Plaťte mobilem: konečně praktický kryt

S kryty na telefony Nokia se setkáváme často. Teď se však objevil na trhu výrobek, jehož hlavní hodnota nespočívá pouze ve vnějším vzhledu, ale v rozšířené funkčnosti. Majitelé Nokií 3310 a 3330 zbystřete!
Plaťte mobilem: konečně praktický kryt

Nokia společně se společností Octopus představila nový kryt Xpress-on pro své mobilní telefony 3310 a Nokia 3330. Ten je určený pro mobilní placení.

U nás se nedočkáte

Bohužel si čeští uživatelé na podobný kryt ještě nějaký čas počkají, protože nový Xpress-on je konstruovaný speciálně pro Hong Kong a jejich platební systém Octopus.

Klepněte pro větší obrázek

Tajemná chobotnice

Octopus je jednou z nejvíce používaných elektronických platebních metod. Jedná se o bezkontaktní uživatelské karty „touch and go“, které zjednodušují například cestování po Hong Kongu. Každá karta Octopus obsahuje zabudovaný mikročip, ve kterém jsou uloženy platební informace. V běžném životě to znamená, že nepotřebujete hotovost ani platební kartu, protože kartu Octopus stačí jen přiložit k zařízení a po pípnutí se transakce provede. Počet Octopus karet dosáhl na konci února hranice 8 300 000 kusů. Počet provedených transakcí za jediný den činí neuvěřitelných 7 000 000 transakcí.

Klepněte pro větší obrázek

Octopus nebo Twist & Go

S novým krytem Xpress-on s vloženou kartou Octopus můžete jednoduše využívat zabezpečenou M-komerci. Hodnota - na jakou je karta nabita - zavisí jen na vás. Kartu si můžete dobít v kdejaké večerce nebo na benzínové stanici.  

Kromě telefonního krytu se můžete se zabudovanou Octopus kartou potkat třeba i v náramkových hodinkách, což je nyní v Hong Kongu velký hit.

 

Váš názor Další článek: eBanka od 1. dubna mění ceník (jinými slovy - zdražuje)

Témata článku: Nokia, Nokia 3330, Mobil, Kryt


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11