Platby Google Pay u České spořitelny startují. Poketka a její slevový program zůstává

Jak jsme vás na MobilManii informovali už minulý týden, k bankám poskytujícím platební službu Google Pay se přidává také česká největší banka Česká spořitelna (ČS). Oficiální spuštění plateb potvrdila dnes v tiskové zprávě. Pro aktivaci služby Google Pay stačí přidat debetní nebo kreditní kartu Visa nebo Mastercard do aplikace Google Pay a mít mobilní zařízení s podporou technologie NFC a operačním systémem Android 5.0 (Lollipop) nebo vyšším.

Klepněte pro větší obrázek

V současnosti používá mobilní bankovnictví pomocí aplikace u ČS zhruba 600 tisíc klientů a 20 % z nich zároveň mobilem platí. Po spuštění Google Pay banka očekává, že se tohle číslo zdvojnásobí. Od února letošního roku mohou klienti platit mobilem a na internetu také se službou Apple Pay, kterou si od spuštění aktivovalo téměř 100 tisíc klientů.

Poketka bude fungovat dál

Majitelé smartphonu s Androidem mohli u ČS platit mobilem už od loňského srpna, kdy banka spustila aplikaci Saifu. Tu později musela kvůli neoprávněnému používání názvu stáhnout a nahradit přejmenovanou verzí Poketka. Osud Poketky není po spuštění Google Pay zpečetěn – platební funkci si aplikace ponechá do září a následně bude fungovat dál jako jednorázová virtuální karta pro platby na internetu nebo jako slevový program ČS.

Spuštění Google Pay podpoří Česká spořitelna v průběhu července soutěžemi na sociálních sítích o chytré telefony Samsung. V září spustí banka v rámci Google Pay slevový program, který dosud mohli využívat pouze uživatelé mobilní platební aplikace Poketka.

Jak zaplatit v obchodě pomocí Google Pay:

Diskuze (5) Další článek: Výhoda OLEDů končí. Čtečku otisků pod displejem nově dostanou i LCD panely

Témata článku: Android, Aplikace, NFC, Google Pay, MasterCard, Lollipop, Bezkontaktní platby, Apple Pay, Česká spořitelna, Slevový program, Poketka, Spuštění, Saifu, Plát, Mobil, Internet, Platba


Určitě si přečtěte