Placené textovky z internetu: kde, jak, za kolik

S nabídkami placeného zasílání textových zpráv z internetu se roztrhl pytel. Ceny se pohybují v rozmezí od 0,80 do 1,50 Kč a rozdíly jsou též v nabízených službách, například možnosti propojení s offline klientem.
Placené textovky z internetu: kde, jak, za kolik

Se skutečností, že za plnohodnotné textové zprávy z webu musíme u dvou našich operátorů platit, zřejmě nic nenaděláme. Téměř ihned po zrušení zpráv se na internetu objevilo několik portálů, které nabízí spolehlivé, ovšem placené zasílání SMS. Jednotlivé nabídky se liší nejen cenou, ale i nabízenými doplňkovými službami. Podívejme se na služby podrobněji.

Poznámka: Záměrně se vyhnu podrobným informacím o číslech účtu pro dobití kreditu a podobně. Věřím, že si je zájemce o danou službu vyhledá na domovských stránkách.

Atlas, Tiscali, Mobilem.cz

Známé české portály Tiscali a Atlas využívají pro zasílání zpráv službu Mobilem.cz. Jeden uživatel tak může zasílat zprávy ze stránek Mobilem.cz i ze svého oblíbeného portálu. Cena za jednu zprávu do všech tří sítí je 1,50 Kč vč. DPH. Za placené textovky musíte zaplatit předem: Nejsnazší a nejrychlejší je platba pomocí on-line platebního příkazu eBanky, jenže ne každý z nás vlastní účet u této banky. Na řadu tedy přichází bankovní převod či platební příkaz ve prospěch účtu Mobilem.cz, a konečně poštovní poukázkou. Minimální částka je 200 Kč.

Mobilem.cz (i Atlas a Tiscali) nabízí vytvoření vlastního adresáře a hlavně podporu offline klienta SMS GateKeeper.

Email.cz

Portál eMail.cz nabízí textové zprávy za nejnižší cenu ze všech poskytovatelů. Za jednu zprávu zaplatíte 0,80 korun včetně DPH, zpráva do zahraničí vyjde na 1 Kč. Minimální navýšení kreditu je 50 Kč a stejně jako v předchozích případech, i zde se musí peníze převést bankovním převodem, platebním příkazem či složenkou. Samozřejmostí je adresář pro vaše telefonní čísla.

LevneSMS.cz

Ze stránek LevneSMS.cz si k dnešnímu datu pošleme zprávu jen a pouze do sítě T-Mobile. Cena je stanovena na 1,15 Kč včetně DPH. Platba probíhá podobně jako u ostatních služeb bankovním převodem či platebním příkazem.

MySMS.cz

Portál MySMS.cz nabízí zasílání zpráv za cenu 1,20 Kč. Tato cena je registrovanému uživateli garantována po dobu tří měsíců. MySMS.cz musíme pochválit za možnost vrácení vložených peněz. Nebudete-li spokojeni, dostanete své peníze zpět. Minimální vklad je 100 Kč. Platby probíhají opět platebním příkazem či bankovním převodem. Z dalších služeb můžeme jmenovat adresář či hromadné zasílání textovek.

SMS.cz

Nejznámější český SMS portál SMS.cz nabízí zasílání spolehlivých zpráv do sítě T-Mobile a Eurotelu za cenu 1,20 Kč. Nutným předpokladem je registrace a následné složení „SMS kreditu“. V možnostech dobíjení portál SMS.cz vede. Samozřejmostí je platební příkaz, převod z účtu, poukázkou či kreditní kartou. V tomto případě je doporučeno nabít minimálně 100 Kč. Lze převést i částku nižší, v tomto případě bude z částky strženo pět korun jako manipulační poplatek). Mladší uživatelé, kteří nemají otevřený účet u žádné banky, mohou nabít kredit zavoláním na speciální číslo. Jeden hovor zvýší kredit o 22 Kč, ovšem hovor musí být uskutečněn buď z pevné linky Českého Telecomu, nebo z mobilu v síti Oskar.

SMS.cz nabízí tvorbu vlastního adresáře a navíc podporuje výborný off-line SMS klient DreamCom.

Služba Tiscali, Atlas, Mobilem.cz Email.cz LevneSMS.cz MySMS.cz SMS.cz
Cena za SMS

1,50 Kč

0,80 Kč

1,15 Kč

1,2 Kč

1,2 Kč

Operátoři Eurotel, Oskar, T-Mobile Eurotel, Oskar, T-Mobile T-Mobile Eurotel, Oskar, T-Mobile Eurotel, Oskar, T-Mobile
Off-line klient GateKeeper Ne Ne Ne DreamCom
Navýšení kreditu Bankovní převod, složenka Bankovní převod, složenka Bankovní převod, Bankovní převod, složenka Bankovní převod, složenka, hovor na spec. číslo.
Minimální částka

200 Kč

50 Kč

Není (do 400 Kč 2Kč bank. poplat.)

100 Kč

Není (do 100 Kč manip. poplat.)

Pokud jsme nějakou službu přehlédli, napište nám do diskuse.

Diskuze (37) | S úřady budeme komunikovat i pomocí SMS

Témata článku: Operátoři, Vodafone, T-Mobile, O2, Plac, Internet, Text

Určitě si přečtěte

T-Mobile přichází s nabídkou deseti telefonů za 1 Kč. Stačí se upsat...

T-Mobile přichází s nabídkou deseti telefonů za 1 Kč. Stačí se upsat...

** Nokii 5 nebo jeden z dalších devíti telefonů nabízí T-Mobile od 1 Kč ** Samozřejmě musíte upsat duši na dvě léta s tarifem Mobil ** Akce platí do konce února 2018 i pro přechod z Twistu na paušál

Dnes | Pospíšil Aleš | 4

T-Mobile chystá miliardové investice do optických sítí

T-Mobile chystá miliardové investice do optických sítí

13.  1.  2018 | E15.cz , Gallistl Vladan | 11

Leden u O2: Kdo by nechtěl mobil a náramek Xiaomi za 6 Kč...

Leden u O2: Kdo by nechtěl mobil a náramek Xiaomi za 6 Kč...

** Než začnete lovit drobné, přečtěte si pozorně podmínky akce ** Nebo kupte raději za plnou cenu, operátor v lednu zlevňoval ** Novinkou od Jihokorejců je Samsung Galaxy A8 za 12 995 Kč

6.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 26

Vodafone v lednu začne prodávat Xiaomi a přidá velké povánoční slevy [ceník]

Vodafone v lednu začne prodávat Xiaomi a přidá velké povánoční slevy [ceník]

** Výkon za rozumnou cenu, takové jsou dle Vodafonu modely Xiaomi ** Top model Xiaomi Mi MIX 2 vyjde na necelých 15 tisíc korun ** Operátor v lednu výrazně zlevňuje, ceny jdou dolů o tisíce

31.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 14

Mobilní internet u nás není až tak drahý. ...když se srovnáme s Uzbekistánem a Nigérií

Mobilní internet u nás není až tak drahý. ...když se srovnáme s Uzbekistánem a Nigérií

** Čeští operátoři jsou drazí zhruba stejně jako britští či němečtí ** Za data si nechají pořádně zaplatit v zemích Beneluxu ** Nejhůř je na tom Afrika, na „giga“ tam trhnou skoro 1 000 Kč

27.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 42