Plantronics: sluchátka budoucnosti již nyní

Produkty americké společnosti Plantronics jsou známé svou kvalitou již několik desetiletí. Na CeBITu jsme měli jedinečnou možnost osahat si její dva nové produkty - Bluetooth bezdrátová sluchátka M1000 a M1500 určená pro mobilní telefony.
Plantronics: sluchátka budoucnosti již nyní

Sluchátka k nejrůznějším audio zařízením vyrábí společnost Plantronics již od roku 1961. Tehdy vznikla klasickým americký stylem té doby - jako malá společnost založená v jedné z garáží v městečku Santa Cruz v Kalifornii. Během čtyřiceti let své existence se přes výbavu posádek měsíčních lodí Apollo či zabezpečení olympijských her v Los Angeles dopracovala až k příslušenství k mobilním telefonům. V poslední době Plantronics hodně sází na bezdrátovou technologii Bluetooth a nabízí hned dva různé produkty.

M1000: starší bratřík

Mladším z obou sourozenců je model s nižším číselným označením M1000, který nebyl na CeBITu velkou novinkou. Toto sluchátko je určeno pro připojení ke všem zařízením vybaveným příslušnou modrozubou technologií a nemusí se jednat pouze o mobilní telefony. Toto sluchátko totiž dokáže bez problémů komunikovat se všemi přístroji, které podporují tzv. Headset profil bezdrátového Bluetooth přenosu. Co to znamená v praxi? Nic více ani nic méně než skutečnost, že máte-li například notebook nebo stolní počítač s Bluetooth modulem, můžete ve sluchátku poslouchat svoji oblíbenou hudbu či vést videokonference. Kapesní počítač tak můžete s tímto sluchátkem použít například jako diktafon a přitom jej nemusíte ani vytahovat z kapsy či aktovky.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Kvalitou zvuku jsou produkty Plantronicsu velmi dobře známy a ani Bluetooth sluchátka nejsou žádnými výjimkami. Zvuk v reproduktoru je skutečně kvalitní s dostatečnou úrovní basů i výšek. Také o získávaný zvuk nemusíte mít žádné obavy - sluchátka Plantronics obsahují hned dva mikrofony, z nichž jeden snímá váš hlas a druhý hluk okolí. Tyto dva signály dokáže elektronika sluchátka velmi účinně vyfiltrovat a výsledkem je velmi kvalitní signál. Podle informací výrobce dokáže systém zvládnout šedesát a osmdesát procent okolního hluku a naše zjištění tuto hodnotu jen zvyšují.

M1500: nadějný mladík

Novější model sluchátka M1500 je stejný a přece jiný. Zatímco Em tisícovku lze použít pouze s těmi přístroji, které již Bluetooth čip obsahují, novější kousek funguje se všemi současnými mobilními telefony. Aby to fungovalo zajišťuje malý adapter, který se zapojí do normálního konektoru vašeho současného telefonu. Nezáleží na tom, zda máte Nokii 3210 nebo třeba Siemens C35i - všechny tyto telefon můžete o Bluetooth rozšířit. Přímo Plantronics nabízí konektory pro pět značek mobilních telefonů - je tedy více než pravděpodobné, že si vyberete. Nevýhodou tohoto řešení se může zdát pouze pevné spárování modulu a sluchátka.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Zatímco modul je napájen přímo baterií telefonu, sluchátko obsahuje baterii vlastní, která mu umožňuje až 2,5 hodiny hovoru nebo až 75 hodin v pohotovosti. Tyto hodnoty se zdají být dostatečnými - každý večer totiž stejně ukládáme sluchátko do nabíječky a velké většině z nás budou necelé tři hodiny hovoru bohatě stačit. Cena modelu M1500 je 216 Euro, cena modelu M1000 dosahuje hodnoty 160 Euro.

Nebojím se závěrem říci, že Bluetooth zařízení Plantronicsu nejen vypadají, ale také fungují tak, jak nám bylo před několika lety při představování modrozubé technologie ukazováno. Jedno sluchátko komunikuje nejen s mobilem, ale i se stolním počítačem, kapesním počítačem či jakýmkoli jiným vhodným zařízením. A tak by to podle mne mělo být - chci mít totiž na uchu jediné sluchátko, ve kterém uslyším vše, co slyšet mám.

Diskuze (13) Další článek: CeBIT: vše o nových mobilech!

Témata článku: Příslušenství, Sluchátka, Siemens C35i, Budoucnost

Určitě si přečtěte