Placené textovky z internetu: kde, jak, za kolik

S nabídkami placeného zasílání textových zpráv z internetu se roztrhl pytel. Ceny se pohybují v rozmezí od 0,80 do 1,50 Kč a rozdíly jsou též v nabízených službách, například možnosti propojení s offline klientem.
Placené textovky z internetu: kde, jak, za kolik

Se skutečností, že za plnohodnotné textové zprávy z webu musíme u dvou našich operátorů platit, zřejmě nic nenaděláme. Téměř ihned po zrušení zpráv se na internetu objevilo několik portálů, které nabízí spolehlivé, ovšem placené zasílání SMS. Jednotlivé nabídky se liší nejen cenou, ale i nabízenými doplňkovými službami. Podívejme se na služby podrobněji.

Poznámka: Záměrně se vyhnu podrobným informacím o číslech účtu pro dobití kreditu a podobně. Věřím, že si je zájemce o danou službu vyhledá na domovských stránkách.

Atlas, Tiscali, Mobilem.cz

Známé české portály Tiscali a Atlas využívají pro zasílání zpráv službu Mobilem.cz. Jeden uživatel tak může zasílat zprávy ze stránek Mobilem.cz i ze svého oblíbeného portálu. Cena za jednu zprávu do všech tří sítí je 1,50 Kč vč. DPH. Za placené textovky musíte zaplatit předem: Nejsnazší a nejrychlejší je platba pomocí on-line platebního příkazu eBanky, jenže ne každý z nás vlastní účet u této banky. Na řadu tedy přichází bankovní převod či platební příkaz ve prospěch účtu Mobilem.cz, a konečně poštovní poukázkou. Minimální částka je 200 Kč.

Mobilem.cz (i Atlas a Tiscali) nabízí vytvoření vlastního adresáře a hlavně podporu offline klienta SMS GateKeeper.

Email.cz

Portál eMail.cz nabízí textové zprávy za nejnižší cenu ze všech poskytovatelů. Za jednu zprávu zaplatíte 0,80 korun včetně DPH, zpráva do zahraničí vyjde na 1 Kč. Minimální navýšení kreditu je 50 Kč a stejně jako v předchozích případech, i zde se musí peníze převést bankovním převodem, platebním příkazem či složenkou. Samozřejmostí je adresář pro vaše telefonní čísla.

LevneSMS.cz

Ze stránek LevneSMS.cz si k dnešnímu datu pošleme zprávu jen a pouze do sítě T-Mobile. Cena je stanovena na 1,15 Kč včetně DPH. Platba probíhá podobně jako u ostatních služeb bankovním převodem či platebním příkazem.

MySMS.cz

Portál MySMS.cz nabízí zasílání zpráv za cenu 1,20 Kč. Tato cena je registrovanému uživateli garantována po dobu tří měsíců. MySMS.cz musíme pochválit za možnost vrácení vložených peněz. Nebudete-li spokojeni, dostanete své peníze zpět. Minimální vklad je 100 Kč. Platby probíhají opět platebním příkazem či bankovním převodem. Z dalších služeb můžeme jmenovat adresář či hromadné zasílání textovek.

SMS.cz

Nejznámější český SMS portál SMS.cz nabízí zasílání spolehlivých zpráv do sítě T-Mobile a Eurotelu za cenu 1,20 Kč. Nutným předpokladem je registrace a následné složení „SMS kreditu“. V možnostech dobíjení portál SMS.cz vede. Samozřejmostí je platební příkaz, převod z účtu, poukázkou či kreditní kartou. V tomto případě je doporučeno nabít minimálně 100 Kč. Lze převést i částku nižší, v tomto případě bude z částky strženo pět korun jako manipulační poplatek). Mladší uživatelé, kteří nemají otevřený účet u žádné banky, mohou nabít kredit zavoláním na speciální číslo. Jeden hovor zvýší kredit o 22 Kč, ovšem hovor musí být uskutečněn buď z pevné linky Českého Telecomu, nebo z mobilu v síti Oskar.

SMS.cz nabízí tvorbu vlastního adresáře a navíc podporuje výborný off-line SMS klient DreamCom.

Služba Tiscali, Atlas, Mobilem.cz Email.cz LevneSMS.cz MySMS.cz SMS.cz
Cena za SMS

1,50 Kč

0,80 Kč

1,15 Kč

1,2 Kč

1,2 Kč

Operátoři Eurotel, Oskar, T-Mobile Eurotel, Oskar, T-Mobile T-Mobile Eurotel, Oskar, T-Mobile Eurotel, Oskar, T-Mobile
Off-line klient GateKeeper Ne Ne Ne DreamCom
Navýšení kreditu Bankovní převod, složenka Bankovní převod, složenka Bankovní převod, Bankovní převod, složenka Bankovní převod, složenka, hovor na spec. číslo.
Minimální částka

200 Kč

50 Kč

Není (do 400 Kč 2Kč bank. poplat.)

100 Kč

Není (do 100 Kč manip. poplat.)

Pokud jsme nějakou službu přehlédli, napište nám do diskuse.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, O2, T-Mobile

37 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Majky 10. 1. 2014 20:33:26
    Pokud máš na mysli SMS například na čísla typu 9033350 tak netuším, s...
  • Markéta 4. 4. 2013 18:13:46
    Ahoj chtěla bych se zeptat jestli je nějaká stránka nebo něco k heknutí...
  • Lenacia 17. 4. 2012 12:57:55
    zajíamlo by mě, ejstli existují stránky na posílání premium sms zdarma :-D
Určitě si přečtěte

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

** Internet věcí už není prázdná fráze ** Čekali byste chytrou elektroniku ve vinohradu na jihu Moravy? ** Čerstvé informace každých 30 minut umožní šetrně pracovat s chemií

17.  8.  2017 | časopis Computer, Michlovský Jakub

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

** V druhé půlce letních prázdnin bodují telefony střední třídy ** Pokud fandíte výhodným nákupům, zaostřete na Huawei ** Za dvouletý úpis vám operátor sleví až 4 000 Kč z ceny

3.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 1


komerční sdělení

Komerční sdělení