Plaťte mobilem: konečně praktický kryt

S kryty na telefony Nokia se setkáváme často. Teď se však objevil na trhu výrobek, jehož hlavní hodnota nespočívá pouze ve vnějším vzhledu, ale v rozšířené funkčnosti. Majitelé Nokií 3310 a 3330 zbystřete!
Plaťte mobilem: konečně praktický kryt

Nokia společně se společností Octopus představila nový kryt Xpress-on pro své mobilní telefony 3310 a Nokia 3330. Ten je určený pro mobilní placení.

U nás se nedočkáte

Bohužel si čeští uživatelé na podobný kryt ještě nějaký čas počkají, protože nový Xpress-on je konstruovaný speciálně pro Hong Kong a jejich platební systém Octopus.

Klepněte pro větší obrázek

Tajemná chobotnice

Octopus je jednou z nejvíce používaných elektronických platebních metod. Jedná se o bezkontaktní uživatelské karty „touch and go“, které zjednodušují například cestování po Hong Kongu. Každá karta Octopus obsahuje zabudovaný mikročip, ve kterém jsou uloženy platební informace. V běžném životě to znamená, že nepotřebujete hotovost ani platební kartu, protože kartu Octopus stačí jen přiložit k zařízení a po pípnutí se transakce provede. Počet Octopus karet dosáhl na konci února hranice 8 300 000 kusů. Počet provedených transakcí za jediný den činí neuvěřitelných 7 000 000 transakcí.

Klepněte pro větší obrázek

Octopus nebo Twist & Go

S novým krytem Xpress-on s vloženou kartou Octopus můžete jednoduše využívat zabezpečenou M-komerci. Hodnota - na jakou je karta nabita - zavisí jen na vás. Kartu si můžete dobít v kdejaké večerce nebo na benzínové stanici.  

Kromě telefonního krytu se můžete se zabudovanou Octopus kartou potkat třeba i v náramkových hodinkách, což je nyní v Hong Kongu velký hit.

 

Témata článku: Nokia, Nokia 3330, Kryt, Mobil

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50