Pixel 4 přinese bezdotykové ovládání pomocí přední kamery. Možná ale zmizí čtečka otisků

Pixel 4 přinese bezdotykové ovládání pomocí přední kamery. Možná ale zmizí čtečka otisků

Není to poprvé, co sám Google láká na připravovanou novou rodinu smartphonů Pixel 4. Už v červnu ve vizuálu naznačil, jak bude řešen hlavní fotoaparát na zadní straně. Nyní se z krátkého videa dozvídáme, že nové Pixely dostanou funkci bezdotykového ovládání gesty rukou.

Takový způsob ovládání už nabízí společnost LG u svých modelů G8 a G8S ThinQ. Spočívá ve využití přední kamery se snímačem hloubky prostoru a umělé inteligence v rozpoznávání gest dlaně ruky. Tímto způsobem lze u LG ovládat nejrůznější aplikace, např. posouvat fotky v galerii, regulovat hlasitost hudby atd.

Posouvání písní by podle videa od Googlu měly zvládat i Pixely 4. Jaké další funkce bezdotykové ovládání Motion Sense poskytne, v tuto chvíli nevíme. Jisté je, že přední kamera bude sloužit také k odemykání zařízení obličejem, a tak zůstává otázkou, zda Google v rámci „nedotýkání se telefonu“ zcela neupustí od čtečky otisků prstů, anebo zda ji zabuduje do displeje.

Diskuze (6) Další článek: Samsung Galaxy Fold má jít do prodeje 17. září. První várka čítá (pouze) 30 tisíc kusů

Témata článku: Google, Smartphony, Teaser, Bezdotykové ovládání, Čtečka, Gesta, Pixel, Pře, Otisk, Čtečka otisků, Ovládání, Přední kamera, Kamera, Motion Sense


Určitě si přečtěte