Plány Palmu na další rok

Chystá se významná aktualizace systému a také barevný Palm v podobě Palmu V.
Plány Palmu na další rok
Vše by se mělo ukázat příští rok na CeBITu, který bude 22. až 28. března 2001. Tam by si měl svou premiéru odbýt nový Palm s pracovním označením Vc, protože se v něm pokusí Palm vtěsnat barevný displej do prostoru běžného černobílého Palmu V. Tento Palm by měl také obsahovat nový operační systém, říkejme mu PalmOS 4, který by měl obsahovat již multimediální vybavení. Palm Vc také bude podporovat paměťové karty SD Card, bude tedy s největší pravděpodobností využitelný jako MP3 přehrávač. Převezmou se tedy ta vylepšení, která integrovala Sony do svého vlastního PDA Clié. Tyto a další podrobnosti prozradil Markus Bregler, ředitel Palmu pro střední Evropu v rozhovoru pro rakouský Der Standard.

Zmínil také největší konkurenci pro Palm, není jí podle očekávání Microsoft se svým PocketPC, ale nově uváděné chytré mobilní telefony, které se snaží kombinovat myšlenky PDA s mobilními telefony. Palm logicky nabídne také vlastní řešení, nicméně to asi nebude v podobném provedení jako je telefonní modul pro Visor. Palm chce jít cestou Bluetooth řešení, kdy nebude nutné při telefonování držet Palm u ucha, sluchátko a mikrofon mohou být v handsfree provedení. Bluetooth sice již na trh pomalu proniká, zatím ho ale brzdí vysoká cena čipů, takže výraznější rozšíření lze čekat od půlky příštího roku.

V podpoře Linuxu je zatím Palm velmi opatrný a vlastní řešení nepřipravuje, nicméně existují nezávislí vývojáži, kteří synchronizaci mezi Linuxem a Palmem vyvíjejí. Pro samotný Palm je ale zatím tato oblast nevýznamná, ve chvíli, kdy se Linux na desktopu rozšíří, bude jistě reagovat i Palm.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

10.  8.  2017 | Láska Jan | 30

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

** Vyzkoušeli jsme první veřejnou betu iOS 11 ** Jaké novinky a změny systém přináší ? ** Vyplatí se aktualizovat nyní, nebo počkat na finální verzi?

4.  7.  2017 | Miksa Martin | 82


komerční sdělení

Komerční sdělení