × 77 × 7,9 mm, 175 g
displej: 6,0", kapacitní Super AMOLED, 1 440 × 2 560, 490 PPI
sítě: GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSPA, LTE (800|75 Mb/s)
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS
paměť: 64 GB, RAM: 4 GB, baterie: 3 520 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 835 (8× Kryo 280, 2 GHz, 10nm)
operační systém: Google Android 8 (Oreo)
fotoaparát: 12MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk
60 %
vybavenost
?
výhodnost
cena: už se neprodává

Diskuze (51) Další článek: Google Pixel Buds: Umělá inteligence na provázcích

Témata článku: Google, HTC, LG, Android, Smartphony, Bluetooth, Google, Operační paměť, Qualcomm, Google Assistant, Hardware, Umělá inteligence, Zajímavosti, Tisková konference, Google Pixel 2, Google Pixel 2 XL, Pixel c, Plná kvalita, Nový pixel, Světelnost, Kvalitní snímek, Model, Softwarová vychytávka, Vaz, Vysoká verze


Určitě si přečtěte