Plaťte mobilem: konečně praktický kryt

S kryty na telefony Nokia se setkáváme často. Teď se však objevil na trhu výrobek, jehož hlavní hodnota nespočívá pouze ve vnějším vzhledu, ale v rozšířené funkčnosti. Majitelé Nokií 3310 a 3330 zbystřete!
Plaťte mobilem: konečně praktický kryt

Nokia společně se společností Octopus představila nový kryt Xpress-on pro své mobilní telefony 3310 a Nokia 3330. Ten je určený pro mobilní placení.

U nás se nedočkáte

Bohužel si čeští uživatelé na podobný kryt ještě nějaký čas počkají, protože nový Xpress-on je konstruovaný speciálně pro Hong Kong a jejich platební systém Octopus.

Klepněte pro větší obrázek

Tajemná chobotnice

Octopus je jednou z nejvíce používaných elektronických platebních metod. Jedná se o bezkontaktní uživatelské karty „touch and go“, které zjednodušují například cestování po Hong Kongu. Každá karta Octopus obsahuje zabudovaný mikročip, ve kterém jsou uloženy platební informace. V běžném životě to znamená, že nepotřebujete hotovost ani platební kartu, protože kartu Octopus stačí jen přiložit k zařízení a po pípnutí se transakce provede. Počet Octopus karet dosáhl na konci února hranice 8 300 000 kusů. Počet provedených transakcí za jediný den činí neuvěřitelných 7 000 000 transakcí.

Klepněte pro větší obrázek

Octopus nebo Twist & Go

S novým krytem Xpress-on s vloženou kartou Octopus můžete jednoduše využívat zabezpečenou M-komerci. Hodnota - na jakou je karta nabita - zavisí jen na vás. Kartu si můžete dobít v kdejaké večerce nebo na benzínové stanici.  

Kromě telefonního krytu se můžete se zabudovanou Octopus kartou potkat třeba i v náramkových hodinkách, což je nyní v Hong Kongu velký hit.

 

Témata článku: Nokia, Nokia 3330, Mobil, Kryt

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

** Vysokorychlostní síť EAN slouží k připojení chytrých zařízení na palubách letadel ** V komerčním provozu by se mohla objevit už příští rok ** Pokryta bude celá EU včetně Česka

13.  12.  2016 | Láska Jan | 14


komerční sdělení

Komerční sdělení